Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Budując własną markę, trzeba zadbać o najmniejszy szczegół, także jeśli chodzi o narzędzia pracy. Powinny nadążać za naszym tempem, a nawet więcej, powinny nas wyprzedzać, by ułatwiać wykonywanie służbowych obowiązków. Nie mniej ważny jest design – to on pomaga budować profesjonalny image. Szukając sprzętu, który spełnia wszystkie te wymagania, na pierwszy plan wysuwa się HP Spectre x360. Laptop i tablet w jednym.

Elegancja w najlepszym wydaniu

HP Spectre x360 przyciąga uwagę designem. Laptop wykonano z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Modele14-calowe dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czerni otoczonej różowym złotem, głębokiego granatu otoczonego złotem oraz srebrnej. Każda prezentuje się niezwykle elegancko. Wzrok przyciąga też kształt. Tutaj charakteru całości dodają ścięte boki. Ultrabook jest solidnie wykonany, a aluminiowa obudowa sprawia, że jest też bardzo stabilny. HP zadbało o wszystko. Nawet kabel do ładowania prezentuje się designersko. Do laptopa dołączony jest elegancki pokrowiec. Dzięki niemu komputer można bezpiecznie wrzucić do torebki i mieć go zawsze pod ręką. Sprzyja temu też waga. HP Spectre x360 w wersji 14-calowej waży zaledwie 1,34 kg.

Materiał PartneraMateriał Partnera HP SPECTRE X360

Designerska transformacja

HP Spectre x360 to rozwiązanie dla osób, które nie uznają kompromisów i szukają laptopa który zmieni się w zależności od naszych wymagań. Wystarczy obrócić matrycę ultrabooka w drugą stronę, by móc korzystać z tableta. Ten trick zaskoczy i przyciągnie zazdrosne spojrzenia, ale przede wszystkim ułatwi pracę. Na tablecie, dzięki załączonemu w zestawie rysikowi Zenvo z łatwością wykonuje się notatki, tworzy szkice czy rysuje wykresy. Zenvo można mieć zawsze pod ręką dzięki magnetycznym zaczepom z boku laptopa.

MATERIAŁ PARTNERAMATERIAŁ PARTNERA HP SPECTRE X360
Logowanie jednym przyciskiem

W codziennym funkcjonowaniu przydają się też inne funkcje HP Spectre x360. Świetnie zaprojektowana, ergonomiczna klawiatura pozwala na wygodną pracę, a szeroki touchpad w połączeniu z możliwością klikania bezpośrednio na ekranie eliminuje konieczność noszenia ze sobie myszki. Bezramkowy ekran pokryty szkłem Gorilla Glass, znanym ze smartfonów, pozwala w pełni korzystać z rozmiarów laptopa. To, co jednak szczególnie się docenia, to szybkość reakcji sprzętu. Ultrabooka uruchamia się jednym kliknięciem. Na klawiaturze znajduje się przycisk, który czyta linie papilarne. Wspomaga go kamera na podczerwień. Wystarczy przyłożyć palec, by móc zacząć korzystać z laptopa. To rozwiązanie, które sprzyja nie tylko szybkiemu logowaniu, ale dobrze zabezpiecza komputer.

Ochrona przed niepożądanymi spojrzeniami

Bezpieczeństwu służy też kilka innych rozwiązań. Ciekawym jest przysłona kamery, którą uruchamia się przyciskiem na klawiaturze. Po zakończonym spotkaniu online, wystarczy nacisnąć przycisk, by chronić się przed internetowymi podglądaczami. Laptop posiada także funkcję ochrony prywatności HP Sure View. Ogranicza ona widoczność wyświetlacza w przypadku spoglądania z boku, sprawiając, że osobom postronnym trudno odczytać informacje wyświetlane na ekranie. To opcja, z której warto korzystać, pracując w kawiarniach czy strefach coworkingowych.

A po pracy…

W takich miejscach docenia się szczególnie wydajność sprzętu. Producent zapewnia, że bateria pozwala na 11,5 godziny pracy. Jest też opcja szybkiego ładowania. Dzięki niej, gdy laptop się rozładuje, wystarczy 30 minut, by w trakcie choćby oczekiwania na kolejny samolot zyskać nawet kolejne 4 godziny działania laptopa. I niekoniecznie trzeba wtedy na nim pracować. HP Spectre x360 świetnie nadaje się nie tylko do pracy, ale i czerpania rozrywki. Cztery głośniki sprawiają, że zapewnia ucztę dla uszu podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dzięki w pełni wykorzystanemu ekranowi i możliwości zmiany w tablet, wieczorami HP Spectre można zamienić w kino domowe, a rano wykorzystywać do przeglądu prasy.

Laptop HP Spectre x360 odpowiada na dzisiejsze tempo życia i nasze rosnące potrzeby. To doskonały kompan w pracy i po jej zakończeniu. Najlepsze osiągi opakowane są w najpiękniejszą oprawę, dzięki czemu ultrabook spełnia też funkcję modnego, budującego profesjonalny image narzędzia pracy.

Materiał PartneraMateriał Partnera HP SPECTRE X360

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.