Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że ludziom podobają się nasze nowe denimowe sylwetki, a w szczególności ubrania inspirowane latami 70. Nowe modele '70s High Slim Straight i '70s High Flare to ukłon w stronę krojów Levi’s® Orange Tab z lat 70., które wciąż są na czasie. Oba modele posiadają współczesny super wysoki stan i rozporek na zamek, aby wszystko układało się idealnie.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Podążając za trendem na długość nogawki zakrywającą buty, celowo zaprojektowaliśmy wewnętrzną długość nogawki tak, aby było wystarczająco dużo materiału układającego się na bucie. Jedną z najlepszych cech krojów z linii '70s High jest charakter, którego nadają każdej stylizacji. Spodnie '70s High Flare w połączeniu z obuwiem sportowym, swetrem kamizelką i marynarką przywołują eklektyzm rodem ze szkoły artystycznej. Bardziej wyrafinowany look można osiągnąć łącząc spodnie '70s High Slim Straight, buty za kostkę i dopasowaną kurtkę trucker inspirowaną stylem vintage. Obydwa kroje dają niekończący się potencjał stylizacyjny," — mówi Jill Guenza, VP Global Women’s Design w Levi’s®

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Linia Levi’s® ‘70s High z super wysokim stanem i rozporkiem na zamek obejmuje modele ‘70s High Flare, ‘70s High Slim Straight i ‘70s High Micro Mini. Każdy z nich dostępny będzie w wersji z denimu bez stretchu z materiałem TENCEL™ oraz z denimu z organicznej bawełny ze stretchem. Model ‘70s High Flare to przede wszystkim klasyczny szeroki dół nogawki, który charakteryzował kroje z lat 70. Powstały w oparciu o podobny krój Orange Tab z archiwum, ‘70s High Flare posiada dopasowany super wysoki stan i rozporek na zamek, prostą i luźną w udzie nogawkę, która rozszerza się nieco pod kolanem i układa na bucie. Nowe kroje, które będą wyglądać świetnie z parą ulubionych retro tenisówek, to odpowiedź na minione sezony pełne jeansów w typie skinny sięgających kostki.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Dla tych, którzy szukają smukłego i klasycznego looku, idealny będzie model ‘70s High Slim Straight z takim samym super wysokim stanem i rozporkiem na zamek, ale z prostą nogawką, która tylko odrobinę opiera się na bucie. To nieco węższy krój niż Flare, ale wciąż z charakterem lat 70. dzięki dziedzictwu Orange Tab.

Model ‘70s High Micro Mini to kwintesencja denimowej minispódniczki z lat 70. z dopasowanym wysokim stanem i rozporkiem na zamek, o krótkiej i wyszczuplającej sylwetce kończącej się wysoko nad kolanem.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Każdy z tych trzech krojów został wykonany ze współczesnych zrównoważonych materiałów i jednocześnie zachowuje swój charakter vintage dzięki detalom inspirowanym Orange Tab, jak np. kieszonka na monety czy płaski szew Arcuate na tylnych kieszeniach.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

BUY BETTER, WEAR LONGER

Szereg modeli z linii ‘70s High będzie dostępny w wersji z organicznej bawełny ze stretchem lub zrównoważonego materiału Tencel™. Organiczna bawełna uprawiana jest bez użycia syntetycznych środków chemicznych, pestycydów czy nawozów, co pozwala zachować czystość i zdrowie wody, gleby i otaczającego środowiska. Uprawa ta wspiera także zdrowe społeczności farmerów. Tencel™ to wysoce zrównoważony i ekstremalnie miękki materiał wykonany z ponownie przetworzonej pulpy drzewnej i drewna pozyskiwanych z lasów eukaliptusowych i świerkowych zarządzanych w zrównoważony sposób.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.