Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek rano (24 lutego) Rosja, po telewizyjnym orędziu prezydenta Władimira Putina, rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Wybuchy słyszane były w Kijowie, Charkowie, Odessie i Doniecku. Prezydent Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny w całym kraju.

"Wysokie Obcasy" solidarne z Ukrainą

W związku z informacjami o wojnie za naszą wschodnią granicą mieszkańcy całej Polski kierują w stronę Ukrainek i Ukraińców słowa wsparcia i zapewnienia o solidarności, a miasta przygotowują się na przyjęcie uchodźców. W wielu miejscach w Polsce odbywają się solidarnościowe marsze i demonstracje.

Redakcja oraz Fundacja Wysokich Obcasów również włączają się w pomoc, uruchamiając zbiórkę na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

- Fundacja Wysokich Obcasów jest fundacją solidarności. Zawsze stoimy za słabszymi i potrzebującymi pomocy. Dzisiaj tej pomocy potrzebują nasi przyjaciele w Ukrainie i w związku z tym wszystkie darowizny na rzecz Fundacji będą od tej pory przez najbliższe tygodnie przekazywane organizacjom, które wykorzystają te środki do udzielenia pomocy ofiarom wojny w Ukrainie - mówi Zuzanna Lewandowska, wiceprezeska Fundacji Wysokich Obcasów.

- Czytelniczki i czytelnicy "Wysokich Obcasów" wielokrotnie dawali dowód swoich wielkich serc i wspierali słabych, cierpiących. Dziś sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna: naszej pomocy potrzebują ludzie na Ukrainie, barbarzyńsko zaatakowani przez Putina. Potrzebują naszych dobrych myśli, ale też po prostu leków, jedzenia, ubrań, śpiworów, mieszkań. Pomóżcie, prosimy. Nie ma: my - oni, wszyscy jesteśmy za siebie odpowiedzialni - dodaje Aleksandra Klich, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów".

Pieniądze na rzecz wsparcia dla Ukrainy wpłacać można na poniższe numery kont:

PLN PL 40 2190 0002 3000 0046 4053 0101

EUR PL 56 2190 0002 3000 0046 4053 0201

USD PL 72 2190 0002 3000 0046 4053 0301

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Fundacji Wysokich Obcasów.

Sprawdź, jak jeszcze możesz pomóc.

Bądź na bieżąco. Czytaj najświeższe wiadomości z Ukrainy

Fundacja Wysokich Obcasów powstała w 2018 roku z głębokiej potrzeby tworzenia projektów oraz inicjatyw społecznych, które wyrażają misję i zaangażowanie społeczne magazynu "Wysokie Obcasy".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.