Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

TK Maxx od lat jest strategicznym partnerem programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna. Akademia od 2003 r. pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. W ramach programu każde dziecko otrzymuje swojego osobistego tutora-wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Celem tutora jest dotarcie do prawdziwych przyczyn trudności dziecka, zrozumienie ich, wspólne znalezienie rozwiązania, a następnie rozwijanie mocnych stron u podpiecznego. Dzięki temu dzieciom łatwiej wystartować w przyszłość.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Symbol rozwijającego się potencjału

W ramach wspierania programu, TK Maxx tworzy we współpracy z polskimi twórcami limitowane kolekcje akcesoriów, z których zysk ze sprzedaży zostaje przekazany na rzecz Akademii Przyszłości. Takie kolekcje stworzyli już projektanci mody Michał Szulc oraz marki modowe Bizuu i The Odder Side. W tym roku TK Maxx podjął współpracę ze znaną polską ilustratorką Olką Osadzińską. To niezwykle uzdolniona artystka. Jej ilustracje zdobią wnętrza budynków, hoteli, ubrania, buty, okładki książek, magazynów, płyt i filmów. Charakterystycznym motywem twórczości Olki Osadzińskiej są kwiaty. Nie brakuje ich w limitowanej kolekcji stworzonej we współpracy z TK Maxx. Niosą tu za sobą ukryte znaczenie. Symbolizują rozwijający się potencjał, jaki każdego dnia kształtują w sobie podopieczni Akademii Przyszłości.

– Ogromnie się cieszę, że miałam szansę swoją pracą wesprzeć projekt, którego głównym celem jest pomaganie dzieciom uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Czasem wystarczy jedna osoba, która zobaczy w nas coś wyjątkowego – naszą wartość jako małego człowieka, talent, potencjał, umiejętności, by mieć motywację do dalszego rozwoju – mówi Olka Osadzińska.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Supermoc zamknięta w pinach

Na limitowaną kolekcję akcesoriów składają się notesy i przypinki. Wszystkie stworzone w Polsce. Notesy powstały w 100 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Będą dostępne w dwóch rozmiarach: A6 i A5. Świetnie sprawdzą się w roli plannerów, pamiętników czy notatników. Zachwycają designem. W oczy rzuca się połączenie granatu z czerwienią. Oprócz kwiatów, na okładkach goszczą motywy kobiece. Wzrok przyciągają też piny – wszystkie robione ręcznie. Wśród nich znajdziemy napis „love", granatowo-białą gwiazdę, uśmiechnięty emotikon oraz kwiat. – Projektując piny dla Małych Superbohaterów, chciałam stworzyć symbole tego, co naprawdę ważne i co jest prawdziwą supermocą – miłość, otwartość, uśmiech, natura w swojej sile, zmienności, fazach i sezonach oraz gwiazdy – bo, jak udowadnia nowoczesna nauka i wiele szkół medytacji – jesteśmy stworzeni z gwiezdnego pyłu – zbudowani z tych samych pierwiastków co gwiazdy! – tłumaczy Olka Osadzińska.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Wsparcie przez cały rok

Zysk ze sprzedaży limitowanej kolekcji TK Maxx stworzonej we współpracy z Olką Osadzińską zostanie przekazany na rzecz Akademii Przyszłości. Kolekcja będzie dostępna już w lipcu we wszystkich sklepach TK Maxx w Polsce. Każdy sklep będzie miał jednak ograniczoną liczbę produktów. Przez cały lipiec w sklepach będzie prowadzona także zbiórka funduszy na rzecz Akademii Przyszłości. Datek będzie można przekazać przy kasach, wrzucając go do puszek lub online, korzystając z kodu QR dostępnego w sklepie oraz na opakowaniu produktów.

W ofercie TK Maxx regularnie pojawiają się produkty charytatywne, ze sprzedaży których zysk każdorazowo trafia do programu Akademia Przyszłości. Wsparcie dzieciom potrzebne jest przez cały rok, ale dzisiaj jak nigdy wcześniej. Pandemia, lockdown i nauka zdalna mogły negatywnie wpłynąć na samoocenę i poczucie wartości dzieci oraz pogłębić dotychczasowe problemy. Program Akademii Przyszłości pozwala dotrzeć do źródeł niskiej samooceny dzieci, a dzięki temu zwiększyć ich wiarę we własne możliwości.  

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera TK Maxx

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.