Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A gdyby tak móc się pewnego dnia obudzić i mieć gotowe posiłki na cały dzień? Jeśli chciałabyś znać smak takiej przyjemności, to jednym z najlepszych sposobów jest catering dietetyczny. Możesz wybrać dla siebie konkretną kaloryczność i rodzaj menu, zamówić dietę pudełkową pod drzwi swojego domu lub biura i cieszyć się na co dzień urlopem od gotowania oraz zdrowym jedzeniem. Z tego artykułu dowiesz się, czy catering dietetyczny jest dla ciebie, jak wybrać dietę pudełkową i co może dać Ci takie rozwiązanie.

Dieta pudełkowa sprawdzi się u Ciebie, jeśli:

  • Cierpisz na brak czasu i nadmiar obowiązków.
  • Chcesz zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.
  • Chciałabyś mieć więcej czasu na realizowanie hobby i odpoczynek.
  • … albo po prostu marzysz o tym, aby poczuć, że nie musisz się przejmować zakupami i gotowaniem, a pyszne posiłki i tak czekają na Ciebie w gotowości.

Jak zacząć urlop od gotowania z cateringiem dietetycznym?

Urlop od gotowania możesz zrobić sobie w dowolnym momencie. Możesz się na niego zdecydować nawet z całą rodziną, bo wariantów diet jest na tyle dużo, że znajdzie się coś dla Twojego partnera, dzieci i rodziców. Jeśli planowanie wakacji zaczynasz od poszukiwań w internecie, to w tym przypadku będzie bardzo podobnie. Różnica jest taka, że w porównywarce cateringów dietetycznych Dietly.pl wpiszesz swojej miasto zamieszkania, zamiast odległych kierunków.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera MasterLife Solutions

Kolejnym etapem jest sprawdzenie tego, który catering Ci się najbardziej podoba, jakie ma opinie, ceny i warianty diet. Znajdziesz między innymi dietę standardową, sportową, bezglutenową, bez nabiału, wegetariańską, sirtfood i wiele innych. Jeśli nie wiesz ile kalorii powinnaś zamówić, to możesz skorzystać z konfiguratora diety na Dietly, który obliczy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jest także możliwość porównywania różnych cateringów dietetycznych – dzięki temu znalezienie diety pudełkowej dla siebie jest jeszcze łatwiejsze.

Dostawę posiłków na cały dzień zamówisz z około 2-dniowym wyprzedzeniem. Możesz zdecydować się na jednodniową dostawę lub na catering na kilka dni, tygodni. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dni dostawy możesz wybrać na kalendarzu – przykładowo, jeśli wiesz, że zwykle w poniedziałki masz jeszcze pełną lodówkę po weekendzie, to możesz zamówić catering od wtorku do piątku.

 

Co zyskujesz na diecie pudełkowej?

Jesteś bliska zamówienia, ale zaczynasz zastanawiać się, czy na pewno warto zamówić catering? Jeśli tak, to pamiętaj o tym, co możesz zyskać dzięki diecie pudełkowej.

Zadbasz o zdrowie, sylwetkę i samopoczucie

Jeśli frustrują Cię hasła, że do zdrowej diety wystarczą chęci, to możesz wiedzieć, że nie jesteś sama. Silna wola i motywacja często nie wystarcza do utrzymania prawidłowej diety – gdy mamy dużo pracy i wiele zobowiązań, to czasem mimo ogromnych chęci może tak zwyczajnie zabraknąć nam czasu.

Catering dietetyczny ułatwia nam to zadanie i pomaga w utrzymaniu zdrowego żywienia każdego dnia. Co więcej, jeśli dążysz do redukcji masy ciała, to dieta pudełkowa zamówiona na dobraną do Ciebie kaloryczność pomoże Ci to osiągnąć. Nie musisz samodzielnie liczyć kaloryczności każdego posiłku – Twój kucharz zrobi to za Ciebie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera MasterLife Solutions

Ten moment, kiedy po przebudzeniu idziesz po torbę z gotowymi i zdrowymi posiłkami, jest całkowicie bezcenny. Koniec przejmowania się zakupami, szukania pomysłów na śniadanie przy pustej lodówce. Jeśli marzyłaś o wprowadzeniu porannej jogi, długiej kąpieli, czy po prostu dłuższym śnie, to dieta pudełkowa może Ci w tym pomóc.

Wybierzesz to, co lubisz

Możesz śmiało testować różne cateringi i sprawdzać jaki styl kulinarny najbardziej Ci odpowiada. Wielu dostawców diet pudełkowych dzieli się z klientami swoim planowanym menu oraz udostępnia możliwość wymiany posiłków na inne – to sprawia, że jeszcze łatwiej będzie znaleźć catering skrojony na miarę Twoich kulinarnych upodobań.

Sprawdzisz, jak w praktyce wygląda zdrowa dieta

Jeśli wiesz jakie są zasady zdrowego żywienia, ale trudno Ci je wprowadzić w życie, to dzięki cateringowi dietetycznemu zobaczysz jak to wygląda w praktyce. Będziesz mogła zaobserwować jak skomponowane są posiłki i jadłospis skrojony na Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Taka inspiracja przyda się na długie lata!

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera MasterLife Solutions

Podsumowując, problem nieprawidłowej diety bardzo często idzie w parze ze zwyczajnym brakiem czasu. Z kolei dobre nawyki żywieniowe mogą dać wyjątkowo dużo korzyści. Przy prawidłowym odżywieniu dużo łatwiej jest o energię do działania, wysypianie się, lepsze radzenie sobie ze stresem, zdolność do koncentracji i zapamiętywania. Jeśli jesteś zmęczona gotowaniem i brakiem czasu, to nie zapominaj o sobie – sprawdź, czy catering dietetyczny będzie przyjemnym urlopem dla Ciebie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.