Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przy urządzaniu wnętrz najmniej uwagi poświęcamy telewizorom. Wybierając je, najczęściej kierujemy się ich wielkością oraz możliwościami – ważna jest dostępność do ulubionych aplikacji. Tymczasem dzisiaj telewizory zaskakują rozwiązaniami, a ich design pozwala zupełnie odmienić wnętrza. Rewolucji dokonuje Samsung The Frame. Wygląda jak obraz, a do tego daje dostęp do dzieł największych mistrzów, pozwalając stworzyć z salonu czy sypialni galerię sztuki.

The Frame jest równie funkcjonalny, co piękny. W zestawie z telewizorem otrzymuje się uchwyt przylegający. Pozwala on zainstalować telewizor tak blisko ściany, że prezentuje się na niej jak obraz w galerii sztuki. Już samo to odmienia wnętrza. Pozwala dopełnić minimalistyczne, utrzymane w nowoczesnym czy skandynawskim stylu przestrzenie, a do tego przykuwa wzrok, zaskakując gości. Telewizor Samsung można dopasować do stylu wnętrza, korzystając z wymiennych ramek. Dostępne są w czterech kolorach – czarnym, białym, jasnego oraz ciemnego drewna. Można zdecydować się na jedną lub wybrać kilka opcji i aranżować wnętrza w zależności od potrzeb czy wizji. Design telewizora zachwyca, a artystyczne doznania potęguje to, co skrywa w środku.

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera 

Sztuka do podziwiania, TV do oglądania

The Frame daje dostęp do sklepu ze sztuką Art Store. Dzięki temu w przerwie filmu zamiast reklamami można raczyć się wspaniałymi dziełami sztuki. Obrazy mogą towarzyszyć nam też na co dzień, zastępując nudne czarne ekrany i wypełniając przestrzeń. Obecnie do wyboru w sklepie Art Store jest ponad 1200 dzieł, w tym obrazy, zdjęcia czy grafiki pochodzące z blisko 40 instytucji kultury i agencji fotograficznych, takich jak Prado, Albertina, Tate, Uffizi, Luwr, Victoria and Albert Museum, Magnum Photos czy LUMAS. Oferta obejmuje dzieła ponad 500 artystów. Wiele obrazów prezentowanych w ramach kolekcji to znakomite dzieła impresjonistów i postimpresjonistów, takie jak „Robotnicy portowi w Arles” Vincenta van Gogha czy „Butelka, karafka, dzbanek i cytryny” Paula Cézanne’a. W gronie wybitnych malarzy znalazł się również Juan Gris – jeden z uczniów Picassa i mistrz hiszpańskiego kubizmu – wraz ze swoim dziełem „Palacz”, a także niezwykła artystka Lubow Popowa i jej arcydzieło „Malarska architektura” (Martwa natura: instrumenty), będące przykładem konstruktywizmu. W maju tego roku Art Store wzbogaciło się o reprodukcje 38 obrazów prezentowanych na co dzień w zbiorach Muzeum Thyssen w Hiszpanii.

Trzymiesięczny dostęp w prezencie

Dzieła i kolekcje wybierane do internetowej platformy Art Store nie są przypadkowe. Nad wszystkim czuwają kuratorzy sztuki, którzy dążą do tego, aby zapewnić odbiorcom jak najlepsze wrażenia artystyczne. Oficjalną kuratorką sklepu Art Store i światowej sławy doradcą artystycznym jest Elise Van Middelem. Do jej obowiązków należy m.in. wyszukiwanie i rekomendowanie artystów, kontakt z partnerami, wybieranie konkretnych dzieł sztuki i definiowanie kluczowych kategorii. Korzystanie z Art Store jest płatne, ale osoby kupujące obecnie telewizory The Frame i posiadacze modelu zakupionego w 2019 roku mogą zyskać bezpłatny trzymiesięczny dostęp do sklepu. Wystarczy po uruchomieniu telewizora wyszukać aplikację Samsung Promocja, kliknąć w baner Art Store i potwierdzić konto Samsung, do którego ma być przypisany kod promocyjny. Następnie należy przejść do Art Store w telewizorze i aktywować bezpłatny dostęp.

materiał promocyjny partneramateriał promocyjny partnera fot. Katarzyna Bialasiewicz

Rodzinny album

The Frame wprowadza do domów nie tylko sztukę, ale też rodzinną atmosferę. Telewizor umożliwia zapisywanie zdjęć. Można je później wyświetlać, podobnie jak dzieła sztuki, na ekranie telewizora. Dzięki temu stale przypominają o najważniejszych momentach z życia. Łatwiej też w ten sposób dzielić się nimi z przyjaciółmi czy bliskimi, odwiedzającymi nasz dom. Przy tym The Frame oferuje wszystko to, co powinien nowoczesny telewizor. O wrażenia wzrokowe dbają rozdzielczość 4K oraz technologia Quantum Dot, która zapewnia 100 proc. natężenie kolorów, zachwycając odwzorowaniem szczegółów i bogactwem barw. Brak nudy zapewniają najważniejsze aplikacje, które dają dostęp do filmów, seriali i programów telewizyjnych.

W pionie? Dlaczego nie

Samsung The Frame dostępny jest w kilku rozdzielczościach: 32”, 43”, 50”, 55”, 65”i 75”. Posiadacze telewizora o wielkości 32” będą mogli powiesić go… pionowo. To pozwala nie tylko na jeszcze ciekawszą aranżację wnętrz, ale też na nowe spojrzenie na ulubione programy. W Art Store przygotowano obrazy, które najlepiej będą wyglądać w takiej pozycji. The Frame dzięki zasobom Art Store daje nieograniczone możliwości dekorowania przestrzeni. Zachwyca domowników, zaskakuje gości, a dzięki stałej obecności sztuki pozwala zatrzymać się choć na chwilę w tym pędzącym świecie i daje odpocząć myślom.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.