Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znalezienie hotelu na wyjazd z dziećmi wcale nie jest łatwe. Najmłodsi mają duże oczekiwania, a my chcemy na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Szukamy miejsc, które w interesujący sposób wypełnią czas dziecku, pozwolą przywieźć z wyjazdu piękne wspomnienia, a przy okazji nowe umiejętności. Jesienią i zimą warto obrać kierunek na Austrię. Nowoczesna infrastruktura, zaśnieżone stoki, tory saneczkowe i lodowiska czekają na amatorów białego szaleństwa, a o najlepsze wrażenia dzieci dbają tu wyjątkowe hotele – Kinderhotels Europa.

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Das Finkennest

Dziecko na pierwszym miejscu

Sieć hoteli przyjaznych dzieciom Kinderhotels Europa to fenomen w skali europejskiej. Rodzice znajdą tu najwyższy standard hotelowy, a dzieci –  mnóstwo atrakcji o każdej porze roku, przyjazną atmosferę i troskliwą opiekę. Każdy hotel należący do sieci wyróżnia się doskonałym położeniem w najpiękniejszych regionach wypoczynkowych Austrii. Wszystkie znajdują się w spokojnych miejscach o ograniczonym ruchu samochodowym albo w ogóle z dala od cywilizacji.

Sieć Kinderhotels Europa ma ciekawą historię powstania. Jeszcze w latach 80. jeden z jej założycieli, do dziś zresztą pełniący funkcję prezesa grupy, namówiony przez własne dzieci, przekształcił swój pensjonat nad Faaker See w hotel wyspecjalizowany w spełnianiu najbardziej oryginalnych wakacyjnych życzeń maluchów. Mniej więcej w tym samym czasie inny młody hotelarz z tych okolic podjął próbę ratowania przed bankructwem uzdrowiska swoich rodziców, przekształcając je w pierwszy w Karyntii hotel dla rodziców z niemowlakami. Kilka lat później podobnych obiektów było już 30 w całej Austrii – wtedy też, w 1988 roku, na targach turystycznych w Berlinie została zaprezentowana grupa Kinderhotels Europa. Dziś sieć obejmuje 42 obiekty w pięciu krajach. Wszystkie na pierwszym miejscu stawiają dzieci. Spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa i zatrudniają wysoko wykwalifikowanych pracowników, których praca podlega stałej kontroli.

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Ellmauhof

Baseny, place zabaw, teatrzyki i relaksujące masaże

Przede wszystkim jednak oferują wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Hotele sieci Kinderhotels Europa oznaczone piktogramem przedstawiającym butelkę ze smoczkiem zapewniają ułatwienia już dla tygodniowych maluchów. Rodzice mogą liczyć na dostosowaną do wieku dziecka opiekę przez pięć dni w tygodniu, bufet wyposażony w słoiczki HIPP, a w pokojach zestawy do pielęgnacji HIPP. Maluchy mogą korzystać z krytych brodzików, specjalnych masaży dla niemowląt, a nawet spróbować swoich sił w wodzie pod okiem instruktorów. Hotele dysponują wypożyczalnią wózków, oferują elektryczne nianie, nasadki na toalety, wanienki, łóżeczka, termometry, przewijaki, a nawet podgrzewacze do butelek. Więcej informacji na stronie.

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Ellmauhof

Starsze pociechy też na pewno nie będą rozczarowane pobytem. W zależności od kategorii hotelu, którą określa liczba uśmiechniętych buziek, w Kinderhotels Europa znajdą sale i place zabaw, a nawet całe przedszkola. W ofercie są także kryte place zabaw, dmuchane zamki, parki przygód. Czas wypełniają dzieciom zajęcia jogi, kursy sztuczek magicznych czy zajęcia teatralne – wszystko pod okiem wykwalifikowanych animatorów.

Atrakcji nie ma końca

W wybranych hotelach pod opieką instruktorów dzieci mogą nauczyć się nurkowania, jazdy konnej, jazdy na skuterach śnieżnych, mogą oglądać zimowe pokazy laserowe i biesiadować przy ognisku. Atrakcji nie brakuje też wokół samych obiektów. Hotele kuszą ofertą narciarską – wiele obiektów ma własne stoki dla najmłodszych wraz z wypożyczalnią sprzętów czy szkółkami narciarskimi. Są też zimowe place zabaw, tory saneczkowe czy lodowiska. Po całodziennej zabawie odpocząć można, korzystając z bogatej oferty wellness. Dzieci relaksują się z czekoladowymi maseczkami na twarzach lub zażywają kojących masaży z aromatycznymi olejkami. Więcej informacji o ofercie wellness w Kinderhotels Europa.

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Ellmauhof

Rodzice na romantycznej kolacji? To możliwe

Pobyty w hotelach Kinderhotels Europa to gwarancja braku nudy dla całej rodziny. Jeśli rodzice chcą zrelaksować się w strefie wellness tylko we dwoje, dziećmi opiekują się w tym czasie pracownicy hotelu – opieka taka oferowana jest bezpłatnie we wszystkich obiektach należących do sieci. Dzięki wykwalifikowanym opiekunom nawet romantyczna kolacja we dwoje nie jest tu rzeczą nieosiągalną. Rodzice mogą też korzystać z wielu aktywności, które oferuje położenie hoteli: wędrować górskimi szlakami, uprawiać nordic walking lub wspinaczkę, spróbować biegów narciarskich czy jazdy konno i oczywiście pojeździć na nartach.   

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Ellmauhof

Wyjątkowe położenie

Kinderhotels Europa zlokalizowane są w najpiękniejszych zakątkach w Austrii. W Tyrolu na rodziców z kilkumiesięcznymi dziećmi czeka Laurentius Baby und Kinderhotel z ofertą najlepszej opieki dla maluszków. Nieco starsze dzieci zadowolone będą z pobytu w tyrolskim 4-gwiazdkowym hotelu Alpenrose. Przyciąga on bogatą strefą wellness i Piratenland - placem zabaw z krytą salą zabaw, w której regularnie porywany jest statek piracki, a rodzice nierzadko muszą się wcielić w rolę zakładników. W sercu karynckich gór Nockberge, na wysokości prawie 1900 m n.p.m., leży Heidi-Hotel Falkertsee. Obok niego biegnie pierwsza w grupie Kinderhotels Europa ścieżka wspinaczkowa z tyrolką - dla odważnych dzieci i dorosłych. W 5-gwiazdkowym Familien-Naturresort Moar Gut w Großarl na Ziemi Salzburskiej dzieci mają natomiast okazję oswajać się z przyrodą, a podczas wakacji obejmują osobistą opieką jedno ze zwierząt w sąsiednim ekologicznym gospodarstwie. W niektórych hotelach, jak na przykład Baby-und Kinderhotel w Trebesing w Karyntii czy Seehotel Jägerwirt na Turracher Höhe, goście otrzymują karnety, dzięki którym w cenie pobytu bezpłatnie mogą korzystać z tras zjazdowych. W Kinderhotel Kreuzwirt nad jeziorem Weissensee w Karyntii można pojeździć na łyżwach, a w Familienresort Ellmauhof na torze saneczkowym i koniach.

Więcej propozycji na zimowy urlop w Kinderhotels Europa.

W austriackich hotelach Kinderhotels Europa atrakcji nie brakuje przez cały rok. Niezależnie od terminu wyjazdu nikt nie będzie się tu nudził. Dni są po brzegi wypełnione atrakcjami, a rodzice znajdą czas i na aktywny wypoczynek, i na relaks. Czegóż chcieć więcej?

Materiał PartneraMateriał Partnera Kinderhotels Europa, Das Finkennest

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.