Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał PR firmy Studio Sante

Antyoksydacyjne działanie wodoru spowalnia procesy starzenia skóry i poprawia jej ogólny wygląd. Teraz z dobroczynnych właściwości tego najmniejszego pierwiastka będzie można skorzystać w nowo otwartej strefie Wodorowego SPA w warszawskim Studio Sante.

Materiał PR firmy Studio SanteMateriał PR firmy Studio Sante 

W Studio Sante goście skorzystają z regeneracyjnych i odmładzających właściwości wodoru, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. W Stanach Zjednoczonych oraz Azji (m.in. w Korei Południowej i Chinach) wodór molekularny jest już szeroko stosowany m.in. w leczeniu Covid-19 i wielu innych dolegliwości. Wodór coraz chętniej jest wykorzystywany także w branży SPA ze względu na silne działanie antyoksydacyjne – wpływa korzystnie na skórę i spowalnia procesy starzenia.

Wiemy już z setek badań naukowych, że wodór wykazuje wiele korzyści dla zdrowia, m.in.: redukuje stany zapalne, uruchamia procesy antyoksydacyjne i przyczynia się do szybszej regeneracji organizmu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zastosować go w naszym uzdrowisku miejskim. Dzięki wodorowi oraz wysokiej biowitalności wszystkich atrakcji, nasi goście podczas pobytu mogą skorzystać z kompleksowej odnowy biologicznej – podkreśla Olaf Żelazny, dyrektor uzdrowiska miejskiego Studio Sante oraz Hotelu Sante.

Materiał PR firmy Studio SanteMateriał PR firmy Studio Sante 

Już w 2017 r. brytyjska dziennikarka beauty Perdita Nouril napisała na łamach „The Daily Telegraph" artykuł, w którym postawiła tezę, że wodór molekularny może być nowym świętym Graalem przeciwdziałania starzeniu się. Od tego czasu wodór zyskuje coraz większą popularność w kosmetologii. W Korei Południowej powstało wiele klinik specjalizujących się w odmładzaniu skóry za pomocą wodoru molekularnego. W Nowym Jorku, w samym sercu Manhattanu, światowej sławy dermatolog dr Perricone otworzył klinikę, w której szeroko wykorzystuje właściwości wodoru molekularnego. Także w Polsce coraz popularniejszy staje się zabieg oczyszczania wodorowego na twarz. Studio Sante to jednak pierwsze w Europie wodorowe SPA, które wodór wykorzystuje na tak szeroką skalę.

Przychodząc do Studio Sante z dobroczynnych właściwości wodoru skorzystać można m.in.: w jacuzzi wodorowym Gold oraz jacuzzi wodorowym, wypoczywalniach wodorowych Tepidarium i Zielony Zakątek, w łaźni parowej, czy w tężni solankowej. Goście skorzystają też z niezwykle skutecznych zabiegów oczyszczania wodorowego w strefie zabiegowej.

Materiał PR firmy Studio SanteMateriał PR firmy Studio Sante 

Kolejną nowością będą pierwsze na świecie seanse saunowe, podczas których wyświetlane będą animacje holograficzne. To wszystko w największej saunie fińskiej w Warszawie!

Seanse saunowe w Studio Sante to bardzo popularna atrakcja, lecz teraz wznosimy je na zupełnie nowy poziom. Jako pierwsi na świecie podczas seansów będziemy wzbogacać odczucia saunowiczów za pomocą animacji holograficznych. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć samemu – przekonuje Olaf Żelazny, dyrektor Studio Sante oraz Hotelu Sante.

O wszystkich atrakcjach Wodorowego SPA przeczytasz na stronie Studio Sante

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.