Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Redakcja "Wysokich Obcasów" we współpracy z European Journalism Centre (EJC) zapraszają na wakacyjny płatny staż w ramach programu stypendialnego Google News Initiative 2021. 

Stypendium Google News Initiative oferuje staże studentom dziennikarstwa, technologii, multimediów i projektowania, a także niedawnym absolwentom tych kierunków. Dla uczestników to wyjątkowa okazja, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie. EJC stawia na jakościowe dziennikarstwo w erze cyfrowej i dzięki programowi GNI Fellowship chce kształcić nowe pokolenie dziennikarzy i rozwijać kompetencje potrzebne do pracy w mediach.

Wybrany uczestnik czy uczestniczka odbędzie ośmiotygodniowy staż w redakcji "Wysokich Obcasów", w ustalonym, dogodnym terminie (między czerwcem a październikiem 2021 r.). W jego trakcie będzie mógł/mogła rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie pod okiem opiekunów z redakcji, pisząc teksty na tematy związane z misją i obszarem zainteresowania "Wysokich Obcasów". Będą one publikowane m.in. na WysokieObcasy.pl.

Zgłoszenia można nadsyłać do 25 kwietnia. Szczegółowe informacje oraz formularz aplikacyjny dostępne są tutaj.

Tegoroczny program Google News Initiative obejmuje 30 staży w 14 krajach. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, "Financial Times", włoska "La Repubblica", niemiecki „Der Spiegel” czy holenderski "Vice", ale również lokalne i regionalne media.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.