Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

dr Marta Błażewicz - właścicielka kliniki DerClinic.dr Marta Błażewicz - właścicielka kliniki DerClinic. 

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna? Pani doktor specjalizuje się w obydwu dziedzinach, proszę nam zatem podpowiedzieć czym kierować się w wyborze zabiegu dla siebie?

Jest to niezwykle indywidualna kwestia, która zależy od przebiegu procesów starzenia w naszym organizmie. Bez względu na naturalne predyspozycje genetyczne u każdego z nas z wiekiem następuje degradacja substancji odpowiedzialnych za młodzieńczy wygląd skóry, takich jak kolagen czy kwas hialuronowy. Inną kwestią jest następujący stopniowo zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, który wpływa znacząco zwłaszcza na wygląd naszej twarzy. Wszystkie te czynniki powodują utratę jędrności i gęstości skóry, powstawanie zmarszczek oraz zanik atrakcyjnego owalu twarzy poprzez pojawienie się np. "chomiczków". Jednak nim sięgniemy po silnie ingerujące rozwiązania pamiętajmy, że chirurg plastyczny dysponuje też doskonałymi metodami nie wymagającymi użycia skalpela. 

embed

Materiał prasowy

Mam tu na myśli nici APTOS.

Czemu akurat APTOS?

Wybieram metody zabiegowe APTOS, bo gwarantują mi skuteczność i bezpieczeństwo pracy, potwierdzone badaniami naukowymi. Ponadto już pięciokrotnie otrzymały prestiżową nagrodę "Perłę Dermatologii Estetycznej" w Polsce oraz aż 5 statuetek Anty-Ageing & Beauty Trophy w Paryżu, w tym trzykrotnie w kategorii "Najlepsze Nici Liftingujące" oraz dwukrotnie za  "Najlepszy Rezultat Nieinzwazyjnego Liftingu Twarzy oraz Nosa". Poza tym przekonują mnie parametry techniczne. Dzięki swojej opatentowanej budowie i unikalnemu składowi te specjalistyczne nici liftingująco – odmładzające mogą na prawdę wiele. Poza tym kluczowe są  skuteczne metody zabiegowe, opracowane przez twórców Aptos, także lekarzy - chirurgów plastycznych, którzy na co dzień pracują z pacjentami i znają ich potrzeby.

embed

Materiał prasowy

Moi pacjenci cenią sobie tę technologię także za bardzo naturalne, a jednocześnie widoczne efekty. W ten sposób udaje się uniknąć przerysowanego wyglądu po zabiegu.

Zaintrygowała mnie Pani. Chętnie dowiem się więcej o unikalnych cechach tych nici?

Wrócę zatem najpierw do wyjątkowego składu. Technologia zastosowana w trzeciej już generacji nici APTOS bazuje na materiałach rozpuszczalnych o silnych właściwości biostymulujących, wspartych przez kwas hialuronowy. Całkowita degradacja w ciele trwa do dwóch lat. Po wprowadzeniu pod skórę  intensywnie ją nawilżają, przywracają jej zdrowy i młody wygląd. Nie bez znaczenia jest tutaj także zawartość kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, nadającego tkance jędrność i gęstość, który wpływa na produkcję nowego kolagenu i elastyny.

embed

Materiał prasowy

Co do struktury samej nici. Każdy model jest dedykowany do innych zadań. Są nici z wypustami do liftingu, zintegrowane z nieinwazyjnymi kaniulami, pozwalającymi zataczać podskórne pętle, blokujące tkanki przed opadaniem i działaniem grawitacji.  Są nici w kształcie sprężyn, które jako jedyne sprawdzają się w strefach silnej mimiki i do tego pięknie wysmuklają twarz, ale są też nici dedykowane do okolicy oka, czy podbródka.  W zależności od miejsce implantacji, specyfiki tkanek i indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, dysponuję optymalnym rozwiązaniem. Nici te doskonale kotwiczą się w tkankach, unosząc je w pożądane z estetycznego punktu widzenia położenie, gwarantując lifting bez skalpela oraz przebudowują skórę na lata. 

Komu poleca Pani zabieg?

Nici to propozycja dla zróżnicowanych grup wiekowych. Możemy nimi poprawić wygląd wybranych obszarów np. kształt łuków brwiowych lub kości policzkowych u względnie młodych pacjentów jak i wykonywać pełen lifting skóry dojrzałej. APTOS daje nam olbrzymie spectrum działania dzięki dostępności wielu wariantów produktu oraz możliwości różnorodnego ułożenia nici pod skórą. Za ich pomocą możemy poprawiać wygląd żuchwy, brwi, policzków, czy czoła, zniwelować "chomiczki", skorygować podwójny podbródek, a także całościowo nadać skórze objętości, zrewitalizować ją, unieść i odmłodzić. A na razie mówimy przecież tylko o twarzy.

Czy dobrze rozumiem, że nici możemy zastosować także na ciało?

Oczywiście. Dzięki nim możemy pracować nad modelowaniem ciała poczynając od wygładzenia szyi czy dekoltu, poprzez ujędrnianie brzucha i ud, a kończąc na poprawie kształtu piersi i ich podniesieniu. Jest to także interesująca opcja dla młodych mam na korektę wiotkości skóry na brzuchu po okresie ciąży. Nici to także doskonała alternatywa dla klasycznych zabiegów chirurgii plastycznej.

Jakie zabiegi możemy nimi zastąpić?

embed

Materiał prasowy

Zaskoczę Panią. Stanowią one alternatywę dla operacyjnej poprawy kształtu uszu, a także nosa. W przypadku nosa możemy zarówno skorygować kształt jego skrzydełek, zlikwidować garbek, jak i nawet podnieść jego czubek.

Jak zatem wygląda sam zabieg?

Najpierw zaznaczam kluczowe miejsca, w które wprowadzane będą nici i wykonuję ich znieczulenie. Następnie wykonuję niewielkie wkłucie i wprowadzam pod skórę właściwą w zależności od potrzeb specjalną igłę lub kaniulę, która jest bezpośrednio zintegrowana z nicią. Następnie w zależności od pożądanego efektu układamy nici w tkance lub manewrujemy nimi w odpowiedni sposób. Pierwsze rezultaty zabiegu pacjent zobaczy od razu po jego zakończeniu. Finalny rezultat będzie widoczny po okresie około półtora miesiąca. Implantacja nici jest praktycznie bezbolesna. Tego samego dnia można wrócić do codziennych zajęć bez konieczności okresu rekonwalescencji.

Materiał powstał we współpracy z: derclinic.pl/

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.