Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojtek Brewka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia. Najbliższa jest mu scena Urban Art, ale nie uważa się za jej członka. Poszedł inną drogą, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się wypracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy.

Prace jego autorstwa będzie można wylicytować 15 stycznia 2021 roku o godz. 19:30 w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House w Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie podczas 47. Aukcji Nowej Sztuki. Nowy właściciel pracy Wojtka Brewki otrzyma telewizor Samsung The Frame, dostanie również cyfrową wersję dzieła artysty, którą będzie mógł porównać na ekranie The Frame z oryginałem.

Wojciech BrewkaWojciech Brewka 

Telewizor jak obraz

The Frame to telewizor, który przykuwa wzrok designem. Dzięki specjalnemu uchwytowi idealnie przylega do ściany, sprawiając wrażenie, jakby był obrazem. Efekt potęgują ramki, które można dobrać do koloru ścian czy charakteru wnętrza. Ramy dostępne są w czterech kolorach – czarnym, białym, jasnego oraz ciemnego drewna. Wyświetlaniu zdjęć sprzyja doskonała jakość. Ekran 4K z technologiami QLED i Quantum Dot zapewniają 100 procentowe. natężenie kolorów, zachwycając odwzorowaniem szczegółów i bogactwem barw. Urządzenie wyposażone jest także w czujnik jasności, który wykrywa natężenie światła w otoczeniu i dostosowuje je do wyświetlanego obrazu. Dzięki temu zdjęcia prezentują się niesamowicie. W telewizorach o rozdzielczości 43”, 50”, 55”, 65”i 75” zastosowano dodatkowo czujnik ruchu, który potrafi wykryć naszą obecność i automatycznie włączyć wyświetlanie obrazów. Po naszym wyjściu z pokoju, ekran sam się wyłącza w celu zaoszczędzenia energii.

Telewizor Samsung The FrameTelewizor Samsung The Frame 

1400 obrazów

Obrazy, do wyświetlania na ekranie The Frame, można pobrać na płatnej platformie Samsung Art Store. Obecnie do wyboru jest ponad 1400 obrazów z muzeów i galerii na całym świecie, w tym muzeum Prado w Madrycie, muzeum Albertina w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, państwowego muzeum Hermitage w Sankt Petersburgu czy LUMAS. Dzieła i kolekcje wybierane do internetowej platformy Art Store nie są przypadkowe. Nad wszystkim czuwają kuratorzy sztuki, którzy dążą do tego, aby zapewnić odbiorcom jak najlepsze wrażenia artystyczne.

I wybitni fotograficy

Dzięki telewizorowi The Frame wnętrze może być nie tylko galerią sztuki, ale i galerią podróżniczych wspomnień. Z Art Store pobrać można bowiem także zdjęcia podróżnicze najwybitniejszych artystów i fotografików, takich jak: Elliott Erwitt, Burt Glinn, Stuart Franklin, Thomas Hoepker i Bruno Barbey.

Telewizor Samsung The FrameTelewizor Samsung The Frame 

Być bliżej sztuki

Sztuka nie tylko ubogaca wnętrza, ale i napawa niesamowitymi emocjami. 47. Aukcja Nowej Sztuki będzie niezwykłą okazją, by w nowym roku zaprosić sztukę do domu. W ofercie aukcyjnej znajdą się prace Tomasza Kosteckiego, Joanny Sarapaty, Lecha Batora, Edwarda Dwurnika, Jana Dubrowina, Adama Wątora, Andrejusa Kovelinasa, Ilony Herc, Beaty Musiał-Tomaszewskiej czy Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej. W zimowo-świąteczny klimat wprawi ikona Borysa Fiodorowicza, anielski portret Sylwii Perczak, sentymentalne kompozycje duetu Sporskich oraz mistrzowska śnieżna akwarela Michała Suffczyńskiego.

Duża liczba artystów aukcyjnych podjęła wątek kobiecości: wśród nich Wojciech Piekarski z aktem z warkoczem; Maria Szypluk z głową wśród motyli; Krystyna Khvostyk z tajemniczymi bliźniaczkami; Wojciech Pelc z grupą leśnych nimf; Renata Magda pełna kociej miłości.

Wystawa przedaukcyjna będzie czynna od poniedziałku 11 stycznia 2021 do dnia aukcji w godzinach 9:00-18:00. Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, na wystawie może znajdować się 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. W licytacji będzie można wziąć udział zdalnie – online, telefonicznie lub poprzez zlecenie z limitem. Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin znajduje się pod adresem: https://artinhouse.pl/pl/aukcja.

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung.

telewizor Samsung The Frametelewizor Samsung The Frame 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.