Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

48-letnia Anna Małek jedzie na zwrotnik Raka, ponieważ "jeszcze jej tam nie było. Bo to kolejna granica, którą może przekroczyć. Bo będąc w tra(n)sie z pewnością zapomni o tym, z czym musi się zmagać na co dzień. Bo chce dostarczyć swojemu organizmowi adrenaliny, bez której - od dnia diagnozy - nie potrafi już żyć". A poza tym: "Bo chce... Bo lubi... Bo tak!"

60-letni Paweł Ługowski jedzie, bo "obiecał kilkuletniej wnuczce sprawdzić, czy na zwrotniku Raka naprawdę są raki".

40-letnia Anna Rzepka chce "pokazać wszystkim, zarówno osobom chorym, jak i zdrowym, że diagnoza "rak" to nie wyrok ani stygmat. Że można sięgać po nieosiągalne. I że nie trzeba się bać, ale po prostu żyć - najlepiej i najpiękniej, jak się umie".

43-letnia Anna Zołocińska planuje "wyrolować raka, resetując umysł i ćwicząc ciało".

30-letnia Kamila Kowalska chce "pokazać ludziom, że osoby po chorobie nowotworowej mogą żyć normalnie, czyli spełniać marzenia, być aktywnym fizycznie i przezwyciężać swoje słabości".

26-letnia Weronika Przychodzień jedzie na zwrotnik, ponieważ "rower jest dla niej wehikułem, który sprawia, że wszystkie rzeczy zawracające głowę zostają w tyle. Wie, że dzięki tej wyprawie zostawi raka w dalekim ogonie".

Wystartowali 5 września z Warszawy. Do przejechania mają w sumie siedem tysięcy kilometrów przez osiem krajów. (W tej chwili przemierzają południową Francję). Jadą, kiedy leje, wieje, i kiedy jest skwar. Jadą, choć czasem brakuje sił, a dolne kończyny boleśnie dają o sobie znać. W połowie grudnia mają dotrzeć przez Saharę Zachodnią na zwrotnik Raka. Śmiałkinie i śmiałkowie, czyli 27 podopiecznych Fundacji Rak'n'Roll po chorobie nowotworowej i 19 osób ich wspierających. Wyznaczają rowerowy szlak na trasie Warszawa - zwrotnik Raka - w ten sposób świętują dziesięciolecie fundacji. Po ich przejeździe pozostanie na mapach i w annałach światowej turystyki ślad - dowód na to, że wszystko jest możliwe. A także rowerowy przewodnik.

"Wysokie Obcasy Extra", "Wysokie Obcasy" i Wysokieobcasy.pl objęły tę wyprawę patronatem i kibicują im z całego serca. Zmagania uczestników można śledzić na bieżąco na Facebooku na https://www.facebook.com/groups/Rolling2Zwrotnik/, a także na stronie http://www.rolling2zwrotnik.pl

Pokibicujcie razem z nami!

W numerze "Wysokich Obcasów" z 2.11 Agnieszka Jucewicz rozmawia z Małgorzatą Ciszewską-Koroną, psychoonkolożką związaną z Fundacją Rak'n'Roll, a także uczestniczką wyprawy, o tym, z czym zmagają się osoby wspierające chorych na raka Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.