Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

I tu z pomocą przychodzą nam roboty sprzątające. Tylko jak wybrać ten najlepszy dla nas? Na co zwrócić uwagę, kupując „domowego pomocnika”, który ułatwi sprzątanie i zaoszczędzi nasz czas?

Jak przy każdym zakupie warto określić na czym nam szczególnie zależy. Teraz, gdy wszyscy mniej wychodzimy, rzadziej wyjeżdżamy i więcej przebywamy w domu - czy to pracując, czy ucząc się zdalnie - utrzymanie porządku zajmuje jeszcze więcej energii i czasu. Dlatego inwestycja w samobieżnego robota odkurzającego poprawi jakość życia, odciążając nas w codziennych obowiązkach.

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

Dzięki rozwiązaniom, jakie ma iRobot Roomba i7, możesz zadbać o czystość podłóg w domu każdego dnia i decydować, które pomieszczenia są sprzątane i kiedy. Opatentowany 3-stopniowy system sprzątania, wysoka moc ssania, dwie gumowe szczotki do wszystkich powierzchni i specjalnie zaprojektowana szczotka do sprzątania przy krawędziach sprawiają, że robot usuwa zarówno drobny kurz, jak i duże zabrudzenia na dywanach i twardych podłogach.

iRobot Roomba i7, wykorzystując nowoczesne, opatentowane technologie, sprząta inteligentnie. Korzysta z map Imprint dostępnych w przyjaznej dla użytkownika aplikacji iRobot HOME, która stanowi mobilne centrum zarządzania robotem. To jedyny robot odkurzający, który można zaprogramować do sprzątania nazwanych pomieszczeń i skierować bezpośrednio do wybranego za pomocą komend głosowych. Za sprawą nawigacji iAdapt 3.0 z wizualizacją przestrzeni Roomba i7 sprawnie porusza się po całym poziomie domu, unika uskoków, nie spadnie więc ze schodów, zapamiętuje rozkład pomieszczeń i omija przeszkody, tworzy punkty orientacyjne, aby wiedzieć, gdzie była, a gdzie jeszcze musi posprzątać. System Dirt Detect wskazuje kurz i brud - przy pomocy optycznych i akustycznych czujników robot odnajduje miejsca bardziej zabrudzone i koncentruje się na ich dokładnym wysprzątaniu, a filtr AeroForce przechwytuje 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów, co wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu i jest przyjazny alergikom. Roomba serii „i” jest też najlepsza dla posiadaczy zwierząt, zbiera bowiem więcej sierści niż inne roboty odkurzające.

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

Roomba i7 dzięki wirującej szczotce bocznej zagarnia zabrudzenia i kurz gromadzący się przy krawędziach, w narożnikach i wzdłuż ścian. Niski profil robota sprawia, że czyści on podłogę pod większością mebli. Ponadto ma w zasadzie nieograniczony czas pracy, w przypadku wyczerpania akumulatora iRobot automatycznie wraca bowiem do stacji dokującej, żeby się doładować i spokojnie dokończyć sprzątanie. Praktyczne rozwiązania, w które jest wyposażona Roomba i7, zapewniają większą wydajność i niższe koszty eksploatacji oraz naprawdę czyste podłogi - nie tylko podczas świątecznych porządków.

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.