Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od ponad 20 lat fundacja Vital Voices łączy liderki i liderów, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z mentees, kobietami, pragnącymi słuchać ich rad i nadać kierunek swojej drodze zawodowej. Jednym ze sposobów na to są spacery pod szyldem Global Mentoring Walk, które zwykle odbywają się w marcu, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet. Polska edycja Global Mentoring Walk organizowana jest pod hasłem „Walk the Change". Najbliższa odbędzie się 26 marca tradycyjnie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.  

Celem Global Mentoring Walk jest spotkanie mentorek oraz mentorów z mentees, aby podczas spaceru podzielić się doświadczeniem, planami i wyzwaniami, a jednocześnie zbudować inspirujące zawodowe relacje.  

Vital Voices czeka na Ukrainki

- Fundacja Vital Voices powstała, by wspierać kobiety. Teraz nasze siły skupiamy na kobietach i młodych dziewczynach z Ukrainy, które przybyły do Polski w poszukiwaniu lepszego jutra. Chcemy zaprosić je do udziału w zbliżających się programach Vital Voices. Najlepsze pomysły rodzą się, kiedy damy im odpowiednią przestrzeń. Wierzę, że czasami możliwość spotkania właściwej osoby dodaje sił, by realizować najśmielsze marzenia - mówi Elżbieta Raczkowska, CEO Vital Voices Poland. 

Pomysł na spacer mentoringowy pochodzi od Geraldine Laybourne, amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, współtwórczyni sukcesu Nickelodeon oraz Disney Channel, a także partnerki biznesowej Oprah Winfrey. Napięty grafik Geraldine nie pozwalał jej się spotykać ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć. Zamiast odmawiać, proponowała im dołączenie do jej codziennego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Pomysł spacerów prowadzących do kariery przyjął się na całym świecie.  

Zgłoszenia do 4 marca

W Polsce Global Mentoring Walk zostanie zorganizowany już po raz jedenasty. Mogą w nim wziąć udział kobiety, które chcą wpływać na rzeczywistość i zmieniać świat: działające w biznesie, polityce, organizacjach społecznych oraz wywodzące się ze świata akademickiego. Zgłaszać się można do 4 marca, wypełniając formularz na stronie Vitalvoices.pl. W tym samym terminie przyjmowane będą zgłoszenia od mentorek i mentorów. 

Partnerem głównym 11. edycji Global Mentoring Walk w Polsce jest Santander Bank Polska. "Wysokie Obcasy" są patronem medialnym przedsięwzięcia. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.