W ostatni weekend film „Avatar: Istota wody" przebił kolejną granicę, inkasując 2 mld dol. To już czwarty film z takim sukcesem, w którym zagrała Zoe Saldana. Tym samym aktorka pobiła światowy rekord.  

Pozostałe filmy z takim wynikiem, w których zagrała Saldana, to „Avatar" z 2009 r. (zarobił 2,8 mld dol.), „Avengers: Koniec gry" (też 2,8 mld dol.) i „Avengers: Wojna bez granic" (z wynikiem 2,05 mld dol). 

Paul Dergarabedian, starszy analityk ds. mediów w firmie Comscore, cytowany przez „Los Angeles Times", powiedział: „To wielkie osiągnięcie i przykład doskonałej trajektorii kariery odzwierciedlającej solidne wybory ról dokonane przez [Saldanę] i jej zespół. Jeśli weźmie się pod uwagę, ile osób na całym świecie widziało aktorkę na ekranie, jest to naprawdę zdumiewające, zwłaszcza w kontekście blisko 10 mld dol. zarobionych łącznie przez te filmy".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.