Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyjątkowe sąsiedztwo aż czterech parków, w tym jednego na terenie osiedla sprawia, że przyszli mieszkańcy będą mogli na co dzień korzystać z dobrodziejstw kojącej zieleni. Nie zabraknie jej też między budynkami, m.in. w zaprojektowanym tam parku kieszonkowym.

Lokalizacja w pobliżu parków miejskich i aranżacja terenu Perspektywy dadzą mieszkańcom możliwość wypoczynku i aktywności na łonie natury tuż za progiem domu. Można tam spacerować, uprawiać sport albo po prostu poleżeć na trawie czy usiąść na ławce i wsłuchać się w śpiew ptaków lub obserwować i karmić wiewiórki w pobliskich parkach.

embed

W centrum zieleni

Mieszkańcy Perspektywy „na wyciągnięcie ręki” będą mieli aż trzy rozległe parki miejskie. To wymarzone miejsca na dłuższe spacery, nordic walking czy jogging z psem. Wiosną i latem wystarczy spakować koszyk ze smakołykami i już można cieszyć się piknikiem z przyjaciółmi. Tylko 50 metrów dzieli Perspektywę od Parku Generała Józefa Bema, w którym znajdują się m.in. strefa dla motyli, wygrodzony wybieg dla psów oraz plenerowa siłownia.  Nieco dalej – dwie minuty spacerem – znajdują się: Park Śródmieście oraz Park Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową, które tworzą największy kompleks parkowy w tej części miasta. Są one położone na terenie fortyfikacji, których początki sięgają XVII wieku – działa tam obecnie centrum Hevelianum. Z terenu tych parków rozpościera się wspaniały widok na gdańskie śródmieście.

embed

Pięknie zaaranżowana zieleń – parkowa i ogrodowa – znajdzie się również na terenie osiedla. U zbiegu ulic Legnickiej i Powstańców Warszawskich, w miejscu otwierającym Perspektywę, powstanie plac złożony z wypełnionych różnorodną roślinnością, kaskadowo opadających tarasów. Ulokowane tam wygodne ławki będą zachęcać do tego, aby przysiąść na chwilę i odetchnąć na świeżym powietrzu przed powrotem do domu z pracy lub zakupów. Będzie to też doskonałe miejsce na pogawędki z sąsiadami.  

embed

Przez środek inwestycji – w kierunku szczytu morenowego wzgórza, na zboczu którego powstaje Perspektywa – będzie biegła aleja spacerowa, prowadząca do starannie zaprojektowanego osiedlowego parku, który graniczyć będzie ze starodrzewem porastającym stok wzgórza. Poranna joga na łonie natury nigdy nie była tak blisko domu. W parku powstaną m.in. bezpieczny, bogato wyposażony plac zabaw dla najmłodszych oraz teren rekreacyjno-sportowy. Idealne do wypoczynku i aktywności miejsce znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i zapaleni sportowcy czy osoby starsze. W połowie spacerowej alei będzie można z kolei zatrzymać się w mini parku (pocket park). Ta wyjątkowa, kameralna przestrzeń stworzy doskonałe warunki do spotkań w gronie przyjaciół oraz odpoczynku wśród zieleni. Każde wolne miejsce na osiedlu wypełni roślinność, która będzie cieszyć oko również pod ażurowymi podestami przecinającymi teren między budynkami. Na terenie Perspektywy powstaną też ogrody deszczowe, które umożliwią zagospodarowanie części wód opadowych.

embed
Perspektywa to wyjątkowa oferta na mapie gdańskiego śródmieścia. To prawdziwie zielona strona centrum. Sąsiedztwo parków i staranna aranżacja zieleni na osiedlu w połączeniu z bliskością śródmiejskiej infrastruktury i udogodnień sprawią, że mieszkańcy Perspektywy będą się cieszyć niezwykłym komfortem życia.

– mówi Anna Tuszyńska, kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Miejska harmonia

Perspektywę wyróżnia zróżnicowana, harmonijnie wkomponowana w otoczenie architektura. To połączenie tradycyjnej estetyki z nowoczesnym wzornictwem i funkcjonalnością. Na osiedlu powstają trzy rodzaje zabudowy: kameralne miejskie wille wzdłuż ulicy Legnickiej, kamienice od strony ulicy Powstańców Warszawskich oraz – w centralnej części inwestycji nieco wyższe budynki o współczesnej formie, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

embed

Z Perspektywy blisko jest zarówno do historycznej części Gdańska z bogatą ofertą kulturalną: Europejskiego Centrum Solidarności, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Wybrzeże, Muzeum II Wojny Światowej, jak i do śródmiejskiej infrastruktury: sklepów, punktów usługowych, placówek medycznych i edukacyjnych. Wygodny dojazd do innych dzielnic Gdańska zapewni mieszkańcom Perspektywy komunikacja miejska – w sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Do dworca PKP i SKM Gdańsk Główny są niespełna 2 kilometry.

W ofercie sprzedaży na Perspektywie są obecnie mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 32,59 m2 do 101 mkw. oraz apartamenty w willach miejskich o powierzchni od 79 m2 do 159 m2. Mieszkańcy będą mogli korzystać z miejsc parkingowych w halach garażowych, komórek lokatorskich, a także stojaków na rowery. Pierwsze mieszkania będą gotowe do odbioru w grudniu 2021 roku

– mówi Anna Tuszyńska z Euro Stylu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.