Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Materiał PR firmy Lilou

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… Tak zaczynają się piękne opowieści. Nasza „Opowieść" o 48 symbolach Polski oraz 4 symbolach szczęścia również do takich należy.

Materiał PR firmy LilouMateriał PR firmy Lilou 

Najnowszy projekt Lilou jest ukłonem dla naszej kultury, tożsamości i przywiązania do korzeni. To hołd dla miejsc i symboli, które odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu polskości i poczucia przynależności. Szczególną rolę w naszym życiu.

Malowany piórkiem projekt apaszki powstał na papierze i następnie został przeniesiony na jedwab. Odnajdziemy w nim 48 silnie zakorzenionych w naszej narodowej kulturze symboli takich jak warszawska Syrenka, katowicki Spodek, gdańska Stocznia, majestatyczny Giewont czy krakowskie Sukiennice. Postaci, budowle, miejsca, gatunki roślin i zwierząt oraz kształty tworzą historyczny krajobraz. Każdy fragment apaszki tworzy piękną opowieść o tym skąd i kim jesteśmy. To opowieść o nas i o naszych korzeniach.

Materiał PR firmy LilouMateriał PR firmy Lilou 

„Miejsca odgrywają szczególną rolę w budowaniu pięknych wspomnień. Myślę, że każdy z nas znajdzie na apaszce symbol lub miejsce, które jest mu szczególnie bliskie. Dla mnie jest to przede wszystkim wycinek Warszawy, która jest moim rodzinnym miastem" - podkreśla twórczyni marki Magdalena Mousson-Lestang.

Cztery barwne symbole szczęścia zaczerpnięte z różnych kultur nawiązują do filozofii marki opartej na pozytywnych emocjach i stanowią bardzo charakterystyczne elementy projektu. Pochodząca z Japonii ryba Koi, królujący w starożytnym Egipcie Skarabeusz oraz w Grecji Motyl, a także uznawana w Ameryce za totem Ważka. Soczystość tych czterech elementów w połączeniu z głęboką czerwienią i przełamaną bielą sprawiają, że apaszka jawi się jako obraz będący zapisem pięknych i bliskich nam miejsc oraz symboli, które niosą szczęście.

Materiał PR firmy LilouMateriał PR firmy Lilou 

Szlachetny materiał oraz kolorystyka projektu sprawiają, że apaszka idealnie sprawdzi się w roli wyrazistego akcentu stylizacji. Noszona jako ozdoba we włosach lub na torebce, nonszalancko narzucona na ramiona czy przewiązana na szyi będzie pięknym dodatkiem pełnym symboliki.

Apaszka Lilou została wykonana z jedwabiu a jej wykończenie jest ręcznie rolowane. Dostępna jest w butikach Lilou w całej Polsce oraz na lilou.pl.

Cena: 459 zł
Wymiary: 90 cm x 90 cm
Skład: Jedwab 100%

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.