Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
embed

Vichy, Neovadiol Meno 5

Czym jest menopauza?

Menopauza to ustanie miesiączkowania, do którego dochodzi na skutek wygaszenia czynności jajników, a w konsekwencji spadku poziomu estrogenów. Objawy towarzyszące menopauzie to głównie uderzenia gorąca, nocne poty, kołatanie serca i spadek lub wahania nastroju, problemy ze snem, osłabienie koncentracji, bóle i zawroty głowy. Choć te sygnały najczęściej kojarzą się z menopauzą, to jednak nie są one jedynymi, jakie wysyła organizm, bowiem jako pierwsza daje o sobie znać skóra i to na nią należy zwrócić szczególną uwagę już po 40. roku życia.

Zmiany widoczne na skórze

Zauważalne pogorszenie kondycji skóry w okresie perimenopauzy objawia się przede wszystkim zmianą owalu twarzy, utratą gęstości i jędrności skóry, natomiast po menopauzie jest to wyraźne zwiotczenie skóry i jej głębokie wysuszenie, powodujące dyskomfort. Niedobór estrogenów powoduje suchość, wiotkość, prowadzi do zmarszczek. Zmniejszona ilość lipidów sprawia, że naskórek staje się cieńszy, a bariera lipidowa słabnie, przez co skóra traci odporność i jest dużo bardziej narażona na podrażnienia i wpływ czynników zewnętrznych. Dodatkowo zaburzona jest melanogeneza, co powoduje wzrost przebarwień. Tylko w ciągu pierwszych 5 lat po menopauzie następuje zmniejszenie ilości kolagenu aż o 30%, w efekcie prowadząc do zwiotczenia skóry. Degradacja kwasu hialuronowego natomiast sprawia, że utracona zostaje zdolność zatrzymywania wody, co tylko pogarsza stan i wygląd skóry.

Dr Agnieszka Sura, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy: „Skuteczna pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym powinna kompensować widoczny wpływ zmian hormonalnych na skórę i działać na 5 głównych oznak starzenia: ujędrniać i modelować owal twarzy, redukować przebarwienia, wygładzać zmarszczki, przywracać blask, redukować suchość i uzupełniać utraconą warstwę lipidową".

Jak zadbać o skórę w okresie perimenopauzy?

Okres perimenopauzy warto potraktować jako dobry moment na wprowadzenie dobrych nawyków pielęgnacyjnych. Niezbędne jest wówczas sięganie produkty, które mają w swoim składzie silne składniki aktywne, które kompensują widoczny wpływ zmian hormonalnych na skórę i poprawiają jej jędrność. Warto wybierać pielęgnację dedykowaną kobietom w okresie perimenopauzy, która odpowiada na specyficzne potrzeby skóry w tym okresie. „Pielęgnacja przeciwstarzeniowa łagodząca skutki zmian hormonalnych związanych z menopauzą powinna być wdrożona odpowiednio wcześnie, czyli w okresie perimenopauzy. Utrata jędrności i gęstości skóry, a także zmiana owalu twarzy to sygnały wejścia w ten nowy etap".

Co po menopauzie?

Gdy miesiączka ustaje, zmiany w skórze nadal zachodzą. Zmniejsza się wówczas produkcja sebum, co prowadzi do nadmiernej suchości. W ciągu 5 pierwszych lat po menopauzie następuje zmniejszenie ilości kalogenunawet o 30%, co pogarsza mechaniczne właściwości skóry i powoduje jej zwiotczenie. Postępuje również degradacja kwasu hialuronowego, co sprawia, że skóra traci zdolność do zatrzymywania wody. Jak mówi dr Sura: „Po menopauzie głównymi wyzwaniami stają się wiotczenie, suchość oraz ogólny dyskomfort". Dlatego warto wdrożyć rutynę pielęgnacyjną, która podniesie poziom nawilżenia skóry, doda skórze blasku i ją ujędrni, a dzięki temu poprawi Twój komfort.

