Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już od prawie roku większość czasu spędzamy w domach – nie korzystamy z ulubionych form rozrywki, jak wyjście do kina czy restauracji. Jak więc możemy spędzać czas wspólnie? Na przykład rozmawiając. Tylko od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy ten szczególny czas i czy wyjdziemy z tego silniejsi jako para.

Otwórzcie się na rozmowę

Wspólne przebywanie to doskonała okazja do budowania głębokich relacji, opartych na zaufaniu. Pandemia pokazała, że posiadanie oparcia w drugiej osobie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. W budowaniu takich relacji nie ma znaczenia staż związku czy wiek, ani nawet orientacja seksualna. Największą rolę odgrywa rozmowa. Wciąż zbyt mało rozmawiamy o swoich potrzebach czy oczekiwaniach wobec drugiej połówki. Nie poświęcamy sobie tyle czasu na odkrywanie siebie, ile powinniśmy. Wiele tracimy. Otwarte mówienie o tym, czego potrzebujemy, pozwala otworzyć się na drugą osobę jeszcze bardziej, ponownie odkryć iskrę w związku, zbudować filary, które umacniają więzi. Gdy uczucie motyli w brzuchu przygasa, a w sypialni ogień delikatnie się tli, relacja zbudowana na szczerej rozmowie pomoże znów rozpalić najlepsze emocje.

Durex Głośni w łóżkuDurex Głośni w łóżku 

Rytuały w łóżku

Rozmawiać powinniśmy o wszystkim: od codziennych spraw związanych ze wspólnym życiem, po potrzeby seksualne. Te ostatnie pełnią nie mniej istotną rolę w pogłębianiu więzi. Intymna rozmowa całkowicie odmienia relacje w łóżku. Pozwala zbliżyć się do siebie, odkryć swoje ciało i moc dotyku. Porozmawiajcie o tym, co lubicie. Delikatne pocałunki w szyję, a może głaskanie opuszkami palców po plecach? Każdy z nas potrzebuje innej bliskości. Może wolisz muśnięcie ustami karku, delikatne pociąganie uszu zębami, może największą przyjemność sprawia ci, gdy partner bawi się twoimi włosami lub głaska opuszkami palców wewnętrzne strony ud? Poznawajcie wzajemnie mapę przyjemności, zapisaną na waszych ciałach. Mówcie otwarcie, co sprawia wam największą rozkosz, dzięki czemu wypracujecie nowe rytuały w łóżku i przekonacie się, jak odpowiedni dotyk może budować bliskość.

Durex Głośni w łóżkuDurex Głośni w łóżku 

Zagrajcie w grę i przełamcie lody

Otwarta rozmowa nie jest łatwa, nawet jeśli jesteśmy w długoletnim związku. Czasem górę bierze wstyd, czasem uprzedzenia nie pozwalają się w pełni otworzyć. Jeśli nie wiecie, jak zacząć, sięgnijcie po grę „Głośni w łóżku” od marki Durex. To prosta gra karciana typu „pytanie-odpowiedź”. W talii znajdziecie karty w dwóch kolorach: niebieskim i różowym. Niebieskie to przedsmak, rozgrzewka. Po niej możecie przejść do bardziej pikantnego etapu i sięgnąć po różowe karty. Rumieńce, skrępowanie? Początki rozmowy nie będą łatwe, ale przełamanie lodów pozwoli wam jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie. Bądźcie szczerzy do bólu, a jak trzeba – zadawajcie dodatkowe pytania, modyfikujcie te zawarte w grze, pokazujcie na swoich ciałach, jakiego dotyku pragniecie. Im lepiej siebie poznacie, tym mocniejszą relację stworzycie.

Durex Głośni w łóżkuDurex Głośni w łóżku 

Zacznijcie w Walentynki

Zacznijcie rozmawiać w Walentynki. Nie będzie lepszego momentu na rozpoczęcie budowania bliskości niż święto zakochanych. Start ułatwi wam walentynkowy zestaw od marki Durex. Znajdziecie w nim wszystko, co potrzebne, by otworzyć się na intymne rozmowy. Oprócz gry „Głośni w łóżku”, także opakowanie Durex Invisible Supercienkie – najcieńszych prezerwatyw w portfolio marki, dla wszystkich poszukujących maksymalnej bliskości z partnerem. Możecie wybrać zestaw zawierający dodatkowo sojową świecę do masażu, a także ten ze wszystkimi wspomnianymi elementami i dodatkowo miękkim, bawełnianym kocem od polskiej marki MUMLA. Zestawy kupicie w oficjalnym sklepie Durex w strefie Marek na Allegro. Walentynki to doskonała okazja na zmiany w waszej relacji. Niech od tego momentu otwarta rozmowa towarzyszy wam już zawsze. Rozmawiajcie o tym, czego oczekujecie od związku, co chcielibyście zmienić i czego pragniecie. Potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem i długością trwania związku, warto stale je monitorować. Bliskość, którą zbudujecie dzięki szczerej rozmowie, pozwoli przetrwać nawet największe wyzwania, zwiększy poczucie bezpieczeństwa i da jeszcze większe oparcie w drugiej osobie. Dziś wiemy już, jak istotne są takie relacje. 

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.