Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ekologiczne podejście ma coraz większe znaczenie dla życia naszego i przyszłych pokoleń. Zmiany klimatu powodują, że coraz częściej jesteśmy świadkami anomalii pogodowych. Raz ulewne deszcze, w kilka chwil powodujące powódź, raz upały, prowadzące do suszy. Przerażają, a najgorsze jest to, że w przyszłości mogą zaskakiwać jeszcze częściej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Dlatego tak ważne są nasze codzienne wybory i małe kroki, które w skali globalnej dają zauważalne efekty. Coraz więcej robimy dla środowiska. Staramy się segregować śmieci, świadomie wybierać jedzenie, kosmetyki. Ale aspektów do zagospodarowania jest więcej, choćby w zakresie sprzątania. To, czym sprzątamy przestrzenie, w których przebywamy, ma znaczenie nie tylko dla środowiska, ale i naszego zdrowia. Mocne substancje i ostre zapachy mogą drażnić, a do tego sprawiać, że skóra dłoni w kontakcie z nimi stanie się sucha i szorstka. Są też szkodliwe dla środowiska, zarówno na etapie produkcji, jak i później, kiedy rozkładają się na wysypiskach. Istotne jest więc, by kupując środki czystości, jak płyny do mycia naczyń, szyb, kuchenek, sprawdzać ich skład, posiadane certyfikaty, by mieć pewność, że kupuje się bezpieczny dla środowiska i zdrowia produkt.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Wegański, naturalny skład

Naturalne środki czystości są nie mniej skuteczne niż chemiczne, a do tego wcale nie muszą być drogie. Producent środków czystości Gold Drop stworzył serię Eco Line, w skład której wchodzi 7 produktów bardzo przystępnych cenowo. Za kilka złotych można zmienić sprzątanie w bardziej przyjazne naturze. Produkty Eco Line wyróżniają się składem – 95 do 98 proc. składników ma pochodzenie naturalne. Użyte do produkcji surowce ulegają biodegradacji tlenowej i beztlenowej. Dedykowane formuły sprawiają, że produkty są skuteczne w działaniu i usuwają nawet bardzo trudne zabrudzenia. Linia Eco Line to produkty bez barwników, a użyte łagodne konserwanty skutecznie je zabezpieczają. Środki z tej linii nie posiadają alergenów i parabenów, mają delikatny zapach. Są odpowiednie dla alergików, ale i wegan: nie zawierają surowców pochodzenia zwierzęcego oraz nie są testowane na zwierzętach. Receptura środków z linii Eco Line została poddana bardzo rygorystycznym wymaganiom po to, aby produkt był bezpieczny dla użytkowników i środowiska. Zrównoważony jest nie tylko skład, ale i opakowanie. Wszystkie jego elementy nadają się do recyklingu.

Materiał promocyjny Partnera

Potwierdzeniem troski o naturę są certyfikaty przyznane produktom z linii Eco Line. Ecolabel świadczy o tym, że produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich główne oddziaływanie na środowisko było ograniczone do minimum przez cały cykl, a Vegan Friendly wskazuje, że to produkty odpowiednie dla wegan, przygotowane etycznie i bez składników pochodzenia zwierzęcego. 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Kompleksowe sprzątanie

Linia Eco Line pozwala kompleksowo zadbać o domowe przestrzenie: od kuchni, przez salon czy łazienkę. W kuchni doskonale sprawdzi się Ekologiczny płyn do mycia naczyń. Skutecznie usuwa zabrudzenia ze szkła, z metalu i tworzyw sztucznych, nadając wysoki połysk czyszczonym powierzchniom. A dzięki temu, że w składzie zawarta jest gliceryna, dba o dłonie, nie wysuszając ich, ani nie podrażniając. Po gotowaniu warto sięgnąć też po Ekologiczny płyn do czyszczenia kuchni. Pozwala pozbyć się tłustych zabrudzeń z płyty kuchennej, kafelków, zlewu, a także frontów szafek i blatów. Ma wygodną butelkę z atomizerem, który ułatwia rozprowadzanie produktu po czyszczonej powierzchni.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

W łazience sprawdzi się Ekologiczny płyn do czyszczenia urządzeń i pomieszczeń sanitarnych. Bez trudu usuwa osady z mydła i innych kosmetyków, nie pozostawia zacieków na mytych rzeczach, nawet bez polerowania.  W czyszczeniu szyb i luster pomoże Ekologiczny płyn do mycia szyb, a o czystość toalety – Ekologiczny płyn do WC. Jego przyjazny skład nie podrażnia skóry, co często zdarza się w przypadku popularnych preparatów tego typu.

Posprzątać salon i pozostałe pokoje pomoże Ekologiczny płyn uniwersalny. Przeznaczony jest do mycia powierzchni drewnianych, lakierowanych, ceramicznych, PCV i z tworzyw sztucznych. Doskonale usuwa brud z glazury, paneli podłogowych i ściennych.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

By dbać o środowisko i zdrowie

Linię Eco Line zamyka Ekologiczne mydło w płynie, które pozwala zadbać o dłonie po sprzątaniu. Można go też używać jako środka piorącego do prania w rękach. Naturalny skład pozwoli zadbać o delikatne tkaniny. Linia Eco Line dostarcza wszelkich narzędzi, by sprzątanie było bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowia, z korzyścią dla portfela i bez rezygnowania z wysokiej skuteczności. Dzięki linii od Gold Drop przy ekologicznym sprzątaniu nie trzeba iść na żadne kompromisy. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.