Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Walka z tłustymi plamami jest jedną z najtrudniejszych, jakie trzeba stoczyć, czyszcząc sprzęty czy elementy codziennego użytku. Często po kilku nieudanych próbach, rezygnujemy z walki o ulubioną bluzkę, sukienkę czy tapicerkę. Przykrywamy sofy kocami, próbując ukryć wstydliwe plamy, a ubrania wyrzucamy, uznając, że nie da się ich uratować. Często porażka w walce z plamami spowodowana jest stosowaniem niewłaściwych środków. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi odtłuszczacz DIX, produkowany przez limanowską firmę Gold Drop. To produkt, który nie tylko skutecznie działa na tłuste plamy, ale i nadaje się do czyszczenia rozmaitych powierzchni i sprzętów. Wyczyścimy nim meble, tapicerkę, rowery, hulajnogi, silniki pojazdów, ubrania czy kuchnię.

Materiał PartneraMateriał Partnera Gold Drop

Nadchodzi jesień. Czas posprzątać w ogrodzie 

Odłuszczacz DIX doskonale sprawdzi się w przygotowaniu sprzętów i mebli ogrodowych do jesieni i zimy. Chłodniejsze pory roku zbliżają się nieubłagalnie. Czas powoli kończyć sezon grillowy i okres błogiego wypoczywania w ogrodzie. Przed schowaniem grilla i mebli ogrodowych do przydomowych garaży, dobrze jest o nie odpowiednio zadbać. Wyczyszczone po sezonie, w lepszym stanie przetrwają do wiosny. Najwięcej trudności sprawi nam oczyszczenie grilla. Przyklejony do metalu tłuszcz jest trudny do usunięcia. Mocno zabrudzony sprzęt należy spryskać odtłuszczaczem DIX i odczekać 10 minut. Następnie za pomocą gąbki lub szmatki wyczyścić powierzchnię, a resztki usunąć.

DIX pomoże także w czyszczeniu mebli ogrodowych i znajdujących się na nich tapicerek. Będzie także pomocy w przypadku oczyszczania innych sprzętów, które kończą sezon letni. Mowa na przykład o kosiarkach. Sezon na koszenie zwykle kończy się pod koniec października. Odtłuszczaczem DIX można spryskać silniki kosiarek czy innych pojazdów. Tutaj, podobnie jak w przypadku grilla, obowiązuje zasada: im większe zabrudzenie, tym rozpylony produkt powinien dłużej pozostać na czyszczonej powierzchni. Nie dłużej jednak niż 10 minut.

Materiał PartneraMateriał Partnera Gold Drop

Wiosenne porządki

Jeśli zadbamy o właściwe oczyszczenie sprzętów przed jesienią i zimą, będziemy mieć mniej pracy wiosną, gdy ponownie ruszy sezon na odpoczywanie w ogrodzie. Wyczyszczone odtłuszczaczem DIX meble, grill czy kosiarki, wystarczy wówczas tylko odświeżyć. W przypadku gdy przed zamknięciem sezonu nie zadbamy o odpowiednią czystość sprzętów, będzie trzeba poświęcić więcej pracy przed ich ponownym wykorzystaniem. DIX wiosną przyda się jednak nie tylko w ogrodzie, ale i podczas domowych porządków. Pomoże wyczyścić trudne plamy na oknach, a przede wszystkim zadbać o czystość w kuchni. Wyczyści zatłuszczony okap, kuchenkę, płytę kuchenną czy fugi. Można nim także odświeżyć rower i hulajnogę. Na lekko zabrudzonych powierzchniach wystarczy rozpylić DIX i odczekać kilka sekund. Następnie za pomocą gąbki lub szmatki wyczyścić powierzchnię i zmyć dokładnie wodą.

Materiał PartneraMateriał Partnera Gold Drop

DIX na letni wypoczynek

Materiał PartneraMateriał Partnera Gold Drop

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.