Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sen ma niebagatelny wpływ na jakość naszego życia. Wystarczy jedna nieprzespana noc, by zauważyć skutki niewyspania. Spada poziom koncentracji, nastroju, pojawiają się problemy z zapamiętywaniem, planowaniem czynności. Brak snu odbija się również na skórze: staje się sucha, mniej jędrna i pozbawiona blasku, oczy mogą być podkrążone, a powieki opuchnięte.

Wszystko dlatego, że podczas snu zachodzi wiele procesów naprawczych i regeneracyjnych. Organizm się uspokaja, wycisza. W takim stanie lepiej zarządza gospodarką węglowodanową, dochodzi do uregulowania aktywności układu hormonalnego. Sen ma też kojący wpływ na skórę. Gdy my śpimy, ma szansę się odbudować i zregenerować po całym dniu.

Serenity – odpowiedź na obecny styl życia

Niestety, dzisiejsze tempo życia sprawia, że sen spychany jest na dalszy plan. Czasem zarywamy noce oglądając serial, pochłaniając książke, pracując do późna czy wykonując domowe obowiązki. Dlatego Sesderma, renomowane hiszpańskie laboratorium dermatologiczne, stworzyło nową linię dedykowaną nocnej pielęgnacji – Serenity.

„Nowość na rynku, linia Serenity powstała z potrzeb wynikających z obecnego stylu życia. Żyjemy szybko, w ciągłym biegu, nie dając organizmowi i skórze czasu na regenerację. Słuchając swoich Pacjentów, marka Sesderma nawiązuje do tych potrzeb tworząc produkty, które pomogą nam w tej regeneracji w trakcie snu, ponieważ w skład linii wchodzą produkty do pielęgnacji nocnej. Moim absolutnym faworytem z tej linii jest maska na noc, która nie dość, że doskonale nawilża i nawadnia skórę w trakcie snu, to jeszcze obłędnie pachnie i dzięki tym nutom olfaktorycznym pozwala się wyciszyć w trakcie snu, aby był efektywniejszy" – mówi Anna Kwaśnik, Head of Marketing Sesderma.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Regeneracja i ukojenie

Seria Serenity składa się z czterech produktów: serum, krem, maska oraz mgiełka, którą wykorzystać można w dwojaki sposób, jako preparat do rozpylania na skórę, ale również np. na pościel, z którą nasza twarz w trakcie snu ma kontakt.

„Gama Serenity to pierwsza seria produktów Sesderma, dedykowana tylko i wyłącznie pielęgnacji nocnej. To właśnie w nocy w naszej skórze zachodzi szereg procesów regeneracyjnych, odbudowujących i dotleniających komórki. Dlatego też skład produktów Serenity został wyselekcjonowany tak, aby wielopoziomowo wspierać i stymulować te procesy" – wyjaśnia Elżbieta Skalska, Global Business Director Sesderma.

Wszystkie preparaty z linii Serenity bazują na melatoninie. To hormon regulujący sen, który jest uwalniany w większych ilościach w nocy. Jest stosowany w celu poprawy zaburzeń snu, ale melatonina działa również na keratynocyty i fibroblasty – komórki naskórka, chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie ultrafioletowe i stres oksydacyjny.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

 „Wszystkie preparaty bazują na zawartej w liposomach melatoninie, która wspomaga regulacje rytmu okołodobowego oraz intensyfikuje procesy naprawcze i regeneracyjne. W preparatach Serenity znajdziemy również składniki ujędrniające, spłycające zmarszczki jak i działające przeciwzapalnie oraz seboregulujaco. Formuła produktów Serenity została skomponowana w taki sposób, aby poza dobroczynnym wpływem na skórę, koić również zmysły i sprzyjać wyciszeniu. Za właściwości aromaterapeutyczne preparatów odpowiada łagodna woń kwiatów lotosu, sprzyjająca relaksacji w trakcie snu." – wyjaśnia Elżbieta Skalska.

Linia Serenity zawiera również magnez oraz wyciąg z lotosu błękitnego i różowego – kompleks relaksujący, który dostarcza energii na poziomie metabolicznym, zwiększa syntezę kolagenu i stężenie antyoksydantów. Formuła obejmuje także inne składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym, nawilżającym i regenerującym, takie jak adenozyna, kwas hialuronowy, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej czy kurkuma.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny 

Na skórę i zmysły

 Produkty z linii Serenity działają na organizm nie tylko na poziomie skóry, ale również na zmysły, odprężając ciało i umysł, a jednocześnie zapewniając skórze różnorodne korzyści. Regulują cykl snu, dostarczając komórkom energię i regenerując skórę w ciągu nocy, mają silne działanie antyoksydacyjne, które chroni przed promieniowaniem słonecznym i stresem oksydacyjnym. Relaksują, sprzyjając nocnemu odpoczynkowi, a do tego wyrównują kolory skóry.

„Działanie melatoniny umożliwia intensywną naprawę komórek oraz pomaga regulować rytmy dobowe skóry. Dostarcza komórkom ekstra energii sprawiając, że rano skóra wygląda na wypoczętą i jest wzmocniona. Jak po wspaniałym śnie trwającym pełne 8 godzin" – wyjaśnia Anna Kwaśnik, Head of Marketing marki Sesderma.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.