Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ostatnich latach w medycynie estetycznej nastąpił ogromny przełom. Dzięki rozwojowi nauki, coraz doskonalszym badaniom, nowym technologiom i precyzyjnej aparaturze codziennie otwierają się przed pacjentami  nowe możliwości. Coraz bardziej doceniane stają się zabiegi medycyny Anti-Aging, która powstrzymuje oznaki starzenia, a jednocześnie zachowuje naturalne rysy twarzy. Szczególną popularność zdobywają zwłaszcza te procedury, których celem jest nie tylko innowacyjna poprawa zewnętrznego wyglądu, co „odmładzanie skóry od środka". Za sprawą stymulowania tkanek do odnowy i odbudowy kolagenu organizm otrzymuje wsparcie w przeprowadzaniu naturalnie istniejących procesów biologicznych.

 

Zabiegi biostymulacji polecane są już od 25. roku życia, gdyż wtedy następuje utrata kolagenu, jaki odpowiada za wewnętrzne „rusztowanie skóry". Kolagen to bowiem najważniejsze włókno podporowe, jakiego wraz z upływem czasu organizm wytwarza coraz mniej, a ten już istniejący w skórze staje się słabszy i mniej stabilny. Jednak jak twierdzą eksperci, możemy temu skutecznie przeciwdziałać. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest profilaktyczne utrzymanie jego prawidłowego poziomu oraz uzupełnianie niedoborów. Umożliwia to procedura kolagenowej biostymulacji z zastosowaniem preparatu Linerase.

Medycyna Estetyczna Dr Marcin Nowak i The Clinic Centrum Medyczne

Jak zauważa dr Marcin Nowak (Medycyna Estetyczna Dr Marcin Nowak - Gdańsk, The Clinic Centrum Medyczne - Gdynia)  „Lekarze medycyny estetycznej biorą odpowiedzialność za wykonywane zabiegi, zdrowie i wygląd swoich pacjentów. Dlatego przed zastosowaniem innowacyjnych nowości powinni dokładnie weryfikować ich efekty oraz bezpieczeństwo. Od początku pojawienia się terapii Linerase na rynku, wzbudziła ona moje zainteresowanie. Kluczowe dla mnie kryteria, jakie musi spełniać procedura medyczna to skuteczność i troska o dobro pacjenta. Atelokolagen Linerase, innowacyjny wśród stymulatorów tkankowych, w sposób naturalny pobudza produkcję kolagenu, służąc do odbudowy i rekonstrukcji tkanek. Działa jak impuls uaktywniający procesy regeneracyjne, co prowadzi do poprawy jej gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji, a tym samym młodszego wyglądu. Rozpocząłem stosowanie Linerase rekomendując go do odmładzania szyi, dekoltu, a także najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała Moi pacjenci bardzo docenili szybko pojawiające się efekty poprawy elastyczności, napięcia, wygładzenia zmarszczek i zagęszczenia skóry. Wspólnie zadowoleni z efektów stosowania Linerase wiemy, że warto mu ufać". – tłumaczy dr Marcin Nowak.

Materiał promocyjny Partnera

Odmłodzona i pełna blasku skóra w różnym wieku jest możliwa dzięki wyjątkowo skutecznej, kompleksowej terapii Linerase.  Czy jest przełomową gwarancją młodości bez względu na wiek? O tym najlepiej przekonać się samemu - na własnej skórze.

Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdański Uniwersytet Medyczny

 „W swoim gabinecie obserwuję spore zainteresowanie zabiegami biostymulacji kolagenowej Linerase – wyznaje Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego -  Zabieg ten poza iniekcją atelokolagenu, oferuje pacjentom dodatkowo 2 kolejne etapy. Ta kompleksowa, 3-stopniowa terapia skutecznie bioregenruje skórę, przynosząc widoczne efekty nawet w tych delikatnych obszarach twarzy i ciała. Z moich doświadczeń wynika, że preparat Linerase zapewnia dużą skuteczność pomagając w przywróceniu prawidłowego napięcia, gęstości skóry. Pacjentom rekomenduję kompleksową terapię, a mianowicie poprzedzająca iniekcję maska Peel Off oraz pozabiegowa maska Restoring. Delikatny Peel Off wykonany przed zabiegiem regeneruje skórę na poziomie naskórkowym i pozostawia ją aksamitnie miękką, gładką i nawilżoną.  Maska może być również stosowana jako samodzielny zabieg odmładzający i wygładzający skórę. Bogata kompozycja składników  Peel Off takich jak retinol oraz witamina C działa przeciwutleniająco. Kwas cytrynowy i glikolowy poprawia bioregenerację skóry i zwiększa keratytocyty, arganina dba o odpowiedni poziom ph, a przeciwutleniacz heksylorezorcynolu nadaje efekt rozświetlenia. Maska Restoring zaaplikowana tuż po iniekcji intensywnie koi, przyspiesza proces gojenia oraz regeneracji skóry." tłumaczy Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak.

W ostatnim czasie zabieg kolagenem Linerase został wzbogacony o nowy preparat Linerase Hydro".

Materiał promocyjny Partnera

Jak wyjaśnia Prof. dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak  „Linerase Hydro, to przede wszystkim nieusieciowany kwas hialuronowy, o wielkości cząsteczki, która stwarza jeszcze lepsze warunki do produkcji kolagenu w naszej skórze. Zabieg ten jest szczególnie dedykowany dla suchej skóry która oprócz biostymulacji potrzebuje nawilżenia. Żeby obrazowo wytłumaczyć zasadę  działania Linerase Hydro, często używamy porównania do akwarium, w którym rybki to fibroblasty w naszej skórze. „Zastrzyk" świeżej i czystej wody daje możliwość rybkom lepszego rozwoju. Tak właśnie się dzieje z naszą skórą i fibroblastami, które odpowiedzialne są za produkowanie w naszej skórze kolagenu i elastyny.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Zabieg Linerase Hydro jest już dostępny w większości klinik w których dostępny jest zabieg atelokolagenem Linerase".Terapia LINERASE rekomendowana jest nie tylko do  bioregeneracji skóry twarzy,  doskonale również sprawdza się na delikatnych partiach ciała takich jak szyja, dekolt czy dłonie.

dr Piotr Leszczyński z warszawskiego Gabinetu FabMed

„W swojej codziennej pracy korzystam z małoinwazyjnych i skutecznych procedur medycznych – mówi dr Piotr Leszczyński z warszawskiego Gabinetu FabMed -  Atelokolagen Linerase stosuję z pełnym zaufaniem i pewnością.  Zabieg charakteryzuje się niezwykłą łatwością iniekcji, gdyż Linerase jest preparatem w formie płynnej. Cechuje się dużą wydajnością – jedna ampułka pozwala wykonać zabieg, aż na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietach dłoni. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, co szczególnie doceniają pacjenci. Po wyjściu z gabinetu mogą bowiem szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków" – zapewnia dr Piotr Leszczyński z FabMed.

embed

Materiał promocyjny Partnera

Całkowita kuracja Linerase obejmuje od 2 do 4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 14 – 21 dni. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągany jest po wykonaniu pełnej terapii.
Wyłączny dystrybutor w Polsce Firma Beauty Derm Aesthetic

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.