Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dwuetapowe oczyszczanie skóry

Dwuetapowe oczyszczanie skóry to jeden z koreańskich trendów, który przyszedł do nas już jakiś czas temu i jeśli do tej pory nie wprowadziłaś go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, to zdecydowanie warto to zrobić.

Na czym polega ten sposób oczyszczania twarzy?

Tradycyjnie pierwszym etapem jest rozpuszczenie makijażu olejem, drugim zaś domycie jej wodą i żelem do mycia twarzy. Metodę tę można jednak dowolnie modyfikować wedle potrzeb swojej skóry, dlatego latem zamiast cięższego w konsystencji oleju warto sięgnąć po lekki płyn micelarny. Tego typu produkty mają nowoczesne formuły oparte o micele, czyli drobne, kuliste cząsteczki skutecznie usuwające zanieczyszczenia z powierzchni skóry. 

O dwuetapowym oczyszczaniu skóry z wykorzystaniem micela warto pamiętać, zwłaszcza stosując kremy z filtrem. Mają one nierzadko wodoodporne formuły, zatem zmycie ich dwoma produktami to niemal must-have, jeśli nie chcesz zapchać cery pragniesz uniknąć niedoskonałości.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Najlepszy płyn micelarny

Jak wybrać właściwy płyn micelarny? Idealną odpowiedzią na to pytanie jest kosmetyk o skutecznym, ale delikatnym działaniu. Drogeryjne półki uginają się od najróżniejszego rodzaju produktów, dlatego w tym temacie warto kierować się poleceniami. A ponieważ tysiące polek nie może się mylić, to bezpiecznym i sprawdzonym wyborem jest płyn micelarny numer 1 w Polsce*, czyli Garnier Płyn Micelarny 3w1! Jego hipoalergiczna formuła jest delikatna dla każdego rodzaju cery, również tej wrażliwej, a zawarte w składzie micele niczym magnes przyciągają zanieczyszczenia oraz makijaż bez pozostałości** i bez pocierania! Dodatkowo gliceryna pochodzenia roślinnego nawilża i koi cerę.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Płyn Micelarny Garnier 3w1 należy stosować standardowo dwa razy dziennie: rano i wieczorem, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, można częściej. Zaletą tego produktu jest fakt, że nie wymaga spłukiwania, dlatego jeśli chcesz w biegu odświeżyć twarz albo poprawić makijaż – nie ma sprawy!

embed

Materiał promocyjny Partnera

Wskazówka! Oczyszczając skórę płynami micelarnymi lub tonikami szukaj produktów, które nie wymagają mocnego pocierania skóry. Regularne, codzienne tarcie może powodować mikrouszkodzenia, a codzienne naciąganie skóry (zwłaszcza tej pod oczami!) prowadzi do szybszego powstawiania zmarszczek i utraty jędrności.

Wegańska formuła i opakowanie z recyklingu

Płyn micelarny to podstawowy produkt pielęgnacyjny, którego „schodzi" nam prawdopodobnie najwięcej. Warto zatem zwrócić uwagę, czy taki kosmetyk jest dobry nie tylko dla skóry, ale także dla środowiska. Płyn Micelarny 3w1 od Garnier ma wegańską formułę, czyli nie posiada składników pochodzenia zwierzęcego i ich pochodnych, zaś butelka wykonana jest w 100% z plastiku z recyklingu*** i jest odpowiednia do recyklingu.

Do tego marka Garnier została oficjalnie zatwierdzona przez Cruelty Free International w ramach programu Leaping Bunny. Program Leaping Bunny wymaga od marki drobiazgowego zbadania całego łańcucha dostaw, zarówno wszystkich surowców, jak i poszczególnych składników.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Czy warto zatem dokładnie (!) oczyszczać skórę twarzy każdego dnia? Zdecydowanie tak! Czy zajmuje to wiele czasu? Zdecydowanie nie! Skuteczne, delikatne kosmetyki i systematyczność zapewniają zdrowy wygląd skóry, a oczyszczona cera lepiej wchłania składniki odżywcze, przez co jej pielęgnacja jest jeszcze łatwiejsza i efektywniejsza.

*Źródło: L’Oréal za NielsenIQ – Płyny Micelarne Garnier osiągnęły najwyższą sprzedaż wartościową wśród płynów micelarnych do skóry wrażliwej. Panel Handlu Detalicznego, rynek: Cała Polska z Dyskontami (Drug), sprzedaż w PLN, okres III 2020 - II 2021, kategoria: Pielęgnacja Twarzy.
**Na podstawie: Płyn Micelarny 3w1 do skóry wrażliwej. Test samooceny, 50 kobiet, 4 tygodnie stosowania.
***Z wyjątkiem nakrętki, etykiety i barwników.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.