Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzisiaj, jak nigdy dotąd potrzebujemy ukojenia, relaksu i odpoczynku. Jak radzić sobie ze stresem? Warto sięgnąć po sprawdzony sposób, znany od 5 tys. lat – aromaterapię. Z olejkami Mind & Mood od Oriflame, jest ona jeszcze bardziej skuteczna.

Życie od dawna wymagało od nas dużego tempa. Przyzwyczailiśmy się, że świat szybko pędzi, ale nikt nie spodziewał się, że przyniesie aż tak duże zmiany. Sytuacji stresujących, w związku z obawami o zdrowie i przyszłość, jest jeszcze więcej niż wcześniej. Do tego mierzymy się z nowymi wyzwaniami w pracy, przyzwyczajając się do trybu zdalnego i godzenia obowiązków zawodowych z domowymi. Łatwo nie jest. Nic więc dziwnego, że częściej odczuwamy niepokój, jesteśmy bardziej rozdrażnieni i zestresowani. Potrzebujemy ukojenia i nie doraźnych środków, a wsparcia przez cały dzień. Pomoc jest na wyciągnięcie ręki. To znana od tysięcy lat aromaterapia.  

Materiały PartneraMateriały Partnera Oriflame

Odkąd człowiek odkrył, że drewno wrzucone do ogniska nadaje mu specyficzny zapach, a pewne rośliny, a dokładniej ich aromat, mają na niego różny wpływ, zaczęła się niezwykła kariera aromaterapii. Nabrać tempa pozwolili jej Egipcjanie. To oni używali substancji aromatycznych do wytwarzania perfum czy produkcji leków. Od nich korzystanie z zapachów zaczerpnęli Grecy i Rzymianie. Hipokrates zalecał nawet swoim pacjentom codzienne kąpiele aromatyczne i masaże olejkami w celach leczniczych.

Materiały PartneraMateriały Partnera Oriflame

4 olejki, 4 najważniejsze momenty dnia

Aromaterapia wraz z upływem wieków tylko zyskiwała na popularności. Nic dziwnego. To jeden z najlepszych sposobów na ukojenie zszarganych nerwów, uspokojenie emocji. Jej największą zaletą jest to, że nie jest doraźnym rozwiązaniem. Rozpylanie zapachów pozwala cały dzień dbać o dobre samopoczucie, a różnorodność kompozycji znaleźć swój zapach, który najlepiej zadziała na ciało i umysł. Jeszcze lepsze efekty przynosi zmienianie olejków w ciągu dnia, dopasowując zapach do nastroju i samopoczucia. Marka Oriflame w nowej linii olejków do aromaterapii Mind & Mood proponuje 4 zapachy z myślą o najważniejszych momentach dnia, mających wpływ na nasz nastrój. Olejki ENERGISE ME, EMPOWER ME, BALANCE ME, RELAX ME powstały ze starannie dobranych, naturalnych ekstraktów z roślin, takich jak grejpfrut, lawenda czy drzewo cedrowe. Ich skuteczność została potwierdzona przez badania neurobiologiczne.

Materiały PartneraMateriały Partnera Oriflame

Otocz się zapachem w domu lub biurze

Olejki eteryczne Mind & Mood można używać klasycznie, rozpylając w dyfuzorze, albo, dzięki dostępności także w rolce, stosować je punktowo np. na nadgarstku. Ta druga opcja sprawdzi się szczególnie do biura, jeśli współpracownicy nie są zwolennikami pachnącego otoczenia albo przed wyjściem na ważne spotkanie czy egzamin. Zapach na nadgarstku pozwoli wtedy być blisko kojącego, uspokajającego aromatu albo wręcz przeciwnie – dodającego energii, bo i takie dostępne są w nowej linii Mind & Mood. Oriflame proponuje dzień zacząć od olejku ENERGISE ME. Dzięki mieszance zapachów, działa pobudzająco, rozbudza ciało i zmysły, przygotowując do wyzwań czekających w ciągu dnia. Przed południem, kiedy siły już nieco opadają, dobrze rozpylić olejek EMPOWER ME. Sprawdzi się też przed ważnymi wydarzeniami np. egzaminem, spotkaniem czy konferencją z trudnym klientem. Można go zabrać ze sobą na nadgarstku, jeśli konieczne jest wyjście z biura czy z domu. Ożywczy zapach bergamotki i drzewa laurowego doda otuchy i siły do działania. Pod koniec ciężkiego dnia w pracy, najlepiej sprawdzi się olejek BALANCE ME. Jego kompozycja zapachowa pozwala ponownie odzyskać równowagę, poprawia koncentrację i oczyszcza umysł z negatywnej energii. 

Materiały PartneraMateriały Partnera Oriflame

Codzienne rytuały

Po pracy, gdy już uda nam się uporać ze wszystkimi domowymi obowiązkami, warto jeszcze znaleźć chwilę dla siebie. Można usiąść z dobrą książką, włączyć muzykę i rozpylić olejek RELAX ME. Zapach lawendy i drzewa sandałowego pozwoli wypocząć po ciężkim dniu, ukoi umysł i odpręży ciało, co wpłynie na lepszy sen. Olejek można wkropić do wody, fundując sobie relaksacyjną kąpiel przed zaśnięciem. Różne właściwości olejków eterycznych z ekskluzywnej linii Mind & Mood sprawiają, że można je dobierać do własnych potrzeb i stosować w formie, jaka najbardziej nam odpowiada: rozpylać, nakładać na nadgarstek, dodawać do wody, wykorzystywać do masażu. Aromaterapia pozwoli z większym spokojem stawiać czoła codzienności i koić nerwy w każdym momencie dnia. Olejki Mind & Mood można nabyć na stronie www.oriflame.pl oraz bezpośrednio u ambasadorów marki Mind & Mood.

Materiały PartneraMateriały Partnera Oriflame

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.