Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał PR firmy SOLAR

Zarówno wydarzeniu, jak i całemu jesiennemu sezonowi SOLAR towarzyszy hasło #CloseToMyArt, które podkreśla związek mody ze sztuką oraz odnosi się do artystycznych nawiązań, wykorzystywanych przez SOLAR już od kilku sezonów.

Premiera jesiennej kolekcji SOLARPremiera jesiennej kolekcji SOLAR (Materiał PR firmy SOLAR)

Na przestrzeni ostatnich dekad twórcy mody stali się artystami, kreującymi dialog z publicznością na temat nie tylko sztuki, ale i popkultury czy obowiązujących trendów. Odniesień w sztuce poszukuje również SOLAR. Marka stawia sobie takie wyzwania jak obserwacja, interpretacja oraz przenoszenie artystycznych motywów na tkaniny, z których powstają ubrania. Odnajduje w niej też inspiracje dla swoich działań pozabiznesowych i produkcji zdjęciowych, którymi zaprasza klientów i obserwatorów do poznania SOLAR.

Premiera jesiennej kolekcji SOLARPremiera jesiennej kolekcji SOLAR (Materiał PR firmy SOLAR)

W swojej jesiennej sesji opowiada historię z nowoczesnym, nieprzypadkowym malarstwem w tle. To jednak coś więcej niż scenografia i zdjęcia – to wyjątkowe zaproszenia do świata marki pod hasłem #CloseToMyArt. Do współpracy przy ostatniej realizacji SOLAR zaprosił poznańskiego artystę Sebastiana Krzywaka i właśnie na tle jego prac prezentuje swoją interpretację trendów na nadchodzący sezon. Prace wchodzące w zbiór wystawy ZNIKANIE stały się wyjątkową ramą najnowszej kampanii. Artysta specjalizuje się w destrukcyjnych technikach zamazywania i wymazywania, co doskonale komponuje się z geometrycznymi formami z kolekcji SOLAR JZ 2022. Obrazy Krzywaka wraz z ubraniami SOLAR tworzą hipnotyzujące zestawienie barw, form i ekspresji.

Premiera jesiennej kolekcji SOLARPremiera jesiennej kolekcji SOLAR (Materiał PR firmy SOLAR)

Event rozpoczęła Wiceprezes SOLAR Aleksandra Danel, a poprowadziła niezależna art advisorka Katarzyna Wąs, której rozmowa z Sebastianem Krzywakiem pozwoliła poznać zaproszonym gościom kulisy tej wyjątkowej współpracy – od idei, która pojawiła się podczas odwiedzin w pracowni malarskiej aż do finalnej sesji zdjęciowej.

Magdalena Kacalak Agora; Modelka w kolekcji JZ'22; Anna Karpińska Menedżer Działu PR, Urszula Garboś Menedżer Działu Architektury, Sebastian Krzywak Artysta ,Aleksandra Danel Wiceprezes SOLARMagdalena Kacalak Agora; Modelka w kolekcji JZ'22; Anna Karpińska Menedżer Działu PR, Urszula Garboś Menedżer Działu Architektury, Sebastian Krzywak Artysta ,Aleksandra Danel Wiceprezes SOLAR (Materiał PR firmy SOLAR)

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich najważniejszych redakcji prasowych, on- linowych i influencerzy. Nie zabrakło sympatyzujących z marką Lidii Popiel, Marty Dyks i Agnieszki Martyny.

Katarzyna Wąs Art Advisorka; Natalia Jaszczyk, Aleksandra Danel Wiceprezes SOLAR , Lidia Popiel , Agnieszka Martyna; Marta DyksKatarzyna Wąs Art Advisorka; Natalia Jaszczyk, Aleksandra Danel Wiceprezes SOLAR , Lidia Popiel , Agnieszka Martyna; Marta Dyks (Materiał PR firmy SOLAR)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.