Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Masturbacja to normalna i zdrowa aktywność seksualna. Polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych rękami lub przedmiotami w celu uzyskania podniecenia seksualnego, co może prowadzić do orgazmu. Przez wieki masturbacja obrosła złą sławą. Uchodziła za grzech, a osoby ją uprawiające straszono groźnymi konsekwencjami. Dzisiaj już wiadomo, że regularna masturbacja przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. I coraz więcej osób te korzyści dostrzega. Z danych amerykańskiego Instytutu Kinsey zajmującego się badaniem seksualności wynika, że masturbuje się nawet 95 do 99 proc. mężczyzn. W przypadku kobiet odsetek ten jest znacznie niższy i sięga zaledwie 40 do 60 proc. 

Temat tabu 

Dlaczego kobiety się nie masturbują? Najczęściej przez uwarunkowania społeczne: wstyd, zakłopotanie. Wiele pań nie wykazuje zainteresowania samomiłością, inne nie wiedzą, jak przystąpić do działania. Tracą wiele. Masturbacja to najbezpieczniejszy seks, jest też świetnym sposobem samopoznania – odkrycia swojego ciała, jego potrzeb i możliwości. Redukuje stres, rozładowuje napięcie, poprawia jakość snu i zwiększa koncentrację. Badania wykazały, że regularna masturbacja łagodzi skurcze menstruacyjne i poprawia napięcie mięśni w okolicy miednicy, wpływa też na lepsze ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona jędrna. Co ciekawe, samomiłość poprawia relacje w łóżku. Wbrew obiegowym opiniom o wyjaławianiu odczuć poprzez samostymulację masturbacja uczy nas otwierania się na nowe doznania i pełniejsze ich przeżywanie. Sprzyja też łatwiejszemu osiąganiu orgazmu zarówno z partnerem, jak i bez jego udziału. Samomiłość nie jest, jak zwykło się uważać, domeną samotnych. To sposób na osiągnięcie satysfakcji seksualnej, po który sięgają osoby świadome swojej seksualności i możliwości, jakie daje ciało. Może być świetnym uzupełnieniem współżycia.

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera 

Nieodkryty świat wielokrotnych orgazmów 

Masturbacja wprowadza kobiety w zupełnie nowy, nieodkryty świat wielokrotnych orgazmów. W przeciwieństwie do mężczyzn kobiety mogą osiągnąć 5-6 orgazmów z rzędu! Osiąganie wielokrotnych orgazmów warto poćwiczyć solo, zanim do wspólnej zabawy zaprosimy partnera. Skupienie się nie sobie, swoich doznaniach i rytmie jest tu kluczowe. Zastosowanie ulubionej zabawki erotycznej pomoże nam w osiągnięciu celu, a nawet kilku! Największą innowacją ostatniej dekady jest masażer łechtaczki LELO Sona 2 Cruise, światowy bestseller wśród gadżetów erotycznych. Dzięki zastosowanym technologiom otwiera wrota do większych, silniejszych i jeszcze bardziej intensywnych szczytowań. Sona 2 Cruise - stymulator łechtaczki to masażer soniczny, a to oznacza, że nie używa wibracji. Zamiast tego wykorzystuje fale dźwiękowe oraz impulsy do stymulacji całej łechtaczki – a nie tylko, jak w przypadku tradycyjnych wibratorów, jej końcówki. Sona 2 Cruise - stymulator łechtaczki jest stworzona ze specjalnie opracowanego sylikonu, który pochłania fale dźwiękowe i przekazuje je z powrotem do łechtaczki dla zapewnienia głębszych doznań. Masażer umożliwi wybranie odpowiedniej intensywności doznań i będzie nam dzielnie towarzyszyć nawet podczas długiej sesji przyjemności. 

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera 

Jak osiągnąć kilka orgazmów w grze solo?

Sekret stymulatora łechtaczki Sona 2 tkwi w dodatkowej funkcji, jaką jest Cruise Control. Dzięki niej, kiedy masażer zostaje mocno dociśnięty do ciała, nie traci swojej mocy, pozwalając uzyskać pełną rozkosz. Nie jest to ustawienie, ale całkowicie automatyczna funkcja, jakiej dotąd brakowało zabawkom erotycznym. Podczas szczytowania, gdy emocje biorą górę, gadżety erotyczne przestają pracować lub zmniejszają swoją siłę. Sona 2 Cruise - stymulator łechtaczki podczas normalnego użytku zachowuje 20 proc. pełnej mocy, aby po mocniejszym przyciśnięciu do ciała, gdy silniczek zaczyna pracować wolniej, uwolnić te 20 proc. i zapobiec spadkowi intensywności. To pozwala na osiągnięcie nawet 5 orgazmów z rzędu! Jak to zrobić? Zacznij od gry wstępnej solo - to klucz do sukcesu. Powoli buduj pobudzenie. Dotykaj się, fantazjuj, oglądaj filmy, czytaj lub rób cokolwiek innego, co sprawi, że poczujesz podniecenie.

Nanieś na ciało oraz na urządzenie żel nawilżający na bazie wody i zbliż masażer do łechtaczki. Otwór symulatora można umieścić na łechtaczce lub trzymać go w jej pobliżu – wszystko zależy od tego, jaki kontakt jest dla nas najprzyjemniejszy. Używając Sona 2 Cruise - stymulatora łechtaczki, trzeba wsłuchać się w potrzeby ciała. To ono najlepiej wie, co przyniesie największą rozkosz. Kluczowy w drodze do wielokrotnych orgazmów jest stan mocnego podniecenia. Kiedy osiągniesz pierwszą rozkosz, nie zaprzestawaj stymulacji. Jeśli doznania są zbyt intensywne, zmień miejsce stymulacji lub moc pulsacji. Staraj się pozostać w stanie podniecenia, by na jego fali popłynąć ku kolejnemu orgazmowi. 

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera 

Światowy bestseller

Sona 2 Cruise - stymulator łechtaczki jest wyjątkowo estetyczny, a dzięki wysokiej jakości sylikonowi – także miła w dotyku i bezpieczna dla ciała. Urządzenie ładuje się za pomocą kabla USB, łatwo więc zabrać je w podróż, a dzięki temu, że jest wodoodporne, możemy korzystać z niego w wannie lub pod prysznicem w ramach wieczornych rytuałów. Sona 2 otwiera przed kobietami świat nowych możliwości. Pomaga zrozumieć, że seksualności nie należy się wstydzić, a nawet więcej, stanowi pretekst do rozmowy z partnerem o potrzebach i możliwościach, jakie daje seks. Wkroczenie w świat wielu orgazmów wprowadza nową jakość do życia. Chodzi nie tylko o przeżywanie intensywnych orgazmów, ale i ich wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlaczego więc nie spróbować? Odwiedź LELO i znajdź zabawkę, która pomoże Ci w odkrywaniu siebie i bezkresu przyjemności.  

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.