Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jaki jest dzisiejszy ideał piękna? Wystarczy zajrzeć do mediów społecznościowych, gdzie influencerki i celebrytki kreują świat urody marzeń, zatracając się w ciągłym korygowaniu, wyrównywaniu czy uzupełnianiu deficytów własnego wyglądu. Jak pokazują ulica i najbliższe otoczenie, niektóre z nas nie pozostają obojętne na sugestywne wzorce, upodabniając się kropka w kropkę do wygładzonych i wyretuszowanych ideałów. Uroda, rzecz gustu. Tyle że niezdrowa pogoń za sztucznie poprawionym wyglądem nie tylko nie dodaje urody, ale też niszczy nasze indywidualne, niepowtarzalne rysy twarzy oraz  jest źródłem permanentnej frustracji. Bo przecież gdy poprawi się jedno, to należałoby też i to drugie, a za chwilę okazuje się, że reszta jakoś od tych „piękności" odstaje. Cóż, z nią też by wypadało coś zrobić. Korekty zdają się nie mieć końca. A gdyby tak spojrzeć w lustro i zastanowić się, po co to wszystko? Czy wciąż przypominasz samą siebie? Nie tłumacz się presją upływającego czasu. Nawet on nie jest tak niełaskawy, by znacząco zmienić rysy twarzy. Jaką zatem masz alternatywę, by wyglądać pięknie i jak najdłużej młodo? 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Laser z misją  

Zdefiniowana na nowo medycyna estetyczna to arsenał środków, które delikatnie obchodzą się ze skórą. Bez agresywnego działania, nadmiaru chaotycznie wykonywanych zabiegów, po których skóra musi przez długi czas dochodzić do siebie, wracać do równowagi. Z duchem nowocześnie pojętej technologii idzie laseroterapia. Nieinwazyjna, łagodna, uwzględniająca charakterystykę i skłonności skóry, dostosowana do wieku. Czy laser stać na delikatność? Ależ tak. Wszystko zależy od rodzaju urządzenia i technologii w nim zastosowanej. Równie ważna jest personalizacja zabiegów, bo każda skóra potrzebuje innych technik zabiegowych. Dobrze dobrane zabiegi, zaplanowane i rozłożone na cały rok, z uwzględnieniem koniecznych odstępów czasowych, to klucz do sukcesu. Generalna zasada brzmi: lepiej częściej i regularnie niż okazjonalnie, od wielkiego dzwonu, z nastawieniem na spektakularny efekt. Przyjmując taką koncepcję pielęgnacji, przejmujesz kontrolę nad swoim ciałem i skórą, obserwujesz zmiany, jakie w niej zachodzą krok po kroku i coraz bardziej akceptujesz samą siebie. Mając długofalowy plan, bez pośpiechu go realizujesz. Dodatkowe korzyści: z ulgą porzucasz owczy pęd do podobania się innym i presję przynależności do grupy, zyskujesz spokój i równowagę. Nic nie musisz, za to możesz, gdy tylko chcesz.

Choć wydaje się, że mamy wręcz nieograniczone możliwości, by wszystkim sterować, procesów starzenia nie da się zatrzymać. Działania w tym kierunku przynoszą pozorne, a co gorsza, zwykle widoczne i sztuczne efekty. Co nam w takim razie zostaje? Regularna dbałość o skórę, wspieranie jej autoregeneracji, czyli naturalnych procesów naprawczych i odbudowujących poszczególne warstwy skóry. 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zawsze młoda

