Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zielona strona centrum – tak w skrócie określić można ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce dla osób pragnących korzystać z atrakcji miejskiego życia w śródmieściu Gdańska oraz tych, które cenią kameralny klimat i otoczenie natury.

- Jedną z wielu zalet Perspektywy jest łatwy dostęp do bogatej, śródmiejskiej oferty usługowej, sprawiającej, że to, co najbardziej potrzebne w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji położone w sąsiedztwie sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Będą też mogli wybierać z bogatej oferty kulturalnej. Blisko stąd między innymi do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Muzeum II Wojny Światowej – mówi Anna Tuszyńska kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Wytchnienie mieszkańcom Perspektywy zapewni bliskość terenów zielonych. Pomiędzy budynkami powstanie tzw. park kieszonkowy (pocket park) – wyjątkowa przestrzeń, umożliwiająca kameralne spotkania w gronie przyjaciół oraz chwile relaksu na świeżym powietrzu. Każde wolne miejsce na osiedlu wypełnione będzie roślinnością – ażurowe podesty przecinające teren między budynkami umożliwią obsadzenie zielenią także nawierzchni pod nimi. Dodatkowo na terenie osiedla zaprojektowano wielopoziomowy plac miejski, złożony z kaskadowo opadających tarasów. Wypełnią je rośliny i ciekawe elementy małej architektury, które stworzą doskonałe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przez osiedle będzie biegła aleja spacerowa, a na szczycie morenowego wzgórza, na zboczu którego powstaje Perspektywa, zostanie usytuowany taras widokowy, z którego rozciągać się będzie piękny widok na panoramę Gdańska. W zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi na terenie Perspektywy powstaną też elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

W pobliżu inwestycji są aż trzy miejskie parki. Tylko 50 metrów dzieli Perspektywę od Parku Generała Józefa Bema. Nieco dalej – dwie minuty spacerem – znajdują się kolejne tereny zielone: Park Śródmieście oraz Park Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową, które tworzą największy kompleks parkowy w tej części miasta. Są one położone na terenie fortyfikacji, których początki sięgają XVII wieku – obecnie funkcjonuje tam interdyscyplinarne centrum Hevelianum. Z terenu tych parków rozpościera się wspaniały widok na gdańskie śródmieście.

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Osiedle wyróżnia zróżnicowana, harmonijna, wkomponowana w otoczenie architektura. To połączenie tradycyjnej estetyki z nowoczesnym wzornictwem i funkcjonalnością. W ramach Perspektywy powstaną trzy rodzaje zabudowy. Pierwszy to kameralne miejskie wille wzdłuż ulicy Legnickiej. Stylowe elewacje i charakterystyczny kształt budynków nawiązywać będą do przedwojennej architektury tej części miasta. Z tą tradycyjną zabudową będą współgrały czterokondygnacyjne, pierzejowe kamienice z wykuszami i dwuspadowymi dachami od strony ulicy Powstańców Warszawskich. W centralnej części inwestycji zostaną zlokalizowane nieco wyższe budynki o współczesnej formie, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami. W poziomie parteru znajdą się przejścia, które umożliwią mieszkańcom przejście „na skróty” do ciekawych miejsc osiedla.

– Do mieszkań na parterach przynależeć będą ogródki, natomiast nabywcy lokali na wyższych kondygnacjach będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie lub tarasy. Między budynkami powstaną zielone patia wypełnione różnorodną roślinnością oraz place zabaw dla dzieci. Znajdą się tam również zachęcające do wypoczynku leżaki i ławki. Rowerzyści będą mogli korzystać z zadaszonych stojaków na rowery. Na szczególną uwagę zasługuje także estetyka miejsca: wnętrza utrzymane w  stylu minimalistycznej elegancji, przestronne strefy wejściowe do budynków, nowoczesne i ekologiczne oświetlenie korytarzy, lustra wizualnie powiększające przestrzeń.  Zarówno części wspólne w budynkach, jak i elewacje wykończone będą z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów – opisuje Anna Tuszyńska z Euro Stylu

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Do sprzedaży wprowadzona została właśnie oferta II etapu osiedla Perspektywa, obejmująca trzy budynki: jedną 3-piętrową kamienicę w pierzei ulicy Powstańców Warszawskich oraz dwa 7-piętrowe budynki w centralnej części inwestycji. W kamienicy do wyboru są 22 mieszkania o metrażach od 42 do 101 mkw oraz 4 lokale usługowe na parterze, o powierzchni od 39 do 98 mkw. W dwóch budynkach 7-piętrowych w ofercie jest łącznie 226 mieszkań o metrażach od 27 do 120 mkw. Pod budynkami II etapu powstanie wspólna, dwupoziomowa hala garażowa na 306 samochodów.

Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku. 

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa

Materiały PartneraMateriały Partnera Euro Styl - Perspektywa 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.