Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozmowa z Martyną Błaszczyk, przedsiębiorczynią, właścicielką dwóch salonów kosmetycznych DepilConcept w Szczecinie.

Salony kosmetyczne w całej Polsce zostały zamknięte, co teraz robicie?

- Zamiast w gabinecie pracujemy zdalnie na komputerze. Kontaktujemy się z naszymi klientkami. Dzwonimy do nich, staramy się udzielać telefonicznych porad i konsultacji oraz zapewniamy, że jak tylko to będzie możliwe, otworzymy salony najszybciej, jak się da. Niektóre z pań były po pierwszym zabiegu trwałej depilacji, więc pytamy o efekty fototerapii, jak się czują fizycznie i psychicznie.

Dziewczyny pracują z domu. Wszystkie mamy home office. Czasem klientki same do nas dzwonią, żeby zapytać, czy dajemy radę i jak można nam pomóc.

I co pani wtedy odpowiada?

- Że bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji #WspieramMójSzpital! Można wesprzeć i nas, i nasz szczeciński szpital!

Na czym polega ta akcja?

Klientki mogą kupić specjalny pakiet na nasze usługi w salonach w całej Polsce, a my przekażemy 10 proc. kwoty na wsparcie szpitali. Pakiet zabiegowy można wykorzystać w dowolnym czasie, jak już wszystko wróci do normy.

Akurat szczeciński szpital, który wspierają moje dwa salony, potrzebował finansowania, więc pomogłyśmy. Wiem, że w innych miastach salony kupują potrzebne maseczki, gogle oraz obiady, wspierając lokalnych restauratorów. Na razie to początek naszej akcji, ale mamy nadzieję na więcej.

Oni teraz bardzo potrzebują naszego wsparcia. Kilka godzin temu dostałam od szpitala podziękowanie drogą mailową. Wspaniałe uczucie wiedzieć, że choć trochę ich wsparłyśmy, bo razem możemy więcej. W akcji jako sieć gabinetów wspieramy 40 lokalnych szpitali. Dzięki temu wszyscy mogą skorzystać.

Jak na waszą akcję #WspieramMójSzpital reagują klientki?

- Bardzo entuzjastycznie. Cieszą się, że znalazłyśmy sposób, żeby podjąć walkę o utrzymanie naszych salonów oraz jednoczesne wsparcie medyków w tej nierównej walce. Klientki znają nas bardzo dobrze i wiedzą, że to nie pierwsza taka akcja. W poprzednim roku wspieraliśmy jako sieć salonów schroniska dla bezdomnych zwierząt w całym kraju. Na co dzień z naszych zabiegów przekazujemy też część pieniędzy na organizację Kwiat Kobiecości i razem zbieramy na cytobus i darmowe badania cytologiczne dla kobiet. Teraz czas na szpitale i ich pracowników.

Nasze klientki bardzo nam kibicują, co jest niezwykle motywujące. Ja chcę dbać o mój zespół. Powrót do pracy w komplecie jest moim głównym priorytetem.

Kiedy salony ponownie się otworzą, ruszacie z kolejną akcją.

- Tak! Już nie możemy się doczekać. Akcja #DepilBohaterowie rusza już teraz i jest skierowana jest do pracowników służby zdrowia. Każdy salon należący do sieci DepilConcept ma wśród swoich klientów m.in. pielęgniarki, lekarki, laborantki czy też ratowniczki. Skontaktujemy się z nimi i porozmawiamy o tym, jak się czują i czego potrzebują. Następnie po kwarantannie, gdy już ponownie otworzymy salony, chcemy je zaprosić na darmowe zabiegi fotoodmładzania twarzy i dłoni lub maseczki pielęgnacyjne. Mamy nadzieję, że przekażą informacje swoim koleżankom z pracy o naszej akcji, i że te panie też nas odwiedzą. W ten sposób chcemy im podziękować za niezwykle trudną pracę, jaką wykonują dla nas na co dzień, a teraz w szczególności.

Więcej o akcji #WspieramMójSzpital oraz #DepilBohaterowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.