Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jesteśmy spragnieni podróży. Marzymy o tym, by móc gdzieś pojechać. Mając małe dzieci, często jednak obawiamy się dalekich wyjazdów i rezygnujemy z odwiedzenia miejsc, które chcieliśmy zobaczyć. Podróż z małym dzieckiem to zawsze wyzwanie. Przy dobrej organizacji wcale jednak nie spędzi snu z powiek i nie wpłynie na radość z wyjazdu. Grunt to odpowiednie planowanie i korzystanie z wygodnych rozwiązań.

Sprawdź hotel

Od czego zacząć? Od wybrania miejsca docelowego i obiektu na nocowanie. Przed zarezerwowaniem hotelu koniecznie sprawdźmy, na jakie udogodnienia dla dzieci będziemy mogli liczyć. Jeśli zamierzamy wyjechać z kilkumiesięcznym maluchem, należy dopytać w hotelu o możliwość wypożyczenia łóżeczka. Idealnie, jeśli w obiekcie dostaniemy podgrzewacz do mleka. Jeśli nie ma takiej opcji, sprawdźmy, czy na wyposażeniu pokoju znajduje się czajnik elektryczny. Pozwoli to oszczędzić miejsce w walizkach i nie zabierać niezbędnego do podgrzewania mleka czy obiadków urządzenia. W przypadku starszego, 2-3-letniego dziecka dobrze zapytać o dostawkę. Dzięki niej pociecha nie będzie musiała spać z nami w łóżku, co zapewni dużą wygodę. Warto dowiedzieć się także o to, czy w restauracji skorzystamy z krzesełka do karmienia i czy przygotowano menu dla najmłodszych.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Bella Happy

Zaopatrz się w zabawki

Po wybraniu obiektu czas na podjęcie decyzji o środku transportu. Tu decydująca powinna być długość trasy. Kilkumiesięczne dziecko zapewne większość podróży prześpi, z 2-3-latkiem może być trudniej. Decydując się na podróż samolotem, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko długość samego lotu, ale i czas na odprawę i późniejszy transfer do hotelu. W wielu przypadkach może to być jednak jedyna opcja dotarcia do celu. Chcąc podróżować samochodem, można zaplanować wyjazd nocą, by dziecko większość trasy przespało. W przypadku dużych odległości warto pomyśleć o podzieleniu trasy i zatrzymaniu się po drodze na nocleg. Niezależnie od wyboru środka transportu w podróż zawsze należy zabrać zabawki – układanki, samochodziki, lalki, którymi będzie można zająć dziecko podczas jazdy. Maluchy chętnie posłuchają książeczek, starsze – porysują lub pokolorują. Wspólna zabawa sprawi, że podróż szybciej minie.

Pieluszki? To nie problem

Nawet przy długich trasach nie musimy obawiać się o odpowiednią higienę maluszka, zwłaszcza jeśli trening czystości dopiero przed nim. Aby zadbać o wygodę swoją i dziecka, zamiast pieluszek w podróż warto zabrać pieluchomajtki. Nie musimy mieć przy sobie całego opakowania. Bella Baby Happy Pants dostępne są w praktycznych opakowaniach po 1 i po 4 sztuki, dzięki czemu można mieć pod ręką zawsze higienicznie zapakowane pieluchomajtki, a większe opakowanie umieścić w walizce. Zaletą pieluchomajtek Bella Baby Happy Pants jest szybki i prosty sposób zakładania. Dziecka nie trzeba kłaść, co w przypadku braku przewijaka, a to dość często zdarza się np. na stacjach benzynowych, ma bardzo duże znaczenie. Bella Baby Happy Pants wyposażone są w system Quick & Easy – wystarczy jeden ruch, by je zdjąć. To, co szczególnie docenia się w podróży, to wysoka chłonność, która zapewnia dziecku poczucie suchości.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Bella Happy

Podróżny niezbędnik

Oprócz pieluchomajtek do podręcznej torby należy wrzucić chusteczki nawilżane, najlepiej z zamykaną klapką tak, by nie wysychały. Świetnie sprawdzą się chusteczki nasączone Bella Baby Happy Sensitive, które, dzięki starannie dobranym składnikom i neutralnemu pH, delikatnie oczyszczają i pielęgnują skórę maluszka, zachowując naturalną barierę ochronną. Są bezzapachowe, nie zawierają alkoholu etylowego, silikonów oraz parabenów, sprawdzą się więc nawet dla alergików. Pod ręką należy mieć też krem przeciw odparzeniom, wodę, przekąski, ubranka na przebranie. Do walizki z kolei powinniśmy wrzucić: kosmetyki dla dziecka, w tym szczególnie krem z wysokim filtrem, chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UV, nakrycie głowy oraz apteczkę. Wyposażenie apteczki można skonsultować z pediatrą. Powinny się w niej znaleźć podstawowe leki przeciwgorączkowe, termometr, plastry, woda utleniona. Koniecznie trzeba wziąć ze sobą książeczkę zdrowia i zadbać o odpowiednie ubezpieczenie dziecka, zwłaszcza wyjeżdżając za granicę.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Bella Happy

Pakowanie może być przyjemne

Co jeszcze może się przydać? Dobrze zabrać ulubioną miseczkę i łyżeczkę dziecka, butelkę do mleka, kocyk i ukochane przytulanki. Na pewno przyda się spacerówka, zwłaszcza jeśli zamierzamy sporo zwiedzać. Aby o niczym nie zapomnieć, warto zrobić sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy nawet na tydzień przed wyjazdem. To pozwoli na bieżąco ją uzupełniać, przypominając sobie podczas codziennych czynności o tym, co dla naszego dziecka jest niezbędne. Rzeczy można sukcesywnie dorzucać do walizki, by nie pakować się w pośpiechu – uniknie się później stresujących sytuacji. Sukcesywne przygotowywanie się do wyjazdu sprawi, że będzie to czynność przyjemna, a nam zamiast niepokoju będzie towarzyszyć przyjemna ekscytacja. W końcu dla wielu z nas to będą pierwsze wakacje z dzieckiem. Na pewno będą wyjątkowe.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Bella Happy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.