Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bunt. Progres. Kreatywność. Jeśli w historii pojawiały się momenty zmian wtedy też pojawiał się Converse. Buty stanowiące płótno dla młodych ludzi do wyrażania siebie i do wyrażania swoich uczuć. Converse na przestrzeni lat zapewniał inspirację, optymizm i iskrę do przełamywania barier ku lepszej przyszłości. Nikt inny nie uosabiał tego sposobu myślenia bardziej niż postępowy artysta Keith Haring.

TRAMPKI Z KOLEKCJI CONVERSE X KEITH HARINGTRAMPKI Z KOLEKCJI CONVERSE X KEITH HARING 

Za pop-artowym stylem Haringa stała zawsze idea, że jednostki mogą zmieniać świat poprzez swoją kreatywność. Siłą napędową jego kariery było dbanie o to, by jego prace nie tylko wspierały ludzi poprzez podnoszenie ich na duchu, ale także by były dostępne dla wszystkich ludzi.

Duch przełamywania barier motywował Haringa przez całe jego życie, a najbardziej w jego pracy nad założeniem Fundacji Keitha Haringa w 1989 roku. Po tym jak rok wcześniej zdiagnozowano u niego AIDS, stworzył tę organizację, aby zapewnić fundusze dla organizacji zajmujących się AIDS. Haring jest również znany z pracy na rzecz dostępności w świecie sztuki, tworząc dzieła dla organizacji charytatywnych, szpitali i sierocińców na całym świecie oraz sprzedając swoje obrazy w przystępnych cenach, co czyni je dostępnymi dla szerszej publiczności.

Te wartości są nadal aktualne i służą jako siła napędowa nowej kolekcji Keith Haring Studio i Converse, po raz pierwszy wykorzystując dobrze znane rysunki Haringa na klasycznym obuwiu marki.

Trampki z kolekcji Converse x Keith HaringTrampki z kolekcji Converse x Keith Haring 

Łącząc ikony i postęp, sztuka Haringa i projekty Converse uzupełniają się, aby w prosty, a zarazem odważny sposób celebrować siłę kreatywności. Klasyki, takie jak Chuck 70, Chuck Taylor All Star i Pro Leather, a także stylowe Run Star Hike, służą jako nowe płótno dla ikonicznych dzieł Haringa wyrytych kredą na pustych billboardach nowojorskiego metra. W całej kolekcji charakterystyczny styl Haringa ożywa dzięki wyrazistym czarno-białym grafikom z kontrastowymi akcentami czerwieni.

Partnerstwo zostało nawiązane we współpracy z Artestar, globalną agencją licencyjną i kreatywną firmą doradczą reprezentującą znanych artystów, fotografów, projektantów i twórców.

Kolekcja Converse x Keith Haring dostępna jest od 25 maja na Converse.pl, w sklepach stacjonarnych Converse i w wybranych sklepach partnerskich.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.