Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"OneToMają" to nowy program rozwojowy dla uczennic klas 2-4 szkół ponadpodstawowych, z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Jego inicjatorkami są laureatki dotychczasowych edycji programu "Jestem liderką", które były w tym samym wieku, gdy uczestniczyły w szkoleniach z zakresu przywództwa i korzystały ze wsparcia mentorek. Teraz, nieco starsze i bardziej doświadczone, postanowiły zorganizować program adresowany do swoich młodszych koleżanek. 

Podaj dalej! 

Celem programu "OneToMają" jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych u młodych kobiet, obalanie stereotypów oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa. Co ważne, program wprowadza w życie jedną z kluczowych wartości Vital Voices – „pay it forward", czyli „podaj dalej to, co ty dostałaś wcześniej od innych".  

Dzięki formule online w programie bez przeszkód mogą uczestniczyć dziewczyny z całej Polski. Laureatki programu "Jestem liderką" przygotowały dla nich serię warsztatów oraz zaprosiły do współpracy trenerów i mentorów związanych z Vital Vices Chapter Poland. W trakcie programu finalistki wezmą udział w warsztatach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte podwójnym wsparciem mentoringowym. Każda finalistka zostanie włączona do trójki, w której znajdą się również mentorka biznesowa i mentorka z grupy laureatek programu "Jestem liderką". 

Jak się zgłosić? 

Zgłoszenia do udziału w programie można nadsyłać do 29 października. Do wypełnionych formularzy, pobranych ze strony Vitalvoices.pl należy dołączyć rekomendację napisaną przez nauczyciela lub opiekuna organizacji, w której kandydatka działa społecznie.  

Lista zakwalifikowanych uczestniczek zostanie ogłoszona 5 grudnia na stronie organizacji oraz w jej mediach społecznościowych. Program dla finalistek odbędzie się w formule online w okresie od lutego do czerwca przyszłego roku. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.