Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ekologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia i staramy się rozszerzać ją na jak najwięcej codziennych aspektów. Świadomie kupujemy, zwracamy uwagę na skład produktów, które wybieramy, a później na to, co dzieje się ze zużytymi opakowaniami. Przywiązujemy też coraz większą uwagę do kosmetyków, które stosujemy na skórę. I słusznie. Składniki odżywcze wnikają w naskórek, dlatego powinny być jak najbardziej naturalne.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Aby pomóc nam w codziennych wyborach, Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło linię Planeta Ziemia. To linia kosmetyków przeciwzmarszczkowych, które nie tylko wyróżniają się naturalnym składem, ale i są ekologicznie zapakowane, a do tego przy ich produkcji firma nie oddziałuje negatywnie na środowisko naturalne. Finalny produkt w pełni wpisuje się więc w troskę o środowisko.

Wegański skład, zrównoważona produkcja

Linia Planeta Ziemia to aż do 99 proc. składników pochodzenia naturalnego. Surowce pozyskiwane są z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska. Kosmetyki tej linii posiadają certyfikat COSMOS ECOCERT. To oznacza, że ich skład został zweryfikowany i zaakceptowany przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą. Co ciekawe, Laboratorium Kosmetyczne AVA jest pierwszą polską marką, która otrzymała certyfikat ECOCERT i już od 2008 roku rozpoczęła produkcję ekologicznych kosmetyków.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Kosmetyki z linii Planeta Ziemia są zamknięte w ekologiczne opakowania – szklane słoiki i butelki. Nakrętki wykonane są z 30 proc. z włókien drzewnych, a kartoniki, w które są opakowane, posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). FSC to Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Certyfikaty FSC poświadczają, że drewno lub włókna drzewne użyte do produkcji konkretnego wyrobu pochodzą z certyfikowanych lasów.

Przy produkcji kosmetyków Planeta Ziemia marka AVA zmniejszyła zużycie wody, zminimalizowała ilość odpadów, korzysta z naturalnych i odnawialnych źródeł energii. Kropką nad i troski o środowisko jest przekazywanie 1 proc. ze sprzedaży kosmetyków z linii Planeta Ziemia na rzecz Fundacji Wspierania Ekologii ECO4LIFE.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Kompleksowa, naturalna pielęgnacja

Linia Planeta Ziemia to kuracja przeciwzmarszczkowa, pozwalająca kompleksowo zadbać o skórę. W jej skład wchodzą 4 produkty: skoncentrowane serum olejowe, wygładzający krem pod oczy, krem na dzień oraz krem na noc. Codzienną pielęgnację warto zaczynać od skoncentrowanego serum olejowego i nakładać kosmetyk na twarz, szyję i dekolt. AVA nie bez powodu nazywa serum odżywczym eliksirem. Składniki zawarte w serum na bazie pestek z baobabu wykazują działanie wygładzające i intensywnie regenerujące. Serum poprawia napięcie, elastyczność, działa przeciwzmarszczkowo i antyoksydacyjnie.

Po wchłonięciu kosmetyku, dla wzmocnienia efektu, należy nałożyć krem na dzień. Krem z linii Planeta Ziemia zapewnia efekt liftingu i wygładzenia. Składniki w nim zawarte poprawiają napięcie i elastyczność. Sprawiają, że skóra jest odżywiona, zregenerowana, wygląda zdrowo i młodo. Pod oczy doskonale sprawdzi się wygładzający krem, reduktor zmarszczek. Krem zawiera składniki aktywne o wyjątkowych właściwościach odmładzających. Stymulują one kolagen i elastynę, poprawiają nawilżenie, redukują zmarszczki.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Kurację pielęgnacyjną należy powtarzać rano i wieczorem. Wieczorem, zamiast kremu na dzień, warto sięgnąć po krem na noc zapewniający skuteczną odbudowę. Zawarte w nim składniki intensywnie regenerujące sprawiają, że skóra podczas snu odpoczywa i wraca do dobrej kondycji. Dzięki składnikom, które wpływają na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu i elastyny skóra staje się równomiernie wygładzona, zregenerowana, widocznie odmłodzona.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.