Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał PR firmy Guess

Od nasion, włókien i technik barwienia tkanin po finalny produkt, opakowania i utylizację: inicjatywa Earth Feel Denim wykorzystuje najnowsze innowacje w dziedzinie ekologicznej produkcji. Tak powstaje jedyny w swoim rodzaju dżins, który na każdym etapie tworzenia stawia planetę na pierwszym miejscu.

Materiał PR firmy GuessMateriał PR firmy Guess 

Przyjazne środowisku techniki wykorzystują m.in. włókna Lenzing Tencel i Modal, pozyskiwane z odpowiedzialnie zarządzanych lasów lub korzystają z przetworzonych poprzemysłowych skrawków bawełny. Indigo Flow to specjalny organiczny preparat, który pozwala ograniczyć wykorzystanie barwnika indygo i umożliwia bardziej zrównoważone farbowanie tkanin. Proces recyklingu Repreve przekształca plastikowe butelki i inne odpady w certyfikowane przędze o wysokich właściwościach funkcyjnych. Ekologicznie uprawiana bawełna i konopie produkowane są przez certyfikowane, odpowiedzialne farmy, które pracują nad podnoszeniem jakości gruntów i ograniczaniem zużycia wody i energii. Biodegradowalne, elastyczne włókna Roica V550 zapobiegają zaleganiu ubrań na wysypiskach śmieci, gdy ich cykl przydatności dobiegnie końca.

Dodatkowo, wszystkie etapy realizowane są we współpracy z inicjatywą Better Cotton i ściśle monitorowane przy użyciu oprogramowania EIM Jeanologia™. Innowacyjny system zwiększa wydajność produkcji, ogranicza szkodliwe emisje oraz zapotrzebowanie wody i energii. W rezultacie pomaga redukować zanieczyszczenia i ślad węglowy całego procesu.

Materiał PR firmy GuessMateriał PR firmy Guess 

Aby uczcić najnowsze osiągnięcia, w kolekcji damskiej na rok 2023 do oferty GUESS wprowadzono szeroką gamę dżinsów, szortów i dwuczęściowych zestawów z materiału New Feather Weight. To tkanina wykonana z oddychającej bawełny i włókien poliestrowych, pochodzących z recyklingu. W asortymencie jest również organiczna seria Bamboo Denim o naturalnych właściwościach bakteriostatycznych, które pomagają zachować świeżość i suchość podczas noszenia, gdy temperatura rośnie. Kapsułowa gama Silk Edition została wykonana z wygodnego, elastycznego jedwabiu. Materiał ten zapewnia większą swobodę ruchu, a wygląda i jest równie komfortowy jak tradycyjny odpowiednik.

Kolekcja męska powraca z kultową gamą dżinsów z ultramiękkiej, oddychającej tkaniny Feather Weight – wykonanej z bawełny z recyklingu i włókien Lyocell. Lekki dżins Cotton Linen Denim został stworzony z myślą o wysokiej elastyczności i doskonałym komforcie letniego noszenia. Asortyment Silk Edition z supermiękkich, rozciągliwych materiałów daje niewiarygodnie przyjemne uczucie noszenia. Jednocześnie zachowuje elastyczność i wytrzymałość, oczekiwane od tradycyjnego denimu GUESS.

Materiał PR firmy GuessMateriał PR firmy Guess 

Jeśli dodamy do tego pięknie wykończone fasony i detale, wewnętrzne wszywki tkane metodą zero-waste, rozkładające się w praniu papierowe metki na kieszeniach, a także rozpuszczalne plastikowe opakowania – otrzymamy produkt o niskim wpływie na środowisko i designerskim charakterze.

Dbając o planetę, przez połączenie zrównoważonych inicjatyw i najnowszych technologii, GUESS zapewnia świadomym ekologicznie konsumentom modne dżinsowe projekty, które pokochają.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.