Rodzina klubowego muzyka poinformowała fanów o dacie pogrzebu DJ Hazela. Przy okazji zwróciła się do nich ze szlachetną prośbą.
- Może policjanci z Buska-Zdroju nie powiedzą tego pod nazwiskiem, ale oni naprawdę czują strach - mówi mi emerytowany świętokrzyski funkcjonariusz.
Oglądałam serial "Dojrzewanie", który tak wszystkich poruszył. Z perspektywy pracy w fundacji to był według mnie serial o dobrych rodzicach.
Dziewczyna zostawiła rodzinie list pożegnalny. Siedziała półprzytomna na przystanku. W dłoni trzymała pudełko po psychotropach. Prawie puste.
"Podczas naszego pierwszego spotkania, nawet nie mrugnęłam, kiedy John oświadczył, że wybrał właśnie mnie, ponieważ 'jestem nikim' w Los Angeles, co praktycznie eliminuje ryzyko wpadnięcia na kogoś znajomego w poczekalni". Fragment książki "Czy chcesz o tym porozmawiać" Lori Gottlieb, psychoterapeutki i felietonistki magazynu "The Atlantic".
Niewyspani są niemili dla żony czy męża, gwałtowniej się kłócą z bliskimi, a kobiety, które spały o godzinę krócej z 14-proc. prawdopodobieństwem częściej zrezygnują z aktywności seksualnej. To też nie przypadek, że ludzie częściej się rozwodzą, gdy mają małe dzieci i nie dosypiają.
Uwielbiają kontrolę i z trudem angażują się w związki. Diagnozuje się u nich depresję i stany lękowe. Sedno problemu leży jednak gdzie indziej. Rozmowa z psycholożką Moniką Hejną o osobach z cechami anankastyczności
Dr hab. Łukasz Kaczmarek: Kiedy rozmawiam z graczami, dowiaduję się, jak zaskakująco wiele osób poznało męża lub żonę w trakcie łapania pokemonów
Śledczy wszczęli sprawę, bo czytelniczka wydrukowała reportaż "Wyborczej" i wysłała do prokuratury. Tekst "Nie różnisz się teraz dla mnie niczym od tego gwałciciela", opublikowaliśmy w "Dużym Formacie" 17 lutego.
Już w drugim półroczu pierwszego roku życia dziecka można zaobserwować pewne objawy spektrum autyzmu. Rozmowa z Dorotą Korońską, lekarką specjalistką w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz dorosłych
Jak wiemy, patrioci czują się zobowiązani walczyć w agresywnych wojnach wywołanych przez nacjonalistów.
43 proc. osób "wypalonych" to menedżerowie średniego szczebla. To są ci ludzie ze strefy "zgniotu" - pomiędzy wymaganiami i presją z góry a oczekiwaniami z dołu.
Ultrakatolickie stowarzyszenie domaga się od Trybunału Konstytucyjnego, by ten podważył wytyczne Ministerstwa Zdrowia w sprawie aborcji i zakwestionował przesłankę o zagrożeniu zdrowia kobiety z powodu kryzysu zdrowia psychicznego. - TK nie może orzekać w sprawie interpretacji prawa - komentuje dla "Wyborczej" prof. Andrzej Zoll, były prezes TK.
Odkąd zastała ojca leżącego we własnych fekaliach, odmawiającego leczenia, minęły dwa lata, aż urzędnicy uznali, że jednak należy mu się całodobowa opieka. Stało się to dopiero wtedy, gdy sprawa przybrała nieodwracalne skutki.
Gdy praca zdalna stała się codziennością, wielu z nas uwierzyło, że oto nadszedł złoty czas pracownika. Więcej wolności, mniej stresu, większa kontrola nad czasem. I rzeczywiście - dla jednych była to rewolucja na plus. Ale dla innych - pułapka samotności, wypalenia i braku wsparcia. Czym różnią się te dwa doświadczenia?
Osoby w udanych związkach mają o 30 proc. więcej przeciwciał we krwi! Ale 25 proc. na tym kole dobrostanu zajmuje jednak dieta. I to super wiadomość, bo tę zmianę możemy już teraz wprowadzić, po prostu zmieniając to, co mamy na talerzu
Grupa naukowców i aktywistów rozpoczęła Europejska Inicjatywę Obywatelską, która wzywa do dostępu, regulacji i edukacji publicznej na temat narkotyków psychodelicznych.
Z ewolucyjnego punktu widzenia stres jest nam potrzebny, bo gdyby nie wyrzut kortyzolu, prawdopodobnie jakiś tygrys by nas zjadł w dawnych czasach - mówiła prof. Karolina Skonieczna-Żydecka. - Teraz nie mamy już tygrysów na ulicach
Zajmuję się autyzmem od 18 lat - od diagnozy mojego syna. W pewnym momencie zorientowałam się, jak często odmawia się diagnozy autystycznym dziewczynom tylko dlatego, że są kobietami. Rozmowa z Moniką Szubrycht, autorką książki "Za dobrze się maskowałam. Rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu"
Czy to oznacza, że technologie cyfrowe, w tym smartfony - wbrew temu, co sądzono - nie obniżają zdolności poznawczych?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.