Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oczy oddają osobowość i temperament. Gdy są wyraziste, promienne, żywo reagujące, masz tak pożądany „błysk w oku”. Choć dzieje się to bez Twojej świadomości, oczy wykonują aż dziesięć tysięcy ruchów dziennie, podobnie jak otaczające je 22 mięśnie. Ze względu na wyjątkowo delikatną skórę, cienką warstwę naskórka i brak filmu hydrolipidowego, kontur oczu jest bardzo wrażliwy na promienie UV. W tym miejscu najszybciej, bo już po 25. roku życia widać pierwsze oznaki starzenia, efekty zmęczenia, zarwanych nocy, wielogodzinnego siedzenia przed komputerem czy przebywania w mało wilgotnych pomieszczeniach. Każda z tych oznak to sygnał, że czas sięgnąć po liftingujący koncentrat do pielęgnacji oczu. Total Eye Lift marki Clarins działa ekspresowo – wystarczy 60 sekund, by kontur oka stał się widocznie podniesiony, skóra ujędrniona, a oko bardziej „otwarte”. 

Krem dla Ciebie

Na kolejnych etapach życia, skóra pokazuje swoje słabe strony. Choć każda z nas starzeje się w swoim tempie, to kluczowe zmiany zachodzą w określonym wieku. Dlatego najlepszy krem to taki, który działa kompleksowo na różnego rodzaju problemy skóry. Dwudziestopięciolatka skupia się na ukrywaniu cieni i obrzęków wokół oczu, by minimalizować oznaki zmęczenia, wywołane brakiem snu i nadmiarem stresu. Czterdziestolatka chciałaby podnieść zmarszczki mimiczne i opadające powieki, a pięćdziesięciolatka – wypełnić skórę powiek i konturu oka.

Total Eye Lift odpowiada na wszystkie potrzeby, zapewniając zdecydowanie młodszą, gładszą skórę i promienne spojrzenie. Kosmetyk łączy świeżość żelu z gładkością kremu. Odpowiednia aplikacja zwiększa jego skuteczność: rozgrzej go przez kilka sekund między palcami, a potem 3 palcami wykonuj przez 5 sekund lekkie uciśnięcia, na górnej i dolnej powiece, od skroni do skroni, od wewnętrznych partii ku zewnętrznym, co zapewni efekt drenażu i zapobiegnie rozciąganiu skóry. Następnie, naciśnij kilka razy lekko skórę między brwiami.

Materiał PartneraMateriał Partnera Clarins

Masz zielone światło

Clarins, ekspert w dziedzinie nauk o roślinach, od zawsze dąży do odpowiedzialnego piękna, wykorzystujące wyłącznie ekstrakty roślinne najwyższej jakości – najlepsze, które oferuje przyroda. Jej możliwości wydają się nieograniczone, ale sztuką jest sięgnąć po rośliny, których właściwości wzajemnie się uzupełniają, tworząc idealny krem. Tak się stało w przypadku Total Eye Lift. Spektakularny efekt lifingujaco-wygładzajacy to zasługa roślinnego duetu - wosku akacji i organicznego ekstraktu z harongi.

Materiały PartneraMateriały Partnera Clarins

Wosk z akacji, jako kompozycja ochronnych i odżywczych kwasów tłuszczowych, daje efekt odświeżonych i „otwartych” oczu, z idealnie wygładzonym konturem. Organiczny ekstrakt z harongi, o uznanych właściwościach regeneracyjnych, jest tak silny jak retinol, za to łagodniejszy dla skóry. To także jeden z najskuteczniejszych składników przeciwstarzeniowych - pobudza syntezę napinających skórę białek, przyspiesza syntezę kolagenu I i III, głównych składników pozakomórkowej sieci wsparcia skóry, odpowiedzialnej za utrzymanie efektu liftingu skóry. Ekstrakt z albicji zmniejsza opuchnięcia pod oczami, minimalizuje widoczność cieni, ujędrnia skórę. Wspiera go ekstrakt z guarany i roślinnej kofeiny, natomiast pobudzająca mikrokrążenie escyna z kasztanowca ogranicza gromadzenie się wody i pigmentów, które nadają cieniom ich kolor. Skórę odżywiają kwasy tłuszczowe obecne w organicznym maśle shea, a rzęsy wzmacnia pantenol.

Clarins, jako eko-odpowiedzialna marka, wykorzystuje wyłącznie roślinne ekstrakty, o najwyżej jakości. W Total Eye Lift są one w 94 proc. pochodzenia naturalnego. Opakowanie powstało w 25 proc. ze szkła z recyklingu i całkowicie nadaje się do recyklingu. Zewnętrzny kartonik pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Każdą kroplę cennego produktu chroni technologia „airless”. Hołdując idei sprawiedliwego handlu, organiczny ekstrakt z harongi pozyskuje się na Madagaskarze.

Materiały PartneraMateriały Partnera Clarins

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.