Efekty działania najnowszej technologii miałam możliwość sprawdzić na własnej skórze. Zabieg Forever Young BBL™ (BroadBand Light) wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię, wprowadzając nowe standardy na rynku urządzeń IPL (Intense Pulsed Light). Urządzenie dostarcza światło szerokopasmowe do naskórka i skóry właściwej, pobudzając zmiany w kolorycie, teksturze i napięciu skóry. To łagodniejsza wersja lasera. Poprawę wyglądu widać już po pierwszym zabiegu. Jak to działa? Ciepło zaabsorbowane przez okolice poddawane zabiegowi stymuluje komórki skóry do syntezy nowego kolagenu, jednocześnie usuwając poszerzone naczynka i przebarwienia. BBL™ to tzw. zabieg lunchowy, niewymagający znieczulenia i rekonwalescencji. Trwa 20 min, łącznie z demakijażem. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć i nałożyć make-up, choć nie ma takiej potrzeby – skóra wygląda tak, jakby nic szczególnego się nie wydarzyło. To jednak tylko pozory, bo po zabiegu zaczyna się proces przebudowy skóry i naczyń krwionośnych. Po około 3-4 tygodniach widać ostateczny efekt, muszę przyznać - bardzo dobry. Sieć poszerzonych naczyń, która nadawała mojej twarzy czerwony kolor, wyraźnie zbladła. W dodatku skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej jędrna.

- Forever Young BBL™ sprawdza się w przypadku rozszerzonych naczynek, skóry z tendencję do trądziku różowatego. Efektem zabiegu, oprócz odmłodzenia DNA komórek skóry, jest usunięcie zmian rumieniowych i teleangiektazji. Dzięki zabiegowi skóra zyskuje jednolity, wyrównany koloryt, zwiększa się też jej napięcie. Jako zabieg foto odmładzający rekomenduję go  1-2 razy do roku, jako zabieg na poszerzone naczynka czy przebarwienia serię 2-4 zabiegów co 3-4 tygodnie. Dla  wzmocnienia efektów polecam autorski plan boosterów laserowych 35+. Zabieg BBL jest uniwersalny: sprawdza się zarówno jako profilaktyka dla młodszej skóry, jak i odmładzanie dla skóry dojrzałej - mówi dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Naukowe fakty

Badania długofalowych efektów stosowania Forever Young BBL™ na grupie 15 pacjentów w wieku od 38 do 69 lat, którzy poddali się co najmniej jednemu zabiegowi rocznie przez okres od 5 do 11 lat, wykazało, że ich skóra wyglądała o około 10 lat młodziej niż jej rzeczywisty wiek pod względem fotouszkodzeń (plam posłonecznych i piegów), nierówności i innych oznak starzejącej się skóry. Ponadto, badanie przeprowadzone na Stanford University School of Medicine potwierdza, że Forever Young BBL™ może odmłodzić skórę na poziomie molekularnym, poprzez zmianę ekspresji genów związanych z procesem starzenia. Wnioski? Ten estetyczny, ale też profilaktyczny zabieg wpływa na spowalnianie procesów starzenia, przywraca młodość genom skóry, a także zachowuje skórę w dobrej kondycji na kolejne lata.

Kluczową koncepcją Smart Aging Clinic są roczne plany SmartAging dla kobiet 25+,35+,45+ i 55+. Każdy z nich obejmuje konsultację, skanowanie skóry, zabieg BBL, peeling laserowy na twarz oraz odpowiednio dobrany zabieg laserowy na twarz, szyję i dekolt. Dobór terapii ułatwia obrazowanie skóry twarzy w systemie trójwymiarowym za pomocą bezkontaktowego, precyzyjnego skanera 3D (LifeViz Quantificare). Urządzenie porównuje uzyskane wyniki w odniesieniu do systemowej bazy danych osób tej samej płci, wieku i fototypu skóry.

Przygotowując się do laseroterapii, trzeba podjąć pewne ograniczenia: nie opalać się 4 tygodnie wcześniej, 14 dni przed zabiegiem odstawić produkty z retinolem i nie wykonywać depilacji w okolicy poddawanej zabiegowi. Po zabiegu obowiązuje zakaz opalania przez miesiąc oraz konieczność stosowania kremu z filtrem mineralnym SPF 50. Nie wolno depilować newralgicznych miejsc przez 3 tygodnie po zabiegu. Zabieg to nie wszystko, ważna jest pielęgnacja domowa, polegająca na ochronie skóry przed wolnymi rodnikami. Antyoksydanty hamują też powstawanie nowych naczyń.

Ładnie się starzeć, która z nas tego nie chce? Pewnym siebie kobietom przychodzi to zdecydowanie łatwiej, a jeśli można wesprzeć się najnowszą technologią, to warto po nią sięgnąć.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.