Kup prenumeratę Wyborczej i pomóż Ukraińcom z Mariupola
Wszystkie najnowsze wiadomości o wojnie na Ukrainie - w naszej relacji na żywo.
SosUA.pl to bezpłatna platforma, która będzie dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej, rosyjskiej i angielskiej. Każdy chętny może zamieścić w niej dokładne informacje na temat oferowanego noclegu, w tym liczby miejsc, lokalizacji, czasu udostępniania lokalu czy płci gospodarzy.
Uchodźcy i uchodźczynie z Ukrainy poszukujący miejsca noclegowego po określeniu swoich kryteriów będą automatycznie otrzymywać informacje o dopasowanych ofertach. Dzięki platformie możliwy będzie też kontakt między gospodarzami a osobami z Ukrainy.
- Od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę widzimy olbrzymią empatię i zaangażowanie polskiego społeczeństwa w pomoc uchodźcom.
Aby umożliwić szybkie znalezienie bezpiecznego schronienia, a jednocześnie ułatwić działania pomocowe wszystkim chętnym, uruchomiliśmy platformę sosUA.pl. Będzie ona dużym wsparciem także dla organizacji pozarządowych czy samorządów dysponujących informacjami o dostępnych miejscach noclegowych, które do tej pory nie były optymalnie wykorzystywane.
Zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do zgłaszania miejsc noclegowych na platformie i włączenie się w pomoc naszym sąsiadom - mówi Piotr Tyma ze związku Ukraińców w Polsce, jeden z organizatorów akcji.
Wojna na Ukrainie. Platforma sosUA.pl pomoże uchodźcom znaleźć w Polsce nocleg Fot. nadesłane
Wojna na Ukrainie. "Platforma realnie niesie pomoc"
Partnerami platformy sosUA.pl są organizacje pozarządowe i samorządowe, m.in.: Związek Ukraińców w Polsce, Dom Ukraiński - fundacja Nasz Wybór, Polska Akcja Humanitarna, fundacja Polskie Forum Migracyjne, Szlachetna Paczka, fundacja Stocznia, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich, Tech To The Rescue oraz BCG Platinion.
- Portal jest oddolną inicjatywą ludzi dobrej woli, którzy postanowili bezpłatnie i wspólnymi siłami stworzyć platformę pozwalającą realnie nieść pomoc ludziom, których dotknęła wojna na Ukrainie.
Z zespołem informatyków i prawników pracujemy praktycznie bez przerwy od kilkudziesięciu godzin, by zbudować najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze narzędzie, które połączy uchodźców z ludźmi, którzy chcą im pomagać
- mówią koordynatorki projektu Jagoda Trela z ID Advisory oraz Alina Bieniek z Clevsoft.
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
2. #ustawiamdlasiebienick; #wredota - poluzujcie gumę w gaciach
Naprawdę nie macie za grosz honoru w tej redakcji.
jest napisane, że jeszcze nie działa;
ale ty zawsze się przy..pieprzysz;
Ale wpadłaś na to, że szybko poprawiły artukuł?
1. Wywiad z jakąś losową ukraińską Julką, która straciła z nerwów apetyt, uciekła za siedem wzgórz i nic nie robi poza liczeniem fanów na instagramie
2. Pretensje do tysięcy polaków, którzy biorą wolne z pracy i za własne pieniądze jadą pomagać uchodźcom, że nie zabrali jakiegoś czarnego studenta spod granicy, kiedy obok stała cała kolejka kobiet z dziećmi. Oczywiście w wykonaniu redaktorki, która sama siedzi w biurze w Warszaffce i nic nie robi.
3. Podanie adresu portalu który wszyscy już od dawna znają. Nawet go nie zrobiły, chociaż mają w redakcji cały dział ludzi zajmujących się web developerką.
Pokażcie w końcu siostrzyczki tę waszą kobiecą siłę, jedność i równość mężczyznom.
obrzydliwe są twoje posty
Obrzydliwe to jest zbijanie kapitału na tragedii.