Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zachowanie młodego i pięknego wyglądu, staje się priorytetem. To, jak wyglądamy, wpływa na naszą samoocenę i nasze samopoczucie. Poszukujemy sposobów na to, by zatrzymać czas i jak najdłużej cieszyć się promienną i jędrną cerą. W ostatnim czasie w zakresie pielęgnacji anti-age wiele uwagi poświęca się odpowiedniej trosce o skórę od zewnątrz. Niemniej istotna jest jednak troska o nią od wewnątrz. Dlatego firma Nu Skin® opracowała Beauty Focus Collagen+, innowacyjny kolagenowy suplement diety, który zawiera wyselekcjonowane przez ekspertów składniki o udowodnionym działaniu przeciwstarzeniowym.

Białko młodości

Kolagen to ważne białko strukturalne występujące w skórze, kościach, mięśniach, ścięgnach, więzadłach i chrząstkach. Podstawową jego funkcją jest utrzymanie strukturalnej integralności tkanek i narządów. Wypełnia on przestrzeń między komórkami, zapewnia wytrzymałość mechaniczną tkanki: twardość, sprężystość, elastyczność, sztywność. Ma też ogromny wpływ na wygląd. Mówi się, że to białko młodości. To dzięki niemu skóra jest jędrna i sprężysta. Niestety, wraz z wiekiem, jego produkcja w organizmie spada. Uważa się, że u osób dorosłych ilość kolagenu zmniejsza się ok. 1 proc. rocznie. Wpływ na to ma nie tylko upływ czasu, ale i wiele innych czynników, jak choćby promieniowanie słoneczne czy życie w ciągłym stresie. Stąd istotne dla lepszego funkcjonowania organizmu i pięknego wyglądu, wydaje się dodawanie kolagenu do diety.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Beauty Focus Collagen+ oparty jest o wyselekcjonowane przez ekspertów składniki. Każda saszetka mieszanki zawiera hydrolizat kolagenu, wyciąg z oleju pszenicznego oraz luteinę. Nu Skin® dzięki badaniom oferuje w Beauty Focus Collagen+ odpowiedni profil peptydowy kolagenu, który jest zoptymalizowany pod kątem urody, pozytywnie wpływając na skórę i poprawiając jej wygląd. Peptydy kolagenowe są lepszym sposobem na uzupełnienie kolagenu, ponieważ są lepiej przyswajalne, lepiej wchłaniane i lepiej rozprowadzane w całym organizmie. Zawarty w składzie Beauty Focus Collagen+ wyciąg z oleju pszenicznego jest roślinnym źródłem ceramidów – lipidów znanych ze swojego pozytywnego wpływu na skórę. Luteina, pozyskiwana z kwiatów nagietka, o pomarańczowych płatkach, stanowi naturalny pigment – wpływając na kolor suplementu.

Skuteczność potwierdzona w badaniach

Beauty Focus Collagen+ pomaga utrzymać elastyczność i prawidłową strukturę skóry, wpływa pozytywnie na jej rozświetlenie, zmniejsza głębokość zmarszczek pod oczami. Efekty można zwiększyć, stosując system do mycia twarzy ageLOC® Lumi Spa. Urządzenie delikatnie – ale dokładnie – oczyszcza twarz z wszelkich zanieczyszczeń i zmywa makijaż dzięki opatentowanym ruchom głowicy. Pozostawia skórę gładszą i delikatniejszą, jednocześnie zmniejszając widoczność porów. System ageLOC® LumiSpa jest oparty na technologii ekspresji genów ageLOC®, związanej z produkcją strukturalnych białek skóry.

Skuteczność Beauty Focus Collagen+ potwierdziły niezależne badania kliniczne, przeprowadzone na 60 zdrowych osobach dorosłych w wieku od 40 do 60 lat, które przyjmowały suplement raz dziennie przez 120 dni (4 miesiące). Na podstawie wyników badania dermatolog ocenił, że u osób, które stosowały Beauty Focus Collagen+, wystąpiła znacząca poprawa blasku, tekstury i ogólnego wyglądu w porównaniu do stanu wyjściowego, podczas gdy w grupie placebo nie zaobserwowano znaczących zmian. W tym samym badaniu naukowcy oceniali również widoczną skuteczność przyjmowania Beauty Focus Collagen+ raz dziennie oraz codziennego – rano i wieczorem, stosowania pielęgnacji ageLOC® LumiSpa przez 4 miesiące. Dermatolog ocenił, że u osób, które stosowały zarówno ageLOC® LumiSpa, jak i Beauty Focus Collagen+, po 4 miesiącach nastąpiła statystycznie istotna poprawa w zakresie promienności, tekstury i ogólnego wyglądu w porównaniu ze stanem wyjściowym (p<0,05).

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Orzeźwiający, pomarańczowy smak

Beauty Focus Collagen+ wyróżnia się nie tylko skutecznością, ale i orzeźwiającym, pomarańczowym smakiem i wygodnym opakowaniem. W każdym pudełku znajduje się 30 saszetek (każda po 3,2 g) – po jednej na każdy dzień. Saszetki można wrzucić do torebki i mieć je zawsze pod ręką. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 100 ml wody i wypić po kilku minutach. Produkt może być dodawany zarówno do zimnych i ciepłych napojów lub do potraw (owsianka, smoothie, jogurt), bez szkody dla jego skuteczności.

Beauty Focus Collagen+ dostępny jest na stronie internetowej www.nuskin.com.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.