Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wiosenne porządki zbliżają się wielkimi krokami. To dobra okazja, by wprowadzić do domowych przestrzeni nieco odmiany. Nie trzeba robić dużego remontu, kupować nowych mebli, a nawet sięgać po pędzel. Niezwykły efekt można osiągnąć zdjęciami. Za pomocą dobrej jakości fotografii można zmienić dom w prawdziwą galerię sztuki, podróżniczych wspomnień albo zachować najlepsze, rodzinne momenty, pozytywnie nastrajając się najpiękniejszymi chwilami z życia.

Sztuka w domowym zaciszu

Wnętrzom ze stylowym charakterem szyku dodadzą zdjęcia najwybitniejszych dzieł sztuki. Zaspokoją też tęsknotę za wystawami i muzeami. Zdjęcia obrazów można czerpać z wielu repozytoriów. Większość z nich pozwala pobierać zdigitalizowane dzieła sztuki bez żadnych opłat. Niektóre określają limit wielkości pobieranych zdjęć, zachęcając użytkowników do bezpłatnej rejestracji w przypadku chęci uzyskania obrazu w większym rozmiarze. Bazę zdjęć mają też muzea, również polskie. Warto przeglądać ich strony internetowe. Wydruk pobranego zdjęcia najlepiej powierzyć specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Dzięki temu dzieło będzie odpowiednio się prezentowało na ścianie. Wysoką jakość oferuje Fujifilm. Wywołanie zdjęć można łatwo zamówić na stronie foto.fujifilm.pl. Fotowydruki są wykonywane na najwyższej jakości papierze w lokalnych laboratoriach fotograficznych z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. W przypadku dzieł sztuki warto rozważyć wydruk w formie fotoobrazu. W Fujifilm fotoobrazy są drukowane na najwyższej jakości materiale imitującym płótno (Fujifilm Canvas White). Są oprawiane na blejtram, z zawiniętymi bokami i przedłużeniem obrazu na froncie, dzięki czemu prezentują się bardzo profesjonalnie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Fujifilm

Morska bryza i wyjątkowe zachody słońca

Dom można zamienić nie tylko w galerię sztuki, ale i podróżniczych wspomnień. Choć nie możemy podróżować na taką skalę jak przed pandemią, możemy planować podróże lub wracać wspomnieniami do już odbytych. Warto znaleźć najpiękniejsze zdjęcia z podróży lub wybrać zapierające dech w piersiach krajobrazy, korzystając z internetowych źródeł. Zdjęcia zabytków czy krajobrazów, najlepiej wydrukować w formie fotoplakatów. W Fujifilm dostępne są one na papierze satynowym (półmatowym) lub błyszczącym. Dzięki satynowej strukturze wielkoformatowe wydruki są odporne są na refleksy świetlne, a jednocześnie doskonale odwzorowują barwy. Fotoplakaty w Fujifilm można także zamówić podklejone na 5-milimetrowej piance. Umieszczenie kilku zdjęć z przepięknymi krajobrazami nie tylko odmieni wnętrze, dodając mu zupełnie innego charakteru, ale i pozytywnie nastroi, pozwalając wspominać najpiękniejsze widoki lub planować nowe podróżnicze wyzwania.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Fujifilm

Rodzinna atmosfera

Jeśli natomiast chcemy uczynić wnętrza bardziej przytulnymi, warto na ścianach powiesić rodzinne zdjęcia. Można wywołać je w formie fotoobrazu lub fotoplakatu albo wybrać klasyczne lub kwadratowe. To ostatnie rozwiązanie pozwala na więcej kreatywności. Można wówczas na ścianach tworzyć ze zdjęć dowolne kompozycje: umieszczać fotografie w ramkach lub naklejać bezpośrednio na ścianę. Na stronie foto.fujifilm.pl odbitki klasyczne i kwadratowe dostępne są w kilku wymiarach na 8 rodzajach papierów, które różnią się od siebie m.in. wyglądem (błyszczący, półmatowy, jedwabny, velvet) i gramaturą. Możemy zdecydować się na standardowy papier fotograficzny lub wybrać papier premium czy profesjonalny. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Fujifilm

Dobierz zdjęcie do pomieszczenia

Zdjęcia pozwalają odmienić każde pomieszczenie. Pokój dla dziecka nabierze zupełnie innego charakteru, gdy na ścianie zawiesimy zdjęcie lub plakat ulubionej postaci z kreskówki. Do łazienki warto wprowadzić naturę. Zdjęcie pięknego, zielonego krajobrazu, pozwoli jeszcze bardziej zrelaksować się podczas kąpieli. W sypialni dobrze postawić na skromniejsze detale, by lepiej i spokojniej się zasypiało. Dobierając zdjęcia do danego pomieszczenia należy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Pozwoli to nie tylko jak najlepiej dobrać papier czy format zdjęć, ale przede wszystkim wybrać takie fotografie, które będą budziły najpiękniejsze emocje, pozwolą uśmiechać się do wspomnień i będą pozytywnie nastrajać. 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Fujifilm

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.