Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla wielu z nas korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej stało się taką samą oczywistością jak wykonanie porannego makijażu. Czy zdaniem Pani doktor ten trend utrzyma się w przyszłości?

Zdecydowanie tak. W szczególności dermatologia estetyczna i zabiegi anti-ageing mogą liczyć na coraz większą grupę zainteresowanych nimi odbiorców. Pacjentom odwiedzającym moją klinikę w zależy przede wszystkim na uzyskaniu gładkiej, jędrnej cery i atrakcyjnego owalu twarzy. Jest to szczególnie istotne w dobie komunikatorów, które pozwalają nam na rozmowy wideo. Atrakcyjna, młodzieńcza twarz z piękną, zadbaną skórą sprawiają, że chętniej się uśmiechamy i lepiej czujemy zarówno w kontakcie bezpośrednim jak i w wirtualnym. Co więcej, dla wielu osób są one jedną ze składowych sukcesu zawodowego. Jednak tak jak w przypadku kosmetyków, którymi możemy wypracować doskonały świeży wygląd lub wręcz przeciwnie, ich nadmiarem dodać sobie lat i stworzyć groteskowy efekt z medycyną estetyczną powinniśmy postępować w myśl tej samej zasady.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Czyli powinniśmy zachować umiar w ingerowaniu w swoją urodę?

Raczej kierować się przemyślanymi wyborami zarówno w zakresie wybieranych zabiegów jaki i oczekiwanego efektu. Pacjenci decydując się na procedury anti-ageinf oczekują, że ich efekt będzie widoczny i jednocześnie utrzyma się na długo. Jest to jak najbardziej logiczne jednak te oczekiwania łączone są często z pogonią za aktualnymi kanonami piękna, z którymi stykają się choćby w social mediach. W efekcie pacjenci zaczynają dążyć do jednego, powielanego szablonu urody, często niezgodnego z ich naturalnymi predyspozycjami. W ten sposób nie tylko zatracają to co czyni ich wyjątkowymi, ale niekiedy uzyskują wręcz surrealistyczny efekt upodabniania się wielu osób do siebie nawzajem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Co w takim razie proponuje Pani swoim pacjentom?

W mojej praktyce skupiam się na kompleksowej terapii odmładzającej, które wpływa na owal i wygląd całej twarzy. Dlatego stworzyłam metodę TRUELift skoncentrowaną na wydobyciu indywidualnych cech urody pacjenta. Jej podstawę stanowią rozwiązania oparte na głębokiej analizie i precyzyjnym podejściu dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Uważam, że najnowsze technologie i osiągnięcia medycyny estetycznej mają służyć nam, a nie odwrotnie. Należy także podkreślić, że skuteczne działania anti-ageing nigdy nie ograniczają się wyłącznie do jednej metody zabiegowej. Maksymalizacja efektu wymaga umiejętnego połączenia zróżnicowanych elementów, których działanie przewidzieć i zaplanować z korzyścią dla pacjenta może jedynie specjalista.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Jak wygląda pierwsze spotkanie pacjenta z Doktor w klinice?

Nim rozpoczniemy zabiegi w pierwszej kolejności zapraszamy pacjenta na około godzinną konsultację. W jej trakcie wykonamy zarówno szczegółowy wywiad lekarski jak i drobiazgową analizę stanu skóry. Obydwa te elementy pozwolą nam poznać potrzeby pacjenta i dobrać do nich zarówno precyzyjny plan przebudowy gabinetowej jak i pozabiegową pielęgnację domową, którą zaproponujemy dla zmaksymalizowania efektów. Tak opracowany plan wzajemnie podnosi swoją efektywność i dedykowany jest osobom, które oczekują widocznego efektu bez ingerencji skalpela. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy jak znacząco ich działania mogą wpływać na finalny efekt terapii. Gdy już dobierzemy zabiegi i pielęgnację pozabiegową możemy rozpoczynać procedurę TRUELift.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Jak wygląda TRUELift krok po kroku?

Podstawę metody stanowi indywidualnie dobrany zabieg laserowy, od którego rozpoczynamy pracę ze skórą pacjenta. To właśnie on pobudza tkanki do głębokiej przebudowy na precyzyjnie określonej głębokości. Jednocześnie fibroblasty, na które oddziałujemy podczas zabiegu zaczynają wytwarzać nowy kolagen. Proces ten utrzymuje się jeszcze wiele tygodni po wykonanej laseroterapii, dzięki czemu uzyskujemy spektakularne efekty. Na tak przygotowaną skórę nakładamy booster w postaci substancji aktywnej pobudzającej naturalne możliwości regeneracyjne organizmu. Do najskuteczniejszych z nich zaliczam osocze, fibrynę bogatopłytkową oraz komórki macierzyste. Takie połączenie pozwala skórze w pełni wykorzystać naturalny potencjał regeneracyjny. Dzięki niemu osiągamy natychmiastowy, a jednocześnie długotrwały i co najistotniejsze naturalnie wyglądający efekt liftingu i regeneracji twarzy. Ostatni krok zależy już, tak jak mówiłam wcześniej, od samego pacjenta, jest nim bowiem spersonalizowany, szczegółowy plan pielęgnacji domowej. Pacjenci chętnie korzystają z tej terapii ze względu na fakt, iż nie zmienia ona rysów twarzy. Nie pozostawia na niej widocznych także śladów ingerencji i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Dzięki temu zapewnia atrakcyjne efekty pozwalając jednocześnie utrzymać dyskrecję. Pomaga odzyskać naturalny, atrakcyjny owal twarzy oraz świeżą, jędrną cerę.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Komu poleca doktor skorzystanie z zabiegu?

Dzięki swej wszechstronności i zrównoważonemu podejściu do piękna TRUELift będzie doskonałym wyborem zarówno dla osób, które cechuje wymagająca cera dojrzała jak i dla tych, które poszukują subtelnych rozwiązań w walce z pierwszymi oznakami starzenia. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny przywraca skórze jędrność i właściwą gęstość oraz odpowiedni stopień nawilżenia zapewniający jej zdrowy i atrakcyjny blask. Drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, znikają blizny i cienie pod oczami nadające twarzy zmęczony wygląd. Spectrum działania terapii jest szerokie i odpowiada na kluczowe problemy, z którymi zmaga się większość z nas.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.