Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

dr Ewa Pomian-Szmidtdr Ewa Pomian-Szmidt 

Pani doktor, czy po okresie pandemii zabiegi modelujące ciało cieszą się taką samą popularnością jak przed nią? A może w trendach nastąpiły zmiany?

Nie obserwujemy znaczących zmian w zakresie popularności tej grupy zabiegów, a jeżeli już to jedynie na ich korzyść. Modelowanie ciała zawsze było zabiegiem popularnym, z którego panie korzystają na różnych etapach życia. Pamiętamy, że zmiany hormonalne towarzyszące np. okresowi menopauzy, czy zmiany jakie zachodzą w okresie ciąży mogą utrudniać powrót do dawnej sylwetki. Pandemia jedynie wzmocniła te tendencje wymuszając na nas siedzący tryb życia. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że nawet jeśli jesteśmy w stanie zmniejszyć obwody ciała poprzez dietę i ćwiczenia to cellulit, rozstępy, czy wiotka skóra prawie nigdy nie znikną bez pomocy specjalisty. Jedyną różnicą o jakiej możemy rzeczywiście mówić na przestrzeni ostatnich lat jest większe skupienie na naturalnych efektach co przekłada się na poszukiwanie zabiegów jak najmniej inwazyjnych.

Co może doktor polecić osobom, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki?

Rozpoczynamy od konsultacji, która pozwoli nam ustalić, jakie zabiegi będą najbardziej optymalne i dopasowane do potrzeb konkretnego pacjenta. Ciekawą metodą, od której warto rozpocząć starania o zgrabne ciało jest drenaż limfatyczny, który korzystnie wpływa na eliminowanie obrzęków. W połączeniu z innymi zabiegami w przypadku bardziej zaawansowanych terapii stanowi on wartościowe wsparcie w transferze tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów np. radiofrekwencji do układu limfatycznego. Zabieg poprawia metabolizm oraz pobudza układ limfatyczny do oczyszczania organizmu z toksyn. Jest to więc połączenie relaksu z zabiegiem odchudzającym. Ponadto, urządzenie poprawia kondycję skóry likwidując cellulit.

Na czym polega zabieg?

Jest to technika masażu uciskowego. Przed jego rozpoczęciem pacjent ubierany jest w podzielony na komory kombinezon. Po rozpoczęciu drenażu specjalne urządzenie wykonuje masaż poprzez ucisk poszczególnych komór wypełnianych powietrzem na ciało, który odbywa się sekwencyjnie zgodnie z kierunkiem krążenia limfy, czyli dosercowo. Cały zabieg jest przyjemny i relaksujący, nadaje się nawet dla kobiet w ciąży.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Wspomniała doktor o terapiach złożonych. Co jeszcze możemy zrobić dla swojego ciała?

Drenaż limfatyczny ma bardzo konkretne zadania, jednak nie zlikwidujemy nim komórek tłuszczowych. W takim przypadku musimy sięgnąć po inne metody. W klinice POWAB polecamy pacjentom zabieg elektrostymulacji będący formą elektroterapii. Uznajemy go za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania ciała, której stosowanie zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie obwody. Zabieg ten możemy stosować na wszystkich częściach ciała walcząc z uporczywym tłuszczem, którego często nie da się pozbyć za pomocą ćwiczeń. Najlepsze efekty dostrzegamy w obszarze brzucha i ud – co szczególnie doceniają panie. Jednocześnie obserwujemy redukcję cellulitu oraz zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, które wpływają na jędrność skóry. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołuje skurcz mięśni podobny do tego, jaki osiągamy podczas ćwiczeń fizycznych. Zabieg sprawdzi się doskonale zarówno u osób, które pragną szybko poprawić sylwetkę, jak i będzie doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, których ze względów zdrowotnych mają ograniczoną możliwość wykonywania ćwiczeń fizycznych np. w wyniku kontuzji. To oczywiście jedna z możliwości.

Co może doktor jeszcze zaproponować pacjentom?

Do wyboru obok elektroterapii mamy także zabieg endermologii, czyli podciśnieniowy masaż, który redukuje cellulit jednocześnie ujędrniając skórę i modelując sylwetkę. Dodatkowo możemy zastosować go jako rozwiązanie służące redukcji miejscowego tłuszczu w obszarach wyjątkowo opornych, nawet na podbródku. Z kolei z wiotkością skóry pomaga walczyć Hipro-V, czyli nieinwazyjny system do liftingu ciała wykorzystujący technologię skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o dużej intensywności (HIFU). Technologia ta pozwala na zagęszczenie skóry, wyraźnie ją ujędrniając. Ultradźwiękowy lifting stosuje się do ujędrniania wiotczejącej skóry zwłaszcza w trudnych obszarach takich jak wnętrze ud, pośladki, kolana, brzuch i ramiona.

Czy pacjent także może wpłynąć na końcowy efekt terapii?

Oczywiście. Po zabiegu należy pić duże ilości wody, aby przyspieszyć procesy lipolityczne i metaboliczne mające na celu usunięcie tkanki tłuszczowej. Wskazana też jest umiarkowana aktywność fizyczna i lekka dieta.
Więcej na www.powab.com.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.