Aktywacja 5 mechanizmów skóry menopauzalnej. Poznaj nowe serum Neovadiol MENO 5

embed

Vichy, Neovadiol Meno 5
Do gamy Neovadiol dołączyło nowe dwufazowe serum ujędrniające i wyrównujące koloryt skóry – Neovadiol Meno 5. W składzie formuły serum znajdują się niacynamid oraz witaminy Cg i E, które pomagają zapewnić silną ochronę antyoksydacyjną i przywracają skórze blask. Zastosowano w niej także proksylan – opatentowaną biomimetyczną cząsteczkę. Stymuluje ona syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, uelastycznia oraz ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki i redukuje wiotczenie. Zawarty w serum kwas glikolowy przyspiesza cykl odnowy naskórka, aby wygładzić skórę i wyrównać jej koloryt, a kwasy Omega 6 i 9 uzupełniają utraconą warstwę lipidową naskórka, głęboko odżywiając skórę. Dwufazowe serum aktywuje 5 mechanizmów skóry menopauzalnej:

  • ujędrnia i modeluje owal twarzy;
  • redukuje przebarwienia;
  • wygładza zmarszczki;
  • przywraca blask;
  • redukuje suchość, uzupełniając utraconą warstwę lipidową.

Serum posiada świeżą, nietłustą konsystencję, która szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia klejenia się skóry. Serum należy stosować rano i wieczorem przed nałożeniem kremu.

Kompleksowa pielęgnacja z kremami Vichy Neovadiol

Neovadiol to gama dla kobiet w okresie perimenopauzy i po menopauzie. Formuły produktów Neovadiol są hipoalergiczne i odpowiednie także dla skóry wrażliwej, a ich skuteczność została potwierdzona klinicznie przez dermatologów.

embed

Vichy, Neovadiol Meno 5
Kremy NEOVADIOL perimenopauza w wersji na dzień i na noc zawierają formuły bogate w proksylan i kwas hialuronowy, których zadaniem jest przywrócenie skórze gęstości i jędrności oraz poprawa owalu twarzy.

Kremy NEOVADIOL po menopauzie  w wersji na dzień i na noc mają za zadanie intensywnie odżywić, korygować wiotczenie oraz i przywrócić skórze poczucie komfortu. To wszystko za sprawą proksylanu oraz kwasów OMEGA 3-6-9.

Menopauza – zmiany są piękne! Mówmy o tym!

Menopauza to nowy, ważny etap w życiu kobiety. Dajmy sobie przyzwolenie na to, aby cieszyć się wieloma zaletami wynikającymi z wejścia w ten etap, zatroszczmy się o siebie i o swój wygląd.

Jak mówi prof. Ewa Mojs, psycholog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol itp. Menopauzy „Menopauza może być naprawdę pięknym etapem – czasem, kiedy kobieta wreszcie może więcej czasu dać samej sobie, zadbać o swoje potrzeby, może oddać się pasjom, poszukać nowych zainteresowań czy aktywności zawodowych. Menopauza jest naturalnym etapem życia dającym kobiecie przestrzeń dla siebie i to jest piękne. Do menopauzy oczywiście trzeba się dobrze przygotować. Jak? Po pierwsze uznać, że będzie i już. Po drugie zadbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną, psychiczną, skórę. Bywa, że zewnętrzne zmiany związane z menopauzą nie zawsze są przez nas akceptowane, ale mamy możliwości radzenia sobie z nim. Eksperci wiedzą jakich produktów użyć, by ujędrnić skórę czy przywrócić jej blask itp. Dlatego warto sięgać po dobre, profesjonalne i sprawdzone rozwiązania.

I dodaje: „Jednakże kluczowa jest zmiana w naszym myśleniu. Menopauza nie jest stratą, ale korzyścią, wreszcie dobrym czasem na samorealizacje, zaspokajanie swoich potrzeb, budowanie poczucia harmonii i szczęścia. Takie nastawienie psychiczne zamienia „nieprzyjaciółkę Menopauzę" w czas, w którym mamy najlepsze możliwości dla podążania i realizacji swoich potrzeb! Menopauza staje się walorem, atutem, przywilejem. Mężczyźni tego nie mają! A my mamy szansę odzyskać lub zbudować na nowo spokój i radość życia. Zmiany mogą być i są naprawdę piękne! Nie bójmy się ich, tylko czerpmy z nich to, co najlepsze!"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.