Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nadchodzi jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Już za kilka chwil, gdy za oknami zrobi się cieplej, natura na nowo obudzi się do życia. Ten wyjątkowy moment na dłużej chce zachować Pandora. Nowa, wiosenna kolekcja Pandora Garden pozwala mieć wiosnę cały czas przy sobie i oderwać myśli od trosk codzienności.

Zestaw w odcieniu Pandora Rose z bransoletką i charmsamiZestaw w odcieniu Pandora Rose z bransoletką i charmsami 

Ogród Pandory to łąki pełne stokrotek. Nie ma drugiego kwiatu, który tak silnie związany jest z wiosną. To symbol niewinności, nowego początku, radości, ale też ogromnej siły. Stokrotka rośnie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i najtrudniejszych warunkach. Pandora nie bez powodu postawiła właśnie na ten kwiat. Obecnie, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy siły i odpoczynku od codziennych problemów. Wyjątkowa, wiosenna kolekcja pozwala przenieść się na polne łąki, nadać koloru codzienności i czerpać z niej pełnymi garściami. Wiosna ma być czasem nieskrępowanej radości, obcowania z przyrodą i doceniania tego, co mamy wokół.

Srebrna bransoletka z charmsami ozdobionymi fioletową emalią z kolekcji Pandora GardenSrebrna bransoletka z charmsami ozdobionymi fioletową emalią z kolekcji Pandora Garden 

Najnowsza kolekcja biżuterii Pandora ma inspirować do odkrywania na nowo tego, co nas otacza i spojrzenia na świat z nutą dziecięcej niewinności. Chcemy zainspirować ludzi do ponownego przemyślenia sposobu, w jaki wchodzą w interakcję ze światem, do odkrywania piękna i magii w życiu, robienia wszystkiego z radością. Wiosna symbolizuje nadzieje i wyzwala uczucie zdumienia, dzięki biżuterii takie uczucia mogą towarzyszyć nam przez cały rok

– mówią Francesco Terzo i A. Filippo Ficarelli, VP Creative Directors Pandory.

Biżuteryjne bukiety

Stokrotki – motyw przewodni kolekcji – pojawiają się na charmsach, pierścionkach i zawieszkach. Pierścionki, inspirowane wiankami z kwiatów, dostępne są w kolorach różu bądź srebra. Na charmsach i zawieszkach znalazły się stokrotki w kolorze fioletu. Charakteru kwiatom dodaje cieniowana emalia, która podkreśla ich wyjątkową kolorystykę. Każdej stokrotce towarzyszą sześcienne cyrkonie, które mienią się, odbijając światło. Nową kolekcję można zestawiać z elementami z ubiegłorocznej linii, tworząc biżuteryjne bukiety lub traktować jako dodatek, zestawiając z różnymi wzorami i kolorami, dodając każdej kompozycji wiosennego akcentu.

Bransoletki z charmsami z kwiatowym motywemBransoletki z charmsami z kwiatowym motywem 

Ciekawym motywem nowej kolekcji, oprócz stokrotki, jest również robaczek świętojański, zwany potocznie świetlikiem. Jest synonimem magii, ale też kojarzy się z wyjątkowymi, ciepłymi nocami. W nowej kolekcji Pandora Garden robaczkek świętojański pojawia się na zawieszcze. Została wykończona ze srebra i ozdobiona wypukłym szkiełkiem, które świeci w ciemności. W świetle dziennym jest ono białe, ale nocą staje się jasnozielone – uwalnia w ten sposób energię pobraną ze światła UV lub promieni słonecznych. Napis na drugim srebrnym dysku przypomina „You light up my life” (z ang. „Rozświetlasz moje życie”).

Zawieszka Pandora GardenZawieszka Pandora Garden 

Wiosna ma być czasem beztroskiej radości, spędzania czasu na łonie natury i doceniania tego, co nas otacza. To najlepszy moment, by porzucić troski i zacząć cieszyć się życiem, nadając mu różowo-fioletowych barw stokrotki, najsilniejszego i najwytrwalszego kwiatu, jaki budzi się do życia wiosną.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.