Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Doskonałość nie rodzi się nagle. Potrzeba na to czasu. Sisleÿa - pionierska na rynku formuła pielęgnacji przeciwstarzeniowej - powstała po 10 latach badań. Produkt miał innowacyjną formułę i 50 składników aktywnych, stanowił przełom na rynku kosmetyków hamujących proces starzenia się skóry. Z biegiem lat gama wzbogaciła się w kolejne produkty i okazała się prawdziwym bestsellerem.

W 2016 roku markę Sisley Paris zainspirowała epigenetyka i behawioralne starzenie się skóry. Tak narodziła się Sisleÿa L’Integral Anti-Age, pielęgnacja dbająca o zachowanie młodości skóry w wymiarze genetycznym, środowiskowym i behawioralnym, wynikającym ze stylu życia.

Najnowszy produkt marki Sisley Paris to efekt pracy laboratoriów i rozwoju technologii. Stworzona w 2020 roku SISLEŸA L’INTEGRAL ANTI-AGE La Cure działa na podstawowe mechanizmy komórkowe, u źródła młodości skóry.

Materiał PartneraMateriał Partnera Sisley Paris

Uwolnij energię

Bez energii nie ma życia. Nie może funkcjonować bez niej skóra. Energia daje impuls do tego, by komórki mogły się bronić, adaptować, korygować wewnętrzne dysfunkcje i poddawać detoksykacji. Dzięki niej skóra regeneruje się co 28 dni, stając się piękną i pełną blasku.

Ale zasoby energii nie zawsze są wystarczające. Gdy jej brakuje, komórki skóry tracą zdolność do odbudowy wraz z upływem lat, w okresach permanentnego stresu, na skutek negatywnego wpływu środowiska czy zaburzeń hormonalnych. Zaburzone kluczowe mechanizmy sprawiają, że skóra pozbawiona energii życiowej szybciej się starzeje, łatwiej ulega przebarwieniom i traci naturalny blask. Odpowiedzią Laboratoriów Sisley Paris na ten problem jest SISLEŸA L’INTEGRAL ANTI-AGE La Cure – ekskluzywny, czterotygodniowy program przeciwstarzeniowy, który przywraca podstawowe mechanizmy komórkowe poprzez pobudzenie energii życiowej komórek. Zaawansowana technologia opiera się na przełomowym odkryciu naukowym, uhonorowanym Nagrodą Nobla w 2016 roku w dziedzinie medycyny. W centrum uwagi są mitochondria, składniki komórek skóry, które pobudzają jej regenerację. 

Materiały PartneraMateriały Partnera Sisley Paris

Mitochondria są jak system naczyń połączonych -  współdziałają ze sobą w transporcie energii życiowej do wnętrza komórki. Gdy sieć jest uszkodzona, mitochondria rozpadają się, ulegając samozniszczeniu. To po to, by zapobiec zatruwaniu komórek. Słabsza „komunikacja” to  mniejsza wydajność energetyczna i źle odżywione komórki. Dlatego, aby zdrowe komórki czerpały energię, a skóra mogła się regenerować, konieczna jest eliminacja wadliwych mitochondriów w procesie naturalnego recyklingu.

Natura ma moc

Skóra potrzebuje czterech tygodni, aby całkowicie się odnowić. Sisleÿa La Cure w tym właśnie czasie regeneruje kluczowe mechanizmy skóry. Co tydzień każda z czterech ampułek, wypełniona energetyzującą kuracją, przynosi spektakularne efekty. Skoncentrowana formuła stworzona z koktajlu silnych, starannie dobranych ekstraktów roślinnych wspomaga ochronę mitochondriów, eliminuje uszkodzone mitochondria oraz reaktywuje ich niesprawne sieci.

Jest to możliwe dzięki mocy aktywnych składników roślinnych, takich jak ekstrakty z liści miłorzębu japońskiego, kłącza wianecznika koronowego i peonii oraz kompleks Longevity Sugar. Formułę wspierają: wyciąg z akacji, który usprawnia produkcję energii w komórkach, wyciąg z lindery odpowiedzialny za synchronizację biorytmu skóry oraz kompleks proteinowy z soi i drożdży, który pomaga utrzymać integralność DNA komórek w momentach stresu i zwiększa ich witalność. Skoncentrowany wyciąg z wąkrotki azjatyckiej wspomaga regenerację we wszystkich warstwach skóry.

Ampułki młodości

Każda z ampułek Sisleÿa La Cure spełnia inne zadanie. Ta stosowana w pierwszym tygodniu pobudza mechanizmy obronne skóry, daje impuls komórkom do działania i wyzwala większą energię. Druga z ampułek pomaga eliminować uszkodzone mitochondria, wspomaga spójność i regenerację komórki. Skóra staje się bardziej miękka, gładka, jednolita. Trzecia ampułka wspomaga ochronę skóry i zwalcza szkodliwe wolne rodniki. Wzmacnia połączenia w skórze, zwiększając energię życiową komórek. Czwarty tydzień kuracji to utrwalenie efektów uzyskanych w ciągu poprzednich tygodni i spektakularne odnowienie skóry.

W ciągu 28 dni kuracji skóra przechodzi prawdziwą transformację: zmarszczki są wyraźnie mniejsze, skóra odzyskuje jędrność, elastyczność i młodzieńczy blask.

Sisleÿa La Cure stosuje się do każdego typu skóry rano i wieczorem, wmasowując osiem doz na twarz i szyję zamiast zazwyczaj stosowanego kremu i serum. Lekka, wodna konsystencja stopniowo uwalnia fazę lipidową i zapewnia skórze właściwy komfort. Aplikację uprzyjemnia delikatny, naturalny aromat lawendy i majeranku. Najlepiej sięgnąć po Sisleÿa La Cure dwa razy do roku, gdy skóra jest zmęczona lub pod wpływem stresu.

Materiały PartneraMateriały Partnera Sisley Paris

Aby aplikacja była bardziej przyjemna, a efekty jeszcze bardziej spektakularne, warto wmasowywać produkt zgodnie z opracowanym przez Sisley Paris rytuałem pielęgnacyjnym. Dokładna instrukcja z techniką automasażu znajduje się w ulotce dołączonej do produktu.

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.