Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poród jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety, pełnym ekscytacji, ale też związanym z dużym stresem. Nie ma co się dziwić. W końcu to początek nowego etapu w życiu i ogromnej odpowiedzialności. Kobiety chcą czuć się na porodówkach bezpiecznie, a od personelu medycznego oczekujemy wsparcia na każdym etapie pobytu: od momentu przyjęcia na oddział aż do wypisu.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Medicover

Głos matek

Wybór odpowiedniej placówki nie jest wcale łatwy. Z pomocą przychodzi fundacja Rodzić po Ludzku. Od lat monitoruje ona opiekę okołoporodową w Polsce. Sprawdza, jak szpitale opiekują się kobietami i ich dziećmi, jak przestrzegają Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej. Służą temu anonimowe ankiety. Dzięki nim każda kobieta, która urodziła dziecko, może podzielić się opinią o opiece okołoporodowej w placówce medycznej, w której przebywała. Wypełniając ankiety, kobiety oceniają, czy szpital pozwala zrealizować ustalony plan porodu, czy zapewnia swobodę rodzenia oraz kontakt z dzieckiem po narodzinach, a także czy pomaga w karmieniu piersią i realizuje prawa pacjenta. Ocenie podlegają także: opieka podczas cesarskiego cięcia, postawa personelu i ogólne warunki panujące w szpitalu.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Medicover

Na podstawie zebranych ankiet powstaje ranking szpitali i oddziałów położniczych „Głos matek" fundacji Rodzić po Ludzku. Ranking zamieszczony jest na portalu www.gdzierodzic.info. Uwzględnione są w nim informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny. W czołówce najlepszych porodówek w Polsce po raz kolejny uplasował się Warszawski Szpital Medicover. Szpital zajął 2. miejsce, z liczbą 83 punktów na 100. To bardzo dobry wynik. Tylko 4 placówki medyczne w Polsce mogą pochwalić się wynikiem powyżej 80 punktów. Z czego najbardziej zadowolone są kobiety rodzące w Warszawskim Szpitalu Medicover? Najwięcej punktów uzyskało wsparcie w karmieniu piersią. Kobiety wysoko oceniają także otrzymaną opiekę, postawę personelu, opiekę po cesarskim cięciu oraz przestrzeganie praw pacjenta.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Medicover

Kompleksowa opieka

Oddział położniczy warszawskiego Szpitala Medicover spełnia kryteria placówki drugiego stopnia referencyjności. Posiada akredytację ministra zdrowia, która potwierdza wysoką jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów. W Szpitalu Medicover znajdują się oddziały Patologii Ciąży, Neonatologii oraz Intensywnej Opieki nad Noworodkiem, co pozwala mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek komplikacji nowo narodzone dziecko otrzyma wsparcie na najwyższym poziomie. Szpital zapewnia kobiecie kompleksową opiekę przez całą ciążę. Specjaliści prowadzą ciążę od pierwszego USG potwierdzającego ciążę aż do rozwiązania, a kobieta może korzystać na miejscu z bogatych pakietów badań, by stale monitorować zdrowie swoje i dziecka.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Medicover

Jak w hotelu

Niewątpliwą zaletą Warszawskiego Szpitala Medicover jest poszanowanie intymności. Można tu liczyć na warunki zbliżone do hotelowych. Kobiety mają do dyspozycji kameralne, jednoosobowe sale wyposażone w łazienki. W każdym pokoju znajduje się również komfortowe miejsce dla osoby towarzyszącej, telewizor oraz łączność wi-fi. W zależności od wybranego pakietu można liczyć na pobyt w apartamencie oraz wskazać personel medyczny, który powinien towarzyszyć przy porodzie. Niezależnie od opcji kobiety rodzące w Szpitalu Medicover otrzymują poradę laktacyjną na oddziale, mogą liczyć na konsultację fizjoterapeuty uroginekologicznego po porodzie, a na życzenie także na konsultację dietetyka.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Medicover

Spokojna atmosfera, możliwość rozmowy ze specjalistami i położnymi, nowoczesny sprzęt dają poczucie bezpieczeństwa, a to jest dla przyszłych rodziców najważniejsze. Poród sam w sobie jest momentem stresującym, odpowiedni wybór szpitala pozwoli do minimum ograniczyć poczucie stresu i w pełni cieszyć się jedną z najważniejszych chwil w życiu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.