Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał PR firmy Victorinox

Materiał PR firmy VictorinoxMateriał PR firmy Victorinox 

Marka Victorinox przygotowała przydatną instrukcję jak wykonać własną świecącą dynię. W prostych kilku krokach wykonasz ozdobę, która rozświetli wnętrze Twojego mieszkania w pochmurne wieczory. Zachowaj szczególną ostrożność podczas krojenia i wycinania wzorów na dyni.

Listopadowa ozdoba w domu - świecąca dynia

Materiał PR firmy Victorinox

Przygotuj:

  • Okrągła, pomarańczowa dynia
  • Duży nóż do krojenia z ostrym zakończeniem lub do rzeźbienia
  • Nóż do krojenia warzyw
  • Duża łyżka stołowa
  • Marker / flamaster
  • Miska na miąższ
  • Deska do krojenia, gazeta lub inne zabezpieczenie blatu roboczego
  • Świeczka lub lampka na baterie Victorinox - Halloween

Materiał PR firmy VictorinoxMateriał PR firmy Victorinox 

Krok 1.

Materiał PR firmy Victorinox

Oczyść dynię z piasku, zanieczyszczeń. Wytnij dużą dziurę na górze dyni, staraj się nie uszkodzić łodygi. Zanim zaczniesz ciąć upewnij się, że masz suche ręce i nóż nie wyślizgnie Ci się z dłoni. Podważ wyciętą część, która będzie użyta jako przykrywka dyni.

Krok 2.

Materiał PR firmy Victorinox

Wydrąż dynię przy pomocy łyżki - wyjmij nasiona i żylasty miąższ. Wyskrob ścianki dyni tak, aby usunąć miękkie części warzywa. Nie wyrzucaj nasion - upiecz je z masłem i solą przez 45 min w 180 stopniach. Smacznego!

Krok 3.

Materiał PR firmy Victorinox

Zaprojektuj swoją dynie! Po zewnętrznej stronie dyni narysuj cienkim flamastrem projekt, który zaplanowałaś. Wyznacz miejsca, z których rozpoczniesz wycinanie kształtów.

Krok 4.

Materiał PR firmy Victorinox

To moment na który czekałaś - rzeźbienie! Tnij powierzchnię od góry w dół. Trzymaj się wyznaczonych linii. Zacznij od wycinania mniejszych elementów, by przejść do skomplikowanych kształtów. Pamiętaj, nóż jest ostry trzymaj go całą dłonią!

Krok 5.

Materiał PR firmy Victorinox

Latarnia dyniowa gotowa! Do środka włóż świeczkę lub lampkę na baterię (będziesz mieć pewność, że płomień nie zostanie zdmuchnięty). Postaw dynię na parapecie w towarzystwie jesiennego bukietu kwiatów w odcieniach złotobrązowych.

Udanej zabawy !

Materiał PR firmy Victorinox: Nóż Santoku Swiss Classic z ryflowanym ostrzem 203 zł; Składany nóż do owoców i warzyw Swiss Classic 16 złMateriał PR firmy Victorinox: Nóż Santoku Swiss Classic z ryflowanym ostrzem 203 zł; Składany nóż do owoców i warzyw Swiss Classic 16 zł 

Materiał PR firmy Victorinox: Klasyczka łyżka Swiss Classic 33 zł; Deska do krojenia z serii Gourmet 69 złMateriał PR firmy Victorinox: Klasyczka łyżka Swiss Classic 33 zł; Deska do krojenia z serii Gourmet 69 zł 

Materiał PR firmy Victorinox: Nóż do porcjowania Swiss Classic 137 zł; Nóż do warzyw Swiss Classic 16 złMateriał PR firmy Victorinox: Nóż do porcjowania Swiss Classic 137 zł; Nóż do warzyw Swiss Classic 16 zł 

O MARCE VICTORINOX
Działająca od 1884 roku rodzinna firma Victorinox założona w Szwajcarii przez Karla Elsenera, zajmowała się początkowo produkcją noży. Międzynarodowym sukcesem marki była produkcja scyzoryków żołnierskich dla Armii Szwajcarskiej. Tak narodziła się ikona - legendarny szwajcarski scyzoryk, który ewoluował na przestrzeni lat. Obecnie znana na całym świecie marka Victorinox z ponad 130 letnią tradycją ma niezmienne wartości: jakość, funkcjonalność, innowacyjność oraz ikoniczny design. W oparciu o niezawodność i lata doświadczeń pracy z flagowym produktem, dziś portfolio marki uzupełniają takie produkty jak: walizki, zegarki, perfumy, torby, odzież, noże domowe i profesjonalne. Kultowy design, praktyczność i wysoka jakość zapewniają marce pozycję lidera na międzynarodowym rynku.
Dowiedz się więcej: victorinox.pl

Materiał PR firmy VictorinoxMateriał PR firmy Victorinox 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.