Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdy robot odkurzający dba o czyste podłogi w Twoim domu, możesz robić ciekawsze rzeczy. Wybierz model dostosowany do Twojego mieszkania i do Twoich oczekiwań. Zwróć uwagę na iRobota Roomba i3, to doskonałe urządzenie zarówno do dużych, jak i małych metraży.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera iRobot

Dlaczego właśnie iRobot Roomba?

Ze względu na jakość urządzenia. iRobot Roomba i3 dzięki dużej sile ssania, dwóm szczotkom głównym współpracującym ze szczotką do sprzątania przy krawędziach oraz ruchowej głowicy czyszczącej gruntownie usuwa brud i kurz w mieszkaniu. Pracuje w sposób usystematyzowany, sukcesywnie oczyszcza kolejne partie podłogi i sprawnie nawiguje w układzie wielu pomieszczeń.

Praktyczne rozwiązania

Wirująca szczotka boczna zbiera zabrudzenia przy krawędziach i w narożnikach, a dwie gumowe szczotki główne sprzątają wzdłuż ścian, mebli i poziomych powierzchni. Dzięki ruchomej głowicy czyszczącej, która automatyczne dostosowuje się do otoczenia, robot sprawnie oczyszcza różne rodzaje powierzchni: dywany i wykładziny, śliskie panele, drewniane parkiety i deski podłogowe oraz gładkie kafelki.  

Co ważne dla naszych płuc, zwłaszcza obecnie, filtr AeroForce przechwytuje 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów. Niezależnie więc, czy mieszkamy w miejscu o słabej jakości powietrza, gdzie często występuje smog, przy ruchliwej ulicy lub w centrum miasta, w okolicy pylenia roślin czy też z gubiącym sierść zwierzakiem, iRobot Roomba i3, odkurzając Twoje mieszkanie, równocześnie poprawi też jakość powietrza. Właściciele zwierząt docenią także skrupulatne usuwanie psich i kocich alergenów oraz każdej długości sierści bez wplątywania się w gumowe szczotki.

Roomba i3 dostępna jest również w zestawie ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base. Model ten występuje pod nazwą iRobot Roomba i3+. To praktyczne rozwiązanie automatycznie usuwa brud bezpośrednio z robota do zamkniętego worka AllergenLock. Wymienny worek mieści 30 pełnych pojemników na brud robota, co w praktyce przekłada się na to, robot przez kilka miesięcy nie wymaga interwencji użytkownika.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera iRobot

Inteligentna nawigacja

Nawigacja obsługuje iRobota w sposób efektywny pod względem długości czasu i skuteczności sprzątania. Kieruje go tak, by odkurzał podłogi w równych rzędach, nie pomijając żadnej części mieszkania. Dzięki optycznym i akustycznym czujnikom Roomba i3 wykrywa większe zabrudzenia i w tych miejscach sprząta bardziej intensywnie, czyli koncentruje się na gruntownym wysprzątaniu miejsc, które najbardziej tego potrzebują.

Ponadto robot wraca do stacji, gdy akumulator wymaga doładowania i kontynuuje sprzątanie w miejscu, gdzie przerwał. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w rozwiązanie Reactive Sensor, które chroni je przed zaklinowaniem. W praktyce pozwala to robotowi na nieprzerwane sprzątanie od momentu rozpoczęcia pracy po jej zakończenie.

Aplikacja przyjazna użytkownikowi

Robota można włączyć za pomocą przycisku w momencie, gdy mieszkanie wymaga odkurzenia. Przy użyciu aplikacji można zaplanować, że będzie sprzątał w określonym, wygodnym dla nas czasie, można też uruchomić go zdalnie, na przykład gdy wszyscy domownicy są poza domem, wracamy mieszkania po wyjeździe czy w przypadku spontanicznych odwiedzin znajomych lub rodziny.  

Aplikacja iRobot Home pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb i nawyków domowników oraz sezonowych czynników, takich jak gubienie sierści przez zwierzęta domowe czy pylenie roślin. Jest łatwa w stosowaniu i umożliwia ustawienie własnych harmonogramów sprzątania, bowiem Roomba i3 uczy się naszych preferencji i automatycznie podpowiada rekomendowany dla nas cykl pracy. Dzięki temu, że Roomba i3 współpracuje z asystentami głosowymi Alexa i Google, można robotowi po prostu powiedzieć, że ma posprzątać, i on to robi.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera iRobot

Finanse mają znaczenie

Dobra relacja jakości do ceny czyni z robota Roomba i3 świetną inwestycję. Nowoczesny silnik z dużą mocą ssącą zapewnia lepszą wydajność i niższe koszty eksploatacji urządzenia. Robota można kupić w ratach.

Liczne funkcje, praktyczne udogodnienia, technologia przyjazna użytkownikowi i jakość pracy robota odkurzającego wpływają na pozytywną ocenę sprzątania, codzienną przydatność urządzenia oraz satysfakcję domowników. Gdy raz pojawi się w mieszkaniu, przejmuje od nas obowiązek odkurzania. Trudno sobie wyobrazić, jak wcześniej funkcjonowaliśmy bez niego. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.