Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Francuska marka Caudalie wraz z doktorem Davidem Sinclair wspólnie opracowali i opatentowali rewolucyjną technologię pobudzającą białka młodości w skórze i korygującą aż 8 oznak starzenia się. Ta rewolucja to TET8™. Składnik, który jest efektem 10 lat zaawansowanych badań. Stanowi on połączenie resweratrolu z winorośli z honokiolem - zielonym wyciągiem z magnolii. Jego funkcją jest wzmacnianie białek młodości, których ubytek po ukończeniu 50. roku życia sięga aż 50 proc.[¹]

Najważniejsza odpowiednia pielęgnacja

Ten wyjątkowy składnik jest sercem Kremu o Bogatej Konsystencji Premier Cru. Oprócz niego Caudalie zastosowało w nowej formule kwas hialuronowy (HA). To związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. To dzięki niemu jest ona jędrna, sprężysta, gęsta i gładka. Niestety, wraz z wiekiem ilość HA stopniowo maleje, co powoduje, że skóra staje się wiotka, sucha i wrażliwa. W składzie Premier Cru. Kremu o Bogatej Konsystencji Caudalie zastosowało kwas hialuronowy w 100 proc. naturalnego pochodzenia, wytwarzany metodami biotechnologicznymi, który wygładza i nieustannie nawilża powierzchnię skóry. W formule kremu znajduje się także Winefiryna. To opatentowany przez Caudalie składnik pozyskiwany z soku z winorośli, który zapewnia wyjątkowe działanie przeciw przebarwieniom, 62 razy[²] skuteczniejsze niż witamina C.

Krem o Bogatej Konsystencji Premier Cru jest wzbogacony także o bioceramidy, które odbudowują lipidy. Te z kolei ograniczają utratę wody i zapewniają skórze suchej oraz wrażliwej uczucie komfortu.

Dzięki takim składnikom nowa formuła zwalcza aż 8 oznak starzenia się skóry: zmarszczki zostają widocznie zredukowane, drobne linie wygładzone, przebarwienia zredukowane. Skóra uzyskuje jednolity koloryt, poprawia się jej jędrność, elastyczność i gęstość. Staje się ona także intensywnie odżywiona[³].

Premier Cru. Krem o Bogatej Konsystencji przeznaczony jest dla wszystkich kobiet poszukujących formuł przeciw starzeniu się skóry, o bezkompromisowym działaniu na wszystkie oznaki upływu czasu. Jest idealny dla cery suchej i wrażliwej.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Zero kompromisów w kwestii naturalności

Nowa formuła Caudalie jest nie tylko skuteczna. Wyróżnia się także kolorem oraz zapachem. Wszystkie są w 100 proc. naturalnego pochodzenia. Zapach to także zasługa naturalnych składników: wyciągu z róży damasceńskiej, esencji z płatków róży, esencji z geranium, absolutu z róży, absolutu z liści fiołka, esencji z białego cedru i absolutu z benzoesu syjamskiego.

Formuła jest wolna od parabenów, olejów mineralnych, fenoksyetanolu, PEG, silikonu oraz składników pochodzenia zwierzęcego. W zrównoważonym duchu stworzono także opakowanie kremu. Słoiczek, w którym jest zamknięty, nadaje się do recyklingu. Produkt można uzupełniać wymiennymi kapsułkami. Są one bardziej przyjazne środowisku, a ich zakup pozwala zaoszczędzić produkcję około 3,12 ton opakowań z różnych surowców oraz 18 ton szkła.

Zmiany hormonalne

Skład Premier Cru. Kremu o Bogatej Konsystencji jest istotny w obliczu zmian zachodzących w skórze dojrzałej. Po 40. roku życia organizm przygotowuje się do menopauzy. Jest ona naturalną częścią biologicznego procesu starzenia się. Wiąże się jednak z szeregiem objawów, które mogą występować nawet na kilka lat przed zaprzestaniem miesiączkowania. Za te objawy odpowiada ubytek progesteronu i estrogenów.

Hormony są niezwykle ważne dla skóry. Wysyłają do niej sygnały nakazujące jej produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego (cząsteczki młodości). Jednym z najważniejszych jest estrogen, który zapewnia utrzymanie jędrności, sprężystości i odpowiedniego poziomu nawilżenia. Podczas menopauzy organizm produkuje mniej estrogenu, co przyspiesza proces starzenia się. Skóra staje się cienka, sucha i odwodniona. W ciągu pierwszych 5 lat od menopauzy poziom kolagenu spada aż o 30 proc., kwasu hialuronowego o 50 proc., a naturalnych ceramidów aż o 60 proc. Spowalnia się także cykl odnowy komórek skóry, co skutkuje nadmierną ilością martwego naskórka i matową cerą.

Choć przez menopauzę musi przejść każda kobieta, ten etap nie musi oznaczać pożegnania się z promiennym i zdrowym wyglądem. Dzięki Premier Cru. Kremu o Bogatej Konsystencji synonimem dojrzałości staje się jędrna, pełna blasku cera, bez widocznych oznak starzenia.

[¹] (1) Ghadially, R, Brown, B, Sequera_Martin, S, Feingold, K & Elias, P 1995, ‘Structural, functional, and lipid Biochemical Abnormalities in Humans and a Scecent Murine Model’, The Journal of clinical Investigations, vol. 95, no. 5, pp. 2281 – 2290.
[²] *Badanie in-vitro hamującego działania winiferyny na tyrozynazę.
[³] Badanie kliniczne, % ocen pozytywnych, 31 ochotniczki, 28 dni.

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.