Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Filozofia slow life to nie tylko moda, nośne hasło, ale bardzo pożyteczny trend w dzisiejszym świecie. Potrzebna zwłaszcza kobietom, którym najtrudniej jest ją wdrożyć w życie, bowiem współczesne supermenki łącząc wiele obowiązków musiały opanować multitasking do perfekcji. A wielozadaniowość nie sprzyja uważności. Jak zatem zwolnić szybkie tempo życia, zyskać przestrzeń, działać z rozmysłem, być tu i teraz oraz najlepszą wersją siebie?

iRobotiRobot Fot. materiały partnera

Będąc smart i korzystając z technologii. Wiele domowych obowiązków mogą przejąć dziś roboty, które wyręczają w często nielubianej, czasochłonnej, powtarzalnej czynności, takiej jak odkurzanie. I tu z pomocą przychodzi firma iRobot, której roboty są produktami must have dla współczesnej kobiety!

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

iRobot Roomba® i7+ to realny pomocnik i prawdziwa inwestycja w duchu slow life. Dba o czystość podłóg tak, jak chcemy. Może sprzątać codziennie, w dogodnych godzinach, które dopasujemy do rytmu życia domu i planu dnia rodziny. Robota można zaprogramować dla naszej wygody, wybierając czas i zakres sprzątania (poszczególne pomieszczenia). Centrum sterowania robotem jest aplikacja, która powstała na nowej platformie iRobot Genius, daje modelowi Roomba® i7+ wiele możliwości, takich jak: harmonogram, zdalne zarządzanie czy porady. Dzięki inteligentnej technologii Imprint™ robot uczy się i tworzy rozkład mieszkania, potrafi wybrać optymalną i efektywną ścieżkę sprzątania. Użytkowników iRobota bardzo cieszy funkcja zdalnego wysłania go do pracy. To bardzo przyjemne uczucie, gdy wraca się do czystego, właśnie odkurzonego mieszkania.

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

Ponadto iRobota Roomba® i7+ można sparować z robotem mopującym Braava jet m6. Wspólnie tworzą idealny tandem. Można je tak zaprogramować, że po skończonym odkurzaniu przez Roombę, bez naszego zaangażowania, podłogi zostaną automatycznie wymopowane przez Braavę. Taką współpracę ceni każda nowoczesna gospodyni.

Pisząc o iRobocie trzeba wspomnieć o jakości sprzątania. Roomba® i7+ ma dwie specjalnie profilowane, gumowe szczotki główne przeznaczone do wszystkich powierzchni i przydatny system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych (gdy wykryje takie miejsce, poświęci mu więcej uwagi). 3-stopniowy system o dużej sile ssącej pozwala lepiej zbierać zabrudzenia do szczelnego zbiornika. Ruchoma szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota, wzdłuż ścian i w rogach, po czym kieruje je do głowicy czyszczącej. Obracające się przeciwbieżnie 2 szczotki główne (pierwsza wzrusza brud, druga go podnosi) są stale w kontakcie z podłożem, niezależnie od jego rodzaju, nawet podczas najazdu na dywan czy próg.

iRobotiRobot Fot. materiały partnera

Praktycznym udogodnieniem jest stacja ładująco-czyszcząca Clean Base. Brud jest automatycznie przenoszony do worka AllergenLock w stacji. I co ważne - może pomieścić zawartość nawet 30 pełnych pojemników na brud. Oznacza to, że można zapomnieć o odkurzaniu na wiele tygodni, a zaoszczędzony na sprzątaniu czas poświęcić sobie lub bliskim.

Materiały PartneraMateriały Partnera iRobot

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.