Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Przygotuj się na pozytywne wibracje i kolorową przygodę dzięki współpracy Swatch X Peanuts. Nowa kolekcja, przedstawiająca kultową bandę Charlesa M. Schulza, jest pełna zabawy, humoru i kultowych postaci z komiksu Peanuts, a dzięki niej znów poczujesz się jak dziecko, przywołując radosne wspomnienia.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Składająca się z niemal 18000 "pasków" seria Peanuts jest jednym z najbardziej popularnych komiksów wszech czasów i stanowi jeden z filarów popkultury. Historyjki Schulza łączą dziecięce troski z realizmem dorosłych, inspirując całe pokolenia uwielbianymi postaciami Snoopy'ego, Charliego Browna i Woodstocka. Każdy może utożsamiać się z jedną z postaci z Peanuts i właśnie w tym tkwi ogromna część jej nieprzemijającego uroku.

Marka Swatch cieszyła się każdą sekundą tej współpracy, od powrotu do komiksów Peanuts do zaprojektowania sześciu zegarków, które oddają charakter kultowej serii i osobowość jej bohaterów. Nowe modele to charakterystyczne, kolorowe wzory, wiernie odzwierciedlające DNA marki, gdzie dbałość o szczegóły przenosi tę współpracę na wyższy poziom. Istnieją konkretne odniesienia do historyjek z Peanuts i dowcipne szczegóły, które ujawniają się dopiero po bliższym przyjrzeniu się zegarkowi, takie jak baseballowa rękawica łapacza na wskazówkach zegarka First Base.

Szkło i koperta zegarków z linii Gent i New Gent wykonane są z biosurowców, a na szlufce paska każdego modelu widnieje logo Peanuts. Do każdego zegarka dołączone jest specjalnie zaprojektowane opakowanie, a fani, którzy zbiorą wszystkie sześć modeli, mogą otrzymać wykonywaną na zamówienie ramkę, umożliwiającą wyeksponowanie całej kolekcji razem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Dwa światy zderzają się na tarczy zegarka Grande Bracchetto, gdzie Snoopy stoi obok szwajcarskiej flagi — to ukłon w stronę korzeni marki Swatch. Snoopy marzy o przeżyciu wielu przygód, ale nigdy nie udaje mu się dotrzeć dalej, niż do swojej psiej budy… Monochromatyczny pasek zegarka oddaje jego wiele alter ego- od Snoopy'ego - astronauty po Snoopy'ego - szefa kuchni.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Lucy to dziewczyna o wielkich aspiracjach i jeszcze większej osobowości. W zegarku Klunk! marka Swatch doskonale uchwyciła jej energiczny styl - Lucy na huśtawce zabawnie „kopie" indeksy na tarczy. Co więcej, czerwono-niebieskie kolory modelu Gent i opakowanie nawiązują do ubrań noszonych przez Lucy w komiksie.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Zegarek HeeHeeHee przedstawia Snoopy'ego tańczącego na tarczy i zdziwionego Woodstocka na pasku. Marka Swatch zastosowała bardziej minimalistyczne podejście, wprowadzając projekt oparty niemal w całości na kolorze niebieskim z monochromatycznymi i żółtymi detalami, a także wypuszczając ten projekt na rynek w kultowej wersji zegarka Maxi o długości 210 cm.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Model Smak! z linii New Gent oddaje retro styl, nawiązując do serii Peanuts z lat 1960-1970 i przedstawia takich bohaterów jak: Lucy, Snoopy, Charlie Brown, Woodstock, Sally, Linus i jego wierny koc.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Wzywamy wszystkich fanów Charliego Browna: jaskrawożółty Pow Wow New Gent podkreśla niezdarność i pecha trapiącego tego sympatycznego bohatera. Charliego Browna można zobaczyć na desce do skateboardu na tarczy zegarka, podczas gdy czarny i biały nadruk na pasku przedstawia jego wiele baseballowych wpadek i wcieleń.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Największą komiczną ikoną w Peanuts jest dysfunkcyjna drużyna baseballowa z sąsiedztwa, dowodzona przez Charliego Browna. Zegarek First Base oddaje hołd dla sportu, który łączy gang Peanuts, prezentując prawie wszystkie postaci na tarczy. Ponadto marka Swatch nie mogła się oprzeć pokusie wprowadzenia swojego charakterystycznego dowcipnego akcentu do designu zegarka, w tym przypadku w postaci rękawicy łapacza goniącego piłkę baseballową na wskazówkach zegarka.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Zegarki Swatch X Peanuts będą dostępne online i w salonach Swatch już 4 listopada 2021 roku. Ta historia jeszcze długo się nie skończy, bądź na bieżąco – przed nami także świąteczny rozdział współpracy Swatch X Peanuts.